Google překladač: English Deutsch
Konecranes jeřáby

Huisman_P6387_CMYK_1Firma Valk Welding dodala zařízení pro robotické svařování české pobočce celosvětově působícího koncernu Huisman. Huisman vyvíjí a vyrábí rozměrné konstrukce pro trh on- a offshore zařízení. V české pobočce firmy Huisman se vyrábějí především dílčí celky pro systémy pokládání trubek a kompletní jeřáby, které se u firmy Huisman ve Schiedamu montují na lodě. Většina velkých konstrukčních dílů se svařuje ručně nebo poloautomaticky ve Sviadnově, obci ležící v okrese Frýdek-Místek v Moravskoslezském kraji. S investicí do svařovacího robotu Panasonic TA 1900 se dvěma řízenými polohovadly učinil koncern nyní první krok k robotizaci svařování.
Pro nizozemsky hovořícího vedoucího výroby Mata Pustjense, který pracoval dříve u koncernu Huisman ve Schiedamu (Nizozemsko), nebyla firma Valk Welding neznámou. V České republice předložil pěti dodavatelům soubor požadavků a nechal si doporučit díly, které jsou pro robotizaci svařování nejvhodnější. “Valk Welding vyhovoval našim požadavkům nejlépe a poskytl výtečný servis v přípravné fázi. Zařízení bylo nutno dodat do měsíce. Valk Welding zvládla i tento požadavek”, vysvětluje Mat Pustjens.

Huisman používá svařovací robot pro svařování menších a především komplexních dílčích celků z vysokopevnostní oceli. U řady montážních celků se jedná o obrobky až 2tunové, s tloušťkami plechu 4 až 120 mm. Mat Pustjens: "Velkou výhodou je, že máme se svařovacím robotem lepší kontrolu vstupu tepla a díky vysoké kvalitě svařování již obrobky nemusíme brousit. To hraje při dodatečném zpracování velkou roli.
Huisman programovala první obrobky online, ale hodlá se pustit i do programování offline. “Absolvovali jsme kvůli tomu u firmy Valk Welding v Mošnově krátké školení v offline programovacím systému DTPS. Teď, když s ním umíme pracovat, hledáme v podniku