Google překladač: English Deutsch

hms 12012 Anybus-.NET-BridgSpolečnost HMS Industrial Networks nyní představuje novou řadu komunikačních mostů Anybus .NET Bridges pro sítě PROFIBUS, PROFINET, EtherCAT a EtherNet/IP. Řada komunikačních mostů .NET překonává hranici mezi provozní technikou (OT – Operational Technology) a informačními systémy podniku (IT – Information Technology) a uvádí data ze strojů do aplikací založených na .NET. Výsledkem je, že programátoři .NET mohou vytvářet počítačové programy, které získávají živá data z PLC – pro statistiku, analýzu nebo údržbu.

Rychlý a snadný způsob realizace IIoT

Základním předpokladem pro realizaci průmyslového IoT je to, aby systémy IT měly přístup k datům z průmyslových řídicích systémů. Ovšem provozní sběrnice a sítě průmyslového Ethernetu na provozní úrovni jsou určené pro komunikaci v reálném čase – a přirozeně jsou oddělené od infrastruktury IT. Komunikační mosty Anybus .NET Bridges tuto situaci řeší tak, že fungují jako překladače mezi OT a IT – zajišťují odesílání a příjem dat mezi provozními sítěmi a platformami IT využívajícími jako rámec .NET.
Komunikace je vytvořena v několika minutách, a .NET Bridges tedy představují velmi rychlý způsob, jak realizovat IIoT.

Výsledky

Díky možnostem přemosťovat hranice různých komunikačních systémů jsou jednotky Anybus .NET Bridges pro systémy IT zdrojem nebývalého přístupu k datům v reálném čase z provozní úrovně, což umožňuje realizovat prediktivní údržbu, sledování KPI, analýzu provozu strojů, dolování z dat, zpracování velkých objemů dat, výrobní statistiku a mnoho dalšího – a přitom bez ovlivňování průmyslových procesů.
Řešení může být použito v široké škále úloh, od jednoduchého přenosu hodnot KPI, přes pokročilé zasílání zpráv se strukturovanými typy dat až po ultrarychlý přenos I/O dat do souborů typu „big data".

Jak to pracuje

Výměna informací mezi OT a IT je definována v šabloně tabulkového editoru, kde je definováno mapování dat, jejich označení a prezentování pro aplikace IT. Tabulka je nahrána do generátorů kódů od firmy HMS, kde je automaticky vytvořeno na zakázku upravené rozhraní API v ve vyšším programovacím jazyku C# (události a metody Post), jež lze snadno integrovat do aplikace .NET. Generátor také vytváří na zakázku upravené soubory GSDML nebo XML pro PLC.

Snadné pro programátory PLC i .NET

„Toto je druhá generace našich komunikačních mostů .NET," říká James Kime, Product Manager pro komunikační brány Anybus. „Stávající verze pro PROFINET a PROFIBUS byla doplněna o nové funkce, a nyní můžeme nabídnout připojení i k sítím EtherNet/IP a EtherCAT. Jednotky .NET Bridges jsou skutečnými "komunikačními bránami edge", protože vytvářejí most mezi IT a OT. Programátoři IT dostávají přístup k datům z průmyslových strojů, zatímco programátoři PLC si mohou zůstat jistí, že přístup k datům nijak neovlivní jejich kritické průmyslové aplikace a systémy."

HMS Industrial Networks
Společnost HMS Industrial Networks je přední nezávislý dodavatel výrobků pro průmyslovou automatizaci včetně nástrojů pro vzdálenou správu. Společnost HMS vyvíjí a vyrábí řešení pro připojení automatizačních zařízení a systémů k průmyslovým komunikačním sítím. Tato řešení jsou na trh dodávána pod značkami Netbiter, Anybus a IXXAT.

Vývoj a výroba se odehrávají v sídle firmy ve švédském Halmstadu nebo v německém Weingartenu. Lokální prodej a podporu zajišťují kanceláře v Číně, Dánsku, Francii, Německu, Indii, Itálii, Japonsku, Velké Británii a USA. HMS zaměstnává více než 350 lidí a v roce 2013 vykázala obrat 57 milionů eur. Akcie HMS se obchodují na burze NASDAQ OMX ve Stockholmu.

Místní zastoupení má firma Chicagu (USA), Pekingu (Čína), Karlsruhe (SRN) Milánu (Itálie), Mylhúzách (Francie) a Tokiu (Japonsko). Firma vznikla v roce 1988 a v současné době má 240 zaměstnanců. V burzovním indexu NASDAQ OMX Nordic Exchange ve Stockholmu je vedena pod ISIN SE0002136242 v kategorii „Small Cap, Information Technology".


Teximp

Kalendář akcí

<<  Červenec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..