Google překladač: English Deutsch

Zákaznické dny firmy TAJMAC-ZPS proběhly letos ve dnech 23. a 24. dubna a byly věnovány 15. výročí založení společnosti. Přípravy probíhaly na všech úrovních, snahou bylo také dokončit do zahájení ZD maximum z dlouhodobě plánovaných probíhajících investic. Mimo jiné vznikla nová parkovací místa u haly II. a největší viditelnou změnu doznala hala III. kde prostory montáže divize Automaty prošly kompletní rekonstrukcí.

img 0059

Zájem dodavatelských firem prezentovat se se svými výrobky či službami byl značný. Konečné číslo spoluvystavovatelů se letos posunulo ještě výše než v loňském roce a to na 59 firem s téměř 125 zástupci.
Návštěvníci měli možnost si opět po roce prohlédnout výrobní areál společnosti a sami vidět, jak se areál mění a přizpůsobuje novým požadavkům, které současný provoz firmy vyžaduje. K vidění byla většina strojů z výrobního programu a v rámci komentovaných prohlídek mnoho návštěvníků využilo i možnost exkurze do provozu ZPS - SLÉVÁRNA.
Počet registrovaných návštěvníků Zákaznických dnů se letos přehoupnul přes 700 osob z 240 firem. Byl tak překonán loňský rekord, kdy se počet registrovaných návštěvníků pohyboval na hranici 650 osob. Stále se tak potvrzuje, že Zákaznické dny jsou svou koncepcí přitažlivé pro rostoucí okruh zákazníků i dodavatelů jak stávajících, tak potenciálních. Návštěvníci vítají příležitost k neformálním setkáním s vedením společnosti a dalšími odbornými pracovníky, možnost výměny cenných poznatků z praxe a pořadatel pak možnost seznámit návštěvníky na vlastní půdě a v reálném provozu s výrobním programem i posledními novinkami. Letošním cílem bylo představit TAJMAC-ZPS jako stabilní, pro zákaznicky orientovanou společnost, která oprávněně zaujímá již 15 let pevné místo mezi předními českými výrobci obráběcích strojů.
Své exponáty, jako každý rok, představily divize CNC, divize AUTOMATY, divize MANURHIN a také projekt NEGRI BOSSI.
Z vystavovaných exponátů byla hlavní novinkou divize CNC ukázka svařování duralu metodou FSW (friction stir welding) na vertikálním obráběcím centru MCFV 2080. Využití této metody třecího svařování rotujícím nástrojem, je maximálním navýšením přidané hodnoty stroje o technologii spojování materiálu svařováním v kombinaci s obráběním dílce v jednom nebo více seřízeních na stejném stroji. Na multifunkčním obráběcím centru MCV 7032 proběhla ukázka měření volumetrických kompenzací. Výroba ozubení metodou Invomilling a výroba zápichu metodou Spirogrooving byla k vidění na horizontálním obráběcím centru H 800. Na portálovém obráběcím centru MCV1210 byla předvedena optimalizace drah nástroje pomocí SW VERICUT. Kolizní ochrana a monitoring nástroje pak na vertikálním obráběcím centru MCFV 1260.
Divize MANURHIN na Zákaznických dnech představila ve světové premiéře stroj MANURHIN K'MX 816, který byl vyvinut konstrukcí TAJMAC-ZPS pro německý trh ve spolupráci s německými, francouzskými, italskými a holandskými odborníky. Tento stroj je primárně navržen a zkonstruován pro výrobu medicínských součástí, jako jsou implantáty a různé složité zdravotnické nástroje. Vysoká produktivita je zaručena možností obrábět až 4 nástroji současně, stroj má 8 řízených lineárních os a 2 osy rotační.
V divizi AUTOMATY mohli návštěvníci shlédnout stroje mechanicky i plně numericky řízené. Stroje viděli v různých stupních rozpracovanosti a měli tak jedinečnou příležitost vidět i mechanické uzly a celky těchto strojů, které jsou jinak pod kryty. Vystavena byla i poslední novinka, vícevřetenový soustružnický automat MORI-SAY TMZ642CNC nové generace.
Projekt NEGRI BOSSI, montáž a výroba vstřikovacích lisů, zaujal návštěvníky ukázkami výroby praktických plastových výrobků.
Nejen mužskou část návštěvníků letos nadchnul Doprovodný program díky účasti automobilového závodníka Antonína Tlusťáka a vystavených závodních speciálů, 2 vozů ŠKODA FABIA S2000 a okruhového speciálu CATERHAM SP/300R. Několik šťastlivců si pak každý den v rámci předváděcích jízd mohlo vychutnat jízdu v závodním speciálu ŠKODA FABIA S2000 řízenou právě Antonínem Tlusťákem. Dalším exponátem, který přitahoval zaslouženou pozornost svým futuristickým designem byl nový model hybridního automobilu BMW i8, zapůjčený firmou Synot Auto a.s. Tuto exkluzivní společnost doplnil v pátek závodní model FS.06 Formule Student týmu SAE ČVUT v Praze, jehož zástupci zodpovídali mnohé dotazy návštěvníků. Všem těmto vystavovatelům patří náš dík, že svými expozicemi přispěli k velmi úspěšnému průběhu Zákaznických dnů a pochvalnému hodnocení akce jak ze strany návštěvníků, tak i spoluvystavovatelů.
Děkujeme za účast všem hostům, návštěvníkům a vystavovatelům.

www.tajmac-zps.cz

img 0063

img 0189

img 0199

 img 0332Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news