Google překladač: English Deutsch

Až dvanáct nezávislých okruhů podlahového vytápění v bytech a domech řídí nový Eaton RF Multiaktor. Zajistí tak nejen komfortní vytápění, ale až 30% snížení nákladů na něj; rozšiřuje tak nabídku přístrojů inteligentní elektroinstalace xComfort. Ta lze ovládat na dálku i mobilem, tabletem a dalšími prvky.
Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dříve Moeller Elektrotechnika), přední výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, nabízí pro regulaci podlahového vytápění či chlazení vícekanálový multiaktor s bezdrátovou komunikací. Tato jednotka zvládne regulaci až 12 nezávislých topných nebo chladících okruhů a skrze radiofrekvenční (RF) napojení na inteligentní systém xComfort je snadno ovladatelná i na dálku. Multiaktor je také vybaven řadou speciálních funkcí, např. senzorem rosného bodu či ochranou proti mrazu.

presse smarthome1 CZ nahled

RF Multiaktor v kombinaci s řídící jednotkou xComfort zajišťuje velmi komfortní řízení vytápění domu s cílem snížení nákladů za energie.
Přínosem této regulace je možnost nastavení různých teplot v jednotlivých místnostech a hlavně v požadovaném čase. Každá místnost je vytápěna pouze pokud je třeba; při odchodu je automaticky nastavena centrálně pro všechny místnosti útlumová teplota. Díky novému způsobu vzdáleného ovládání ze smartphonu nebo tabletu uživatel může pohodlně měnit provozní režimy vytápění/chlazení a nastavovat provozní teploty odkudkoli. Pokud je řízen také zdroj tepla a oběhové čerpadlo, systém xComfort uspoří v domě 20–30 % nákladů na vytápění.

Ovládací prvky komunikují vzduchem
Multiaktor Eaton se nejčastěji instaluje do teplovodního rozdělovače podlahového vytápění. Na reléové výstupy se připojují termoelektrické hlavice 230 V, které regulují průtoky jednotlivých topných větví. Termoelektrické hlavice jsou řízeny reléovými výstupy s PWM regulací, což zajistí příjemně vytopené místnosti dle potřeby a zabraní samozřejmě jejich přetopení. Z kabelových rozvodů je vyžadováno pouze napájení 230 V pro multiaktor, všechny ostatní rozvody jsou již bezdrátové – bez kabelů. Multiaktor s řídící jednotkou xComfort a pokojovými termostaty komunikuje „vzduchem".

RF00113 mont

Topení i chlazení lze ovládat řadou komfortních nástrojů
Eaton Multiaktor pro podlahové vytápění je součástí komplexního řešení inteligentní elektroinstalace xComfort. Nejjednodušší je napojit ho bezdrátově na ovládací panely Room Manager či Home Manager, anebo nyní nově na Smart Manager (TCP/IP komunikace v rámci internetu). Jejich prostřednictvím je možné ovládat vytápění v jednotlivých místnostech a nastavit individuální časový plán topení či dokonce chlazení domu. Vzdálený přístup pro správu a řízení domu je umožněn prostřednictvím mobilní aplikace, SMS zpráv či e-mailů.

Pokud uživatel neklade požadavky na změnu teplot v průběhu dne a vyžaduje místnost vytápět na konstantní teplotu (třeba i různou v každé místnosti), není nutné instalovat řídící jednotku xComfort. Multiaktor komunikuje přímo s pokojovými termostaty s PWM regulací a řídí tak vytápění. Pokud se zatopí v krbu, anebo se místnost přehřeje slunečním zářením, multiaktor okamžitě vypíná podlahové topení v dané místnosti. Pro centrální řízení systému topení či chlazení se využívá RF odchodové tlačítko nebo RF binární vstup, který se napojí na systém EZS. Při odchodu se aktivuje útlumová teplota.

Bezpečnostní prvky zahrnují mj. i senzor rosného bodu
Multiaktor Eaton je vybaven vlastními bezpečnostními prvky v podobě zimní proti mrazové ochrany či letní automatické údržby ventilů. Systém LED diod zobrazuje aktuální stav vytápění, případné poruchy v komunikaci s řídící jednotkou či prostorovými termostaty a také zobrazuje vybité baterie termostatů. V chladícím režimu je aktivní senzor rosného bodu, který zabraňuje vzniku kondenzátu. Při jeho sepnutí se proces chlazení automaticky přeruší.

Z Google Play nebo Apple Store je zdarma ke stažení nová mobilní aplikace Smart Home xComfort, umožňující kompletní správu domu – od zónového řízení vytápění či chlazení, ovládání spotřebičů až po sledování dění v domě prostřednictvím IP kamer.
Do bezdrátové instalace Eaton xComfort se doplní RF Smart Manager, který se připojí do WiFi routeru LAN. Prostřednictvím smartphonu či tabletu má pak uživatel neustále k dispozici „dálkový" ovladač, jenž mu umožní vzdálené propojení s jeho domácností.

www.xcomfort.cz

 Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news