Google překladač: English Deutsch

Do našich nových laboratoří se dne 5.12.2014 přestěhoval unikátní měřicí přístroj Werth TomoScope HV 500 se senzorem pro počítačovou tomografii, který nikde jinde v celé České republice, ani na Slovenku, Polsku a Rakousku nenajdete. Stěhování přístroje, který váží 14,5 t, nebylo vůbec jednoduché. Jeho cesta začala v německém městě Giessen, odkud ho k nám zaslal výrobce tohoto přístroje, společnost Werth Messtechnik GmbH. Jakmile k nám počítačový tomograf dorazil, tak poté se musel přemístit jeřábem před vjezd do nových laboratoří.

b-uvod

Celé stěhování jeřábem zabralo téměř 2 hodiny, jelikož přípravy a uchycení stroje o hmotnosti 14,5 t vyžadovaly značné úsilí. Nicméně se vše zadařilo a poté se stoj pomocí vysokozdvižných vozíků dopravil až do zmíněných prostorů laboratoří, kde nově vzniká unikátní hi-technologické centrum pro počítačovou tomografii, které se bude otevírat v únoru roku 2015. Toto hi-technologické centrum pro počítačovou tomografii bude sloužit pro poradenství v oblasti počítačové tomografie, dále pro poskytování služeb na počítačovém tomografu a také pro zprostředkování prodeje takovéhoto zařízení. Samozřejmě zde budeme pořádat i odborné semináře a fórum uživatelů CT, z čehož bude plynout spolupráce mezi účastníky na výukové, uživatelské, vývojové, ale i vědecké úrovni.

Měřicí přístroj Werth TomoScope HV 500, který byl u nás nainstalován, poskytuje ty nejmodernější technologie z oblasti počítačové tomografie, které jsou v dnešní době dostupné. Jeho velkou výhodou je i regulovatelný výkon záření o hodnotě 300 kV, díky čemuž dokážeme pokrýt celé spektrum požadavků od průmyslových firem, které požadují rychlé a nedestruktivní testování hotových výrobků, dílů či jiných částí. Oproti standardním konvenčním měřicím přístrojům je tento měřicí přístroj až 100x rychlejší s mnohonásobně většími možnostmi analýzy materiálu.

Využití počítačové tomografu pro služby externího měření
· Komplexní rozměrová kontrola veškerých geometrií dle norem ISO1101/ASME14.5
· Měření vnitřních geometrií a nedosažitelných prvků - nedestruktivní měření (např. skryté hrany, nedotoky, vnitřní deviace)
· 3D-komparace nominálních a aktuálních dat jako 3D-zobrazení odchylek sítě bodů vůči CAD-modelu
· Detekce a analýza materiálů, trhlin, bublin, vměstků, separace materiálů dle hustoty
· Vytváření CAD-dat z měřené sítě bodů - reverzní inženýrství
· Kombinace měření s výpočtovou tomografií a dalšími senzory v jedné měřicí sekvenci pomocí software WinWerth

www.merici-pristroje.cz

b01

b03

b04

b05

b06

b07

 Kalendář akcí

<<  Září 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..