Google překladač: English Deutsch

Výdaje na reklamu na internetu v Británii dosáhly loni 597 milionů liber, tedy asi 26 miliard korun. Podle Advertising Association se podíl internetu téměř vyrovnal rozhlasu.

Identifikační čipy sloužící jako moderní visačky, chce Čína implantovat pandám pro zjednodušení monitorování celkového počtu těchto ohrožených zvířat. Čip obsahující informace o původu, věku a další důležité údaje týkající se konkrétního zvířete budou trvale umístěny v těle pandy obrovské pomocí podkožního implantátu. Čip má také zabránit příbuzenskému křížení a pomáhat při sledování jedinců, kteří budou ze zajetí vypuštěni zpět do volné přírody. V současnosti má Čína 163 pand žijících v zajetí a 1 590 ve volné přírodě.

Donedávna tuzemské banky placení kartou na internetu nedoporučovaly nebo mu i bránily. Nyní dochází k zásadnímu obratu a banky i obchody začínají své zákazníky vybízet, aby platební karty na internetu používali. "Změna v našem přístupu souvisí s novým, celosvětově standardizovaným procesem placení kartami na internetu s názvem 3D-Secure, který prosazují kartové asociace VISA pod značkou Verified by Visa a MasterCard pod značkou MasterCard SecureCode," vysvětluje Petr Skála, ředitel platebních karet ČSOB. Tato banka vloni v České republice jako první nabídla obchodníkům řešení na standardu 3D-Secure. Dnes je používá už kolem stovky obchodů. Oproti stávajícím způsobům akceptace karet přes internet nabízí nový systém zvýšenou bezpečnost pro držitele karet i obchodníky. Držitel karty zadává číslo své karty až na zabezpečených stránkách platební brány, která je certifikována karetními asociacemi. Komunikace s platební bránou je navíc chráněna protokolem SSL.
Důležité je, ze obchodník se v průběhu platby vůbec nedostane do kontaktu s údaji o platební kartě nakupujícího. Informace putují zabezpečenou cestou mezi serverem banky, u které má obchodník účet, autorizačním centrem, kde se ověří platnost karet a transakcí, a serverem banky, u níž má účet zákazník a která kartu vydala.
Internetových obchodů s logy Verified by Visa a MasterCard SecureCode bude stále přibývat. Mluví pro to výhody pro kupující. Na rozdíl od dobírky je platba kartou bez poplatku a není nutné mít při ní u sebe žádnou hotovost. Ve srovnání s platbou bankovním příkazem je použití karty jednodušší, protože není třeba chodit do banky nebo mít elektronické bankovnictví a kvůli platbě není nutné vyplňovat platební příkaz, ani písemný, či elektronický. Konečně pokud mám nějaký typ kreditní karty, mohu dobře využít její výhody, nepotřebuji si vyřizovat úvěr, splátkový prodej a podobně.
Jak taková platba probíhá, si může každý vyzkoušet na http://www.bezpecnynakup.cz, kde v rámci Března - měsíce internetu spustily APEK a ČSOB ukázkový obchod. ČSOB zde nabízí simulaci různých situací, které mohou nastat při placení, například použití různých druhů karet, ukázky úspěšné i neúspěšné transakce spolu s jejím zdůvodněním. Na závěr nechybí ani možnost zúčastnit se soutěže o řadu hodnotných cen.

Jedním z provozů bítýšského závodu HARTMANN-RICO je pletárna - tedy oficiálně Výroba obinadel - provoz pletárny. Ročně se zde zhotoví přes padesát milionů metrů obinadel! Taková délka by ovinula téměř desetkrát dokola celou zeměkouli!

Prezident republiky Václav Klaus dnes podepsal zákon o elektronických komunikacích a dal tak mimo jiné zelenou zavedení přenositelnosti telefonních čísel na mobilních telefonech. Lidé si tak budou moci ponechat číslo svého mobilního telefonu, i když změní operátora. O podpisu zákona informoval ředitel tiskového odboru prezidenta Petr Hájek.
S přenositelností však zákazníci mohou počítat až v příštím roce. Zákon totiž nabude účinnosti nejdříve v květnu a operátoři potom budou mít na spuštění služby osmiměsíční přechodné období. ČTK

Je Váš řidičský průkaz stále platný? Platí ve všech členských státech Evropské unie? Kdy máte Váš řidičský průkaz vyměnit?
Stávající ŘP vydávané od 1.7.1964 do 30.4.2004 jsou i nadále platné, a to ve všech členských státech Evropské unie
ŘP vydané před 1.7.1964 jsou v současné době již neplatné a jejich výměna ze zákona byla možná do konce roku 2002
Výměna dosud platného ŘP za ŘP podle vzoru ES (od 1.5.2004) probíhá takto:
na příslušném pracovišti obecního úřadu s rozšířenou působností nebo magistrátu města na území ČR žadatel vyplní žádost (nový vzor) a předloží jednu barevnou průkazovou fotografii (35x45 mm), lhůta pro převzetí nového ŘP je zpravidla do 15-20 dní, při převzetí nového ŘP je původní ŘP úředně znehodnocen a převzetí nového ŘP potvrdí žadatel svým podpisem na přední straně podané žádosti, výměna je osvobozena od správního poplatku.
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: platnost ŘP vydávaného od 1.1. 2001 do 30.4.2004 není ze zákona omezena, a proto nelze požádat, až do nabytí účinnosti novely zákona, o jeho výměnu za nový ŘP !!!
www.mdcr.cz

Pořadatelé světové výstavy Expo 2005 v Japonsku, která bude zahájena 25.3.2005, novinářům odhalili, co bude její hlavní atrakcí: zmrazený mamut pocházející ze sibiřské tundry. Toto obrovské zvíře, staré 18.000 let, je vystaveno ve velkém mrazicím boxu. Ruským a japonským vědcům se podařilo v roce 2002 na severu Sibiře exhumovat netknutou lebku mamuta a jeho přední pravou tlapu. Do Japonska pak přivezli také další ostatky, mezi nimi kly, kosti a kousky srsti.
Kosti, páteř a téměř celá kostra trupu byly uloženy v zemi na břehu jedné řeky. Ostatní části obrovského zvířete pravděpodobně odnesla voda.
www.expo2005.com

První účelově navržený motocykl využívající jako paliva vodíku, by měl být vybaven umělým zvukem motoru kvůli obavám, že jeho tichý provoz může být nebezpečný.
Prototyp motocyklu, jehož cena bude více než $8,300 (L4,500), byl představen v Londýně.
Problémem palivového článku, který neprodukuje žádné škodlivé emise je zcela bezhlučný chod. Jeho velkými příznivci jsou aktivisté bojující proti hluku. Konečně bychom se mohli dočkat motocyklu nevydávajícího obvyklý nesnesitelný řev. Tento nový typ motocyklu by podle výrobce měl být vybaven zařízením, které bude vydávat zvuk na jaký jsme u motorů zvyklí.Tento falešný hluk motoru má za úkol především upozorňovat chodce na přítomnost motocyklu. Zařízení však bude možno vypnout.
Bezemisní motocykly dosahují nejvyšší rychlosti 80 km/h. Motor vydrží běžet bez dobíjení čtyři hodiny a dojezdová vzdálenost je 160 km. Vodní páry představující jediné emise jsou podle konstruktérů tak čisté, že by se daly pít.
news.bbc.co.uk/2/hi/europe/4353853.stm

Nedělej si starosti s tím, co si o tobě myslí druzí. Ti mají plnou hlavu toho, co si o nich asi myslíš ty.

Strana 484 z 485

484

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..