Google překladač: English Deutsch

Letošních Zákaznických dnů TAJMAC-ZPS, a.s., které se konaly 24. a 25. dubna, se zúčastnilo 58 firem s více jak 115 zástupci v roli spoluvystavovatelů. Návštěvníci měli možnost si opět po roce prohlédnout výrobní areál společnosti, shlédnout většinu strojů z výrobního programu a v rámci komentovaných prohlídek se podívat mimo jiné na proces odlévání ve firmě ZPS - SLÉVÁRNA. Své exponáty, jako každý rok, představily divize CNC, divize AUTOMATY, divize MANURHIN a také projekt NEGRI BOSSI. O možnost prohlídky firmy s rozšířením o pro- hlídku firmy ZPS – SLÉVÁRNA mělo zájem značné množství hostů. Počet těch, kteří tuto nabídku využijí, každoročně stoupá. V tomto roce se pohyboval počet registrovaných návštěvníků Zákaznických dnů kolem čísla 650 z 255 firem. Je to rekordní návštěvnost za celou dobu konání Zákaznických dnů.

IMG 8396


Opět se nám tak potvrdilo, že Zákaznické dny jsou svojí koncepcí přitažlivé pro stále širší okruh zákazníkůi dodavatelů jak potenciálních tak již existujících. Návštěvníci oceňují příležitost neformálních setkání s vedením společnosti a dalšími odbornými pracovníky, výměnu cenných poznatků z praxe a pořadatel pak možnost seznámit návštěvníky na vlastní půdě a v reálném provozu s výrobním programem i posledními novinkami. Letošním cílem bylo představit nová konstrukční řešení, ve spolupráci s našimi dodavateli rozšířené technologické možnosti, maximální využití našich strojů a prezentovat naši firmu jako pro zákaznicky orientovanou společnost a naplnit tak primární záměr daný už názvem této dvoudenní akce ZÁKAZNICKÉ DNY.

Mezi vystavovanými exponáty byl hlavní novinkou divize CNC prototyp multifunkčního portálového obráběcího centra MCV 7032, v mnoha ohledech unikátní stroj, který byl představen poprvé odborné veřejnosti. Při konstrukci stroje byly uplatněny mechatronické výpočetní postupy a prvky ekodesignu. Jedná se o rozměrově největší stroj vyrobený naší firmou s rozjezdy os X 7000 mm, Y 3200 mm a Z 1500 mm. Jako opce může být rozjezd osy X zvětšován s krokem 1000 mm až do 28000 mm. Stroj je prvním z nové řady INFINITY. Bude to řada vysoce modulární a umožňuje nabízet varianty portálových center tří až šestiosých v mnoha typorozměrech.

K vidění byl i prototyp rychlého manipulátoru nástrojů (čas výměny nástroj – nástroj: 1,3 sec), určený pro řadu horizontálních obráběcích center H 500, H 630, H 800 a H 1000.

Zajímavé ukázky obrábění proběhly na portálovém obráběcím centru MCV 1210 – ukázka možnosti soustružení – eliptický kužel nebo na horizontálním obráběcím centru H 800 - ukázka pětiosého obrábění.

Divize MANURHIN na Zákaznických dnech poprvé představila odborné veřejnosti studii a parametry dlouhotočného CNC automatu MANURHIN K´MX 816TWIST, jehož prototyp bude připraven k předvedení zákazníkům na přelomu října a listopadu tohoto roku. Stroj bude v provedení 7, 8 a 9 lineárních os. V řezu budou až 4 nástroje současně. K dispozici bude v provedení s nástrojovou deskou nebo revolverovou hlavou.

Divize AUTOMATY připravila pro návštěvníky tři exponáty řady MORI-SAY – šestivřetenový a osmivřetenový soustružnický CNC automat a jednoho představitele konvečních vícevřetenových automatů, stroj MORI-SAY 620AC.

Projekt NEGRI BOSSI, montáž a výroba vstřikovacích lisů, zaujal návštěvníky ukázkami výroby praktických plastových výrobků.

Doprovodný program letos rozšířila výstava Historie strojírenství ve Zlíně, kterou laskavě zapůjčila firma GENICZECH-M. Tato výstava dokumentuje vznik a 110 let vývoje strojírenských oborů v regionu i za jeho hranicemi od roku 1903 až po současnost a určitě stála za shlédnutí.

Jelikož TAJMAC-ZPS fandí hokeji, nemohli jeho zástupci na Zákaznických dnech chybět ani letos. Proběhla oblíbená střelba na branku spojená s autogramiádou mladých hokejistů A týmu HC PSG Zlín, vítěze letošní play-off naší nejvyšší hokejové soutěže.

Už bezprostřední reakce a následné ohlasy ze strany návštěvníků i spoluvystavovatelů, vyjadřující spokojenost a uznání, nám jsou pobídkou, závazkem i ukazatelem toho správného směru, kterým se naše Zákaznické dny i do budoucna mají ubírat a tím je spokojený zákazník.

www.tajmac-zps.cz

 Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news