Google překladač: English Deutsch

Bosch24. února 2014 předala firmě Bosch Diesel s.r.o. po úspěšné recertifikaci náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí Zuzana Jentschke Stöcklová plný certifikát „Audit rodina & zaměstnání". Za Bosch Diesel s.r.o. převzal v Praze ocenění z rukou náměstkyně zástupce personálního oddělení Pavel Krsička. Vedle jihlavského závodu firmy Bosch ocenilo Ministerstvo práce a sociálních věcí plným certifikátem „Audit rodina & zaměstnání" ještě dalších čtrnáct firem a organizací z České republiky. V současné době tvoří základ projektu „Audit rodina & zaměstnání" zahájeného v roce 2011 celkem šestnáct zaměstnavatelů z České republiky. Firma Bosch Diesel s.r.o. je doposud jediným zaměstnavatelem z Kraje Vysočina, který se podrobil náročné certifikaci.
Projekt „Audit rodina & zaměstnání" je nástroj, který může management společnosti trategicky využít ke střednědobé nebo dlouhodobé optimalizaci prorodinně orientované personální politiky. Na základě osmi projektových oblastí, jako např. flexibilní pracovní doba, personální rozvoj, služby pro rodiny nebo informační a komunikační strategie, lze stanovit potenciál dalšího rozvoje, včetně jednotlivých opatření potřebných k dosažení celkově úspěšné personální strategie zaměřené na slučitelnost rodiny a zaměstnání u všech zaměstnanců dané firmy.


„Získané ocenění „Audit rodina & zaměstnání" chápeme nejen jako výraz uznání našich dosavadních aktivit v oblasti prorodinně orientované personální politiky. Ocenění zároveň dokládá, že Bosch v Jihlavě neustále a důsledně pracuje na zlepšování podmínek umožňujících našim zaměstnancům co nejlépe skloubit pracovní a rodinný život. K tomu používáme řadu personálních nástrojů, mezi jiným i možnost práce na zkrácený úvazek, práce z domova, flexibilní pracovní modely, přístup k firemnímu vzdělávání během mateřské a rodičovské dovolené nebo finanční podpora volnočasových aktivit zaměstnanců a jejich rodinných příslušníků.
Nedostatek kvalifikovaných pracovních sil ještě více podtrhuje význam kvalifikovaného personálu. Vždyť přece nechceme nutit ženy s vysokým stupněm kvalifikace k rozhodnutí se mezi profesní kariérou a rodinou. Zrovna tak i řada otců chce mít dnes možnost aktivního podílu na výchově svých dětí. Vedoucí pracovníci chtějí převzít zodpovědnost za výsledky své firmy, spokojenost zákazníků, své zaměstnance a vlastní rodinu. Pokud je zaměstnavatel schopen pružně a rychle reagovat na tyto požadavky, má to pro všechny řadu výhod: prorodinnými opatřeními je zajištěna loajalita a motivovanost zaměstnanců, zákazníci si takového dodavatele více váží a veřejnost věnuje zaměstnavatelům s prorodinnou personální politikou více pozornosti. Prosazením projektu „Audit rodina & zaměstnání" podporujeme vytváření inovativních pracovních míst a další růst závodu v Jihlavě," vysvětlil ekonomický ředitel firmy Bosch Diesel s.r.o. Hermann Butz.

Projekt „Audit rodina & zaměstnání" byl financovaný z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje
a zaměstnanost.Kalendář akcí

<<  Srpen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..