Google překladač: English Deutsch

Společnost Eaton zabývající se řízením energie rozšířila svůj sortiment hydraulických hadic představením své hadice řady Dynamax EC881. Tato nová hadice opletená dvěma dráty je kvalifikována na 1 milión impulsních cyklů a je navržena tak, aby odolávala i v náročných aplikacích. Tato hadice je určena pro použití v mobilních aplikacích, např. zhutňovacích stavebních zařízeních, zemědělských strojích, zvedacích plošinách a lesních strojích a je vhodná i pro průmyslové aplikace, jako jsou např. hydraulické lisy.

EC881-Dynamax

V dnešním prostředí zaměřeném na produktivitu si vlastníci a provozovatelé strojů prostě nemohou dovolit prostoje. Je proto velmi důležité, aby projektanti a inženýři OEM zajišťovali spolehlivou konstrukci. Výkon z hlediska impulsních cyklů je klíčovým měřítkem v oblasti očekávané provozní životnosti. Hadice typu 2SC dle normy EN857 jsou kvalifikovány běžně na 200 tisíc impulsních cyklů. Nová řada EC881 společnosti Eaton přesahuje tuto standardní hodnotu pětkrát. Tato odolnost pomáhá snižovat náklady na údržbu, zvyšovat bezpečnost a minimalizovat prostoje.

„Pro zachování provozní účinnosti a produktivity je velmi důležité, aby hydraulický systém pracoval efektivně," uvedl Dimitar Atanasov, produktový manažer sekce Fluid Conveyance produktů EMEA. „Provozovatelé si prostě nemohou dovolit prostoje v terénu. Při vývoji nové řady EC881 se společnost Eaton zaměřila na hlavní bolístky zákazníků a navrhla hadici, která pomůže bojovat s běžnými příčinami selhání, jako je např. oděr. Ve společnosti Eaton vidíme na trhu rostoucí poptávku po kompaktnějších strojích a po hadicích s lepším poloměrem ohybu, které umožňují snadnější vedení tras v omezených prostorech. A navíc je řada EC881 ideálně vhodná pro vysokotlaké systémy a je kvalifikována pro 1 milión impulsních cyklů, což zvyšuje provozní spolehlivost."

Existuje rostoucí poptávka po tom, aby OEM vyvíjeli kompaktnější stroje, které mají stejné provozní schopnosti, jako jejich větší protějšky. To vytváří potřebu, aby hydraulické systémy zvládaly vysoké tlaky a vysoké rázy. Díky nové generaci vnitřních trubic a hybridních kordových vložek dosahuje řada EC881 tlakovou odolnost vyšší o 35 % v porovnání se standardními hadicemi dle normy EN857 2SC. Tam, kde byly nákladné čtyřspirálové hadice použity pro zvládání tlaků v systému, alternativní hadicí může být nová hadice EC881 opletená dvěma dráty, která pomáhá zajišťovat pro OEM úspory přímých nákladů.

S rostoucí poptávkou po kompaktních strojích čelí výrobci OEM výzvám z hlediska vedení hydraulických hadic v omezenějších prostorech. Používání hadic se standardními poloměry ohybu nakonec stojí více, jelikož je nutno je instalovat vícekrát a je nutno používat větší množství hadic. Je důležité uvést, že větší množství hadic zvyšuje hmotnost stroje a s tím roste spotřeba paliva. Pro vyřešení tohoto problému je navržena nová hadice EC881, která se vyznačuje o 50 procent lepším poloměrem ohybu v porovnání se standardními hadicemi opletenými dvěma dráty. Standardní hadice typu 2SC velikosti DN12 (-8) dle normy EN857 jsou kvalifikovány pouze pro poloměr 130 mm, zatímco hadice EC881 nabízí poloměr ohybu 60 mm. Proto je nová hadice ideální volbou pro instalaci v těsných prostorech, jelikož umožňuje větší konstrukční flexibilitu a poskytuje potenciál ke snížení množství hadic, a tedy snížení nákladů na instalaci a provoz.

Oděr je hlavní příčinou selhání hadic v provozu a jde o problém, který je nutno řešit. Hadice EC881 se vyznačuje plášti Dura – Tuff a je tedy osmkrát odolnější vůči oděru než tradiční hadice se syntetickým pláštěm, což v důsledku vede k nižšímu počtu selhání a ke zvýšení provozuschopnosti stroje. V extrémních provozních prostředích vede vysoká průtočná rychlost k vysokým teplotám a hadice s běžnými jmenovitými parametry jednoduše nejsou schopny zajistit potřebnou ochranu, což má vliv na provozní životnost. Hadice EC881 je navržena tak, aby umožňovala teploty až 126 °C, čímž zmírňuje toto riziko a v konečném důsledku snižuje náklady na údržbu. A navíc může selhání hadice typu zevnitř ven souviset se stárnutím materiálu hadice, které je běžnou příčinou provozních selhání. Inženýři společnosti Eaton se zaměřili na vývoj vnitřní trubice další generace, která má trojnásobnou životnosti v porovnání se standardní hadicí dle normy EN857 2SC. Vysoká odolnost EC881 vůči únavě a nízké trvalá deformace tlakem poskytuje lepší utěsnění a ochranu před úniky.

www.eaton.com/hydraulics

EC881-DynamaxaKalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news