Google překladač: English Deutsch

auto.jpgAmerická CTS Corporation, přední konstruktér a výrobce elektronických součástek pro automobilový a elektronický průmysl, hodlá investovat téměř půl miliardy korun do výstavby nového závodu v průmyslovém parku Ostrava-Hrabová. Nejdéle do tří let tak vytvoří víc než 160 nových pracovních míst. „Díky této investici v České republice budeme moci zvýšit své výrobní kapacity a lépe zásobovat evropský trh, na který v současné době dodáváme převážně ze závodu ve Velké Británii,“ říká Ron Bell, ředitel evropského zastoupení CTS, a doplňuje: „V ostravském závodě budeme vyrábět elektronické součástky a senzory pro automobilový průmysl a další elektronické komponenty.“

Celý článek...

Rozvadec_M2000_2.jpgSpolečnost Schrack uvádí na český trh rozváděč, který vykazuje až hodinovou odolnost vůči požáru. Využití nového rozváděče se předpokládá především u budov splňující přísná bezpečnostní kritéria, využití ale najde také u rodinných domků. Rozvaděče M2000 vykazují 30- nebo 45minutovou odolnost pro požární uzávěry ve stěnách a stropech ústících do chráněných únikových cest a 60minutovou odolnost pro stěny a stropy mezi požárními úseky. „Takovýto rozváděč má využití především v únikových cestách, kde zadržuje šíření ohně v elektroinstalačních rozvodech,“ uvádí ing. Libor Bartoš, specialista koncernu Schrack, který výrobek na trh uvádí. Rozváděč, který si udržuje při požáru celistvost a izolační schopnosti po takovou dobu, pomůže při záchraně lidských životů při mezních situacích. „Problematika chráněných únikových cest se týká především panelových domů, hotelů, nemocnic, supermarketů či komerčních center,“ upozorňuje ing. Libor Bartoš.

Celý článek...

halolux.jpgHALOLUX CLASSIC - má tvar klasické žárovky, ale pouze na povrchu. Vůbec poprvé, firma OSRAM představuje nám dobře známou klasickou žárovku s nejmodernější halogenovou technologií. HALOLUX CLASSIC je název této první brilantní žárovky s halogenovým světlem s dlouhou životností, ve tvaru obyčejné žárovky. Z vnější strany nenacházíme žádný rozdíl oproti obyčejné žárovce, ale HALOLUX CLASSIC umí uvnitř vyčarovat brilantní stylové světelné efekty ve všech typech místností. HALOLUX CLASSIC poskytuje brilantní atraktivní halogenové světlo pro větší komfort a pohodu - a pro dvakrát větší životnost a s až 20% více světla na rozdíl od obyčejné žárovky stejného příkonu. S jejím závitem E27 a klasickým tvarem žárovky, HALOLUX CLASSIC je bez pochyb perfektní možností halogenového osvětlení pro jakoukoli tradiční žárovku.

Celý článek...

dukovany_1.jpg18. listopadu 2005 v 5:25 hod dosáhla Jaderná elektrárna Dukovany celkové výroby ¼ bilionu kilowatthodin. 250 000 000 000 kWh je hodnota za níž lze postavit v ČR na 700 kilometrů dálniční sítě nebo 2,5 Temelína. Tuto výrobu dosáhly Dukovany za 20,5 roku od spuštění 1. bloku elektrárny ale jenom za 19let efektivního provozu (4 výrobní bloky byly spouštěny postupně).

Celý článek...

Nový kondenzační kotel pro každého

buderus_1.jpgModerní plynový kotel musí vyhovět celé řadě požadavků zejména na kompaktní rozměry, nízkou hmotnost a nízké emise. Optimálně by měl také obsahovat všechny hlavní bezpečnostní komponenty nutné k provozu otopné soustavy. Vzhledem ke stále rostoucím cenám zemního plynu je nutné zdůraznit úspornost, resp. účinnost kotle. Účinnost plynového kotle se obvykle vztahuje k výhřevnosti (H l l ), a protože ta nezahrnuje kondenzační teplo vodních par obsažené ve spalinách, může teoretická účinnost nabývat oněch na první pohled nelogických 111%. Skutečná účinnost (resp. často udávaný normovaný stupeň využití) plynových kondenzačních kotlů je vzhledem ke ztrátám o něco nižší, obvykle se pohybuje mezi 103 - 108%. U klasických „průtokových“ kotlů jsou hodnoty zřetelně nižší, cca 89 – 93%. Ve skutečnosti úspory
energie dosahují až 20%, takže návratnost vyšší počáteční investice se dá očekávat
mezi 3 – 4 lety.

