Neobvyklý úkol vyřešily firmy Sto AG, Aqua Stahl GmbH a Wacker Chemie, za úzké spolupráce vědeckých pracovníků vysoké školy z Karlsruhe a ředitelství dálnic SRN v jižním Bavorsku (Kempten). Pilotní projekt těchto organizací se týkal vnějších úprav železobetonových mostních pilířů na německých dálničních mostech. Působením vlhka a agresivních posypových solí dochází k vážným poškozením těchto pilířů. Známá organizace DEKRA, Stuttgart, zabývající se mimo jiné i bezpečností silničního provozu, provedla samostatnou studii, při které bylo zjištěno, že více jako 14 000 mostních pilířů silnic a dálnic je velmi poškozeno a dalších 20 000 jich vyžaduje urychlenou opravu. Dříve se úpravy povrchů stěn pilířů prováděly tak, že stará betonová vrstva odstranila a nanesla se na sloupy nová.

Výrobci automobilových přívěsů, návěsů a nástaveb z Olomoucka založili vůbec první klastr v kraji. Ve spolupráci s VÚT Brno chtějí podporovat inovace, zvyšovat svou konkurenceschopnost a posilovat exportní pozice firem působících v tomto oboru. Český klastr přípojných vozidel a nástaveb založila pětice firem - PANAV a.s., PARAGAN s.r.o., PONY AUTO trend s.r.o., Družstvo GALAXIT a Dubšík Lubor – TIREX. „Na úvodní mapování klastru jsme dostali finanční příspěvek od Olomouckého kraje a z Operačního programu Průmysl a podnikání. Aby však bylo možné z programu Klastry získat další dotaci na rozvoj nově vytvořeného klastru, musí mít alespoň 15 členů. V současné době proto jeho zástupci jednají o spolupráci s dalšími firmami,“ vysvětluje facilitátorka klastrové iniciativy Jana Schröpferová.
Stavba úseku dálnice D47 z Bílovce do Ostravy, Rudné, jež zkvalitní silniční dopravu v okolí Ostravy a dalších obcích, oslavila významnou událost. V 11 hodin byla proražena tunelová roura B dálničního tunelu Klimkovice. Stavbu úseku dálnice D4707 z Bílovce do Ostravy, Rudné v hodnotě přesahující šest miliard korun provádí sdružení dodavatelů pod vedením společnosti Skanska DS od října 2004. Ražba tunelu u Klimkovic pak začala v dubnu 2005. Investorem projektu je Ředitelství silnic a dálnic ČR, Závod Brno, přičemž finanční prostředky poskytl Státní fond dopravní infrastruktury.
České aerolinie zahájily 12. prosince provoz pravidelné letecké linky z Prahy do Brna a propojily tak druhé největší město republiky se svými destinacemi po celém světě. Lety z veletržního města bude ČSA zajišťovat v obou směrech dvakrát denně letouny ATR – 42 tak, aby mohli cestující využít nejlepší další navazující spoje z pražského letiště. ČSA předpokládají, že nejvíce budou novou linku využívat právě tranzitní cestující.
Firma Otis, dceřiná společnost firmy United Technologies Corporation (index NYSE: UTX), dodá do budovy Burj Dubai, kterou v Dubaji staví developerská firma Emaar
Skupina PSA Peugeot Citroën oznámila slovenským úřadům, že si vybrala svou továrnu v Trnavě, jako místo, kde bude budovat novou výrobní jednotku s kapacitou 150 000 vozů ročně. Tato dodatečná výrobní kapacita je určena na výrobu nového vozu, který nenahrazuje žádný současný model. Bude postaven na stejné platformě jako ostatní v Trnavě vyráběné modely, ale jeho koncepce bude velmi odlišná. Tento nový vůz by měl rozšířit nabídku skupiny v horizontu roku 2010.
Společnost Xerox uvádí na trh novinku, kterou jsou moitory série XA7. Monitory nabízí veškerý komfort, který Vám může LCD nabídnout. Do posledního detailu propracovaný moderní design, vysoké rozlišení obrazu , DVI (Digital video interface) a Xeroxem patentovaný speciální povrch monitoru XShield – to jsou jen základní vlasnosti, díky kterým Vám Xerox dává více, než jste zvyklí. Díky profesionální zobrazovací technologii získáte jiskřivý a ostrý obraz a syté barvy – díky ultra-slim designu pak také vkusný doplněk pro vzhled Vaší kanceláře. 







