Google překladač: English Deutsch

 

Firma NORD nabízí široký okruh technologií, které poskytují zákaznická řešení pohonů cenově úsporných a ekologicky  šetrných. Obsahují výkonné brždění, automatickou magnetickou úpravu, měděné rotory a 87 Hz frekvenci.

 

Pokud strojový pohyb musí být opakovaně či pravidelně zpomalován, energie uvolněná z tohoto procesu není vždy vhodně využita. Místo toho je absorbována a teplo předáváno do okolí. Pohony, jenž znovu využijí nadbytečnou energii jsou účinnější a ekologičtější. Zatímco rekuperační brzdicí jednotka může zachycenou energií zásobovat další komponenty, generovaná energie a uspořená energie v obvodě může být spotřebována připojenými komponenty přímo beze ztráty. Ve skutečnosti, nižší mechanická síla je využita v hlavních částech.
Inteligentní řízení je další cestou k úsporám.Ovládání asynchronních motorů a frekvenčních měničů představují obecně hodnotu požadované magnetizace pro plný kroutící moment v celém rozsahu otáček, a taktéž způsobuje zbytečné ztráty během částečného zatížení. Frekvenční měniče NORD SK 200E, SK 500E, a SK 700E mohou uspořit spotřebu automatické redukce magnetizace, kdy motor běží pouze na částečný výkon. Uživatelé tím mohou uspořit až 30 % energie. Mimoto, v porovnáním s běžnou rozvodnou sítí, jež pohání danou jednotku, frekvenční měniče asynchronních motorů, mohou běžet ve vyšších výstupních frekvencí v závislosti na zvyšovaném výkonu. Motory 230 V/400 V zapojených do hvězdy mohou například běžet až na frekvenci 87 Hz v spojení s používaným 400 V měničem, čímž umožňují motoru 1/3 běžet vyšší rychlostí při zachování nominálního točivého momentu. Zvýšením frekvence až na cca 100 Hz se zvětší účinnost motoru o 5 %.
Pro další zlepšení účinnost motoru, vyvinul NORD také nové koncepty materiálů. Použitím mědi jako materiálu pro klecové vinutí místo hliníku znamená podstatné snížení ztrát Měď se svým menším ohmickým odporem umožňuje ekonomičtější pohony v dané velikosti. Dalším kladem motorů jsou jejich menší zástavbové velikosti při aplikaci vyšších výkonů. Optimalizovaný synchronní motor s vysoce kvalitním permanentním magnetem na rotoru může nabídnout neměnnost výkonu a vysokou účinnost po celou dobu provozu.

 Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news