Celý článek...

retez11_1.jpgRozměrové schéma systému MF.08 Spolehlivý a tichý způsob napájení i při velmi vysokých rychlostech – energetický řetěz bez průhybu horní větve Na čelo peletonu nových řešení v oblasti napájení pohyblivých přívodů se dostává nováček, který svým starším soupeřům může řádně zamotat hlavu. Jeho jméno je „Micro Flizz“ a své fanoušky nalezne díky svému kompaktnímu a prostorově nenáročnému provedení především mezi výrobci skladovací a manipulační techniky. Dlouho vyvíjená unikátní konstrukce mu umožňuje dosahovat extrémního zrychlení stejně jako vysoké provozní rychlosti. Vedoucí soutěžní stáje Igus, v jejíchž laboratořích tento borec spatřil světlo světa, Frank Blase říká : „Myšlenka sytému napájení pojezdů v automatických logistických systémech pomocí energetických řetězů namísto konvenčních řešení, jako jsou sběrnice nebo kabelové vlečky, vznikla již před dvaceti lety, ale teprve dnes máme v ruce produkt, který díky svým unikátní vlastnostem nechává soupeře daleko za svými zády“.

Celý článek...

climate_change375x275s_1.jpgPokud bude lidstvo pokračovat i v příštích stoletích ve spotřebě fosilních paliv stejně jako tomu je v současnosti, ledovce budou zcela zničeny, hladiny oceánů stoupnou o sedm metrů a průměrné teploty vzduchu vzrostou o 8° C v porovnání s dnešními dny. K těmto ohromujícím závěrům dospěli pomocí modelové simulace klimatických jevů a uhlíkového cyklu vědci z Lawrence Livermore National Laboratory. Díky spojení modelu klimatických jevů a uhlíkového cyklu a zkoumání jejich globálních změn vědci zjistili, že pokud budou lidé i nadále používat všechna dostupná fosilní paliva, stoupne teplota na Zemi do roku 2300 o 8°C.

Celý článek...

greenland_maly_1.jpgVědci z Univerzity v Marylandu (UMD) a Národního Institutu Norem a Technologií (NIST) vyvinuli novou zlepšenou techniku pro simultánní měření procent izotopů síry a koncentrace síranu v atmosféře. Pro tento výzkum byly použity vzorky sněhu z Grónska a Kyrgystánu. Síra hraje v podnebí Země důležitou roli. Částice síranu totiž v atmosféře rozptylují a absorbují sluneční záření, poskytují „zárodky“ pro tvorbu mraků a ovlivňují schopnost mraků odrážet a propouštět světlo, a tím i teplotu zemského povrchu. Sírany vyskytující se v atmosféře pochází nejen z přírodních zdrojů, jako jsou oceány a vulkány, ale z velké části jsou také výsledkem spalování fosilních paliv. V současné době však vědci již dokáží přírodní a antropogenní zdroje rozlišit, a to pomocí měření izotopů síry ve sněhu, díky tomu, že vytvářejí elementy s odlišným počtem neutronů.

Celý článek...

tusimice_1.jpgPro zlepšení životního prostředí, vzhledu krajiny, zajištění bezpečnosti a především z důvodu přípravy lokality pro další průmyslové využití v budoucnu, je technologické zařízení elektrárny Tušimice I odstraňováno a probíhá zde celková demolice. Cílem je vyčistit a připravit lokalitu, která je vybavena veškerou infrastrukturou, pro další průmyslové využití v budoucnu.

Celý článek...

Kalendář akcí

<<  Květen 2025  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news