Google překladač: English Deutsch

Strojírenská společnost Huisman ze Sviadnova u Frýdku-Místku získala první samostatnou zakázku v historii českého závodu. Pro tradičního výrobce technologických zařízení a strojů společnost Papcel z Litovle dodá části papírenského stroje. Nová zakázka souvisí se snahou českého Huismanu o větší nezávislost na mateřské společnosti v Nizozemí, s rozšířením výrobního sortimentu a se vstupem do nových průmyslových oblastí na trzích v Evropě i Asii.

huis

Technici ze Sviadnova se chtějí například zaměřit na dodávky ocelových mostních konstrukcí či technologické celky.

Sviadnovští dodají litovelské společnosti Papcel rozvaděče a software pro navíječ papírenského stroje. „Poprvé v historii společnosti Huisman Konstrukce jsme získali zakázku přímo," popisuje významnost obchodu pro český závod Business Developer Huismanu Jakub Kodytek a doplňuje: „Vytvořili jsme ve Sviadnově nové oddělení pro rozvoj obchodu, dolaďujeme nové procesy a organizaci tak, abychom mohli tyto aktivity pokrýt."

Český závod Husimanu plánuje v horizontu tří až pěti let vstoupit do nových průmyslových oblastí a odvětví mimo stávající výrobní portfolio, které hlavně tvoří ropné vrtné soupravy, pokládkové systémy nebo námořní a pozemní jeřáby, a také získávat asi čtvrtinu zakázek nezávisle na mateřské společnosti v Nizozemí.

Huisman rozšíří své aktivity na západních trzích v Německu, Velké Británii nebo Francii, kde chce nabízet hlavně části ocelových konstrukcí například pro mosty, nebo převodovky na velké stroje. Do bývalých sovětských republik by měly směřovat produkty ze stávajícího sortimentu nebo kompletní strojírenská řešení do železáren, hutí nebo papíren.

Konkurenční výhodu spatřují čeští technici ve zkušenostech s řízením velkých projektů od návrhu až po servis zákazníkovi. „Ke každému projektu přistupujeme s cílem nalézt nové a inovativní řešení, které přinese zákazníkovi efektivnější produkt jak s ohledem na provozní náklady, tak ve vztahu k životnímu prostředí," říká Jakub Kodytek.

Se vstupem na nové trhy pomáhá sviadnovským proexportní agentura Czech Trade nebo Ministerstvo zahraničních věcí.

huis1Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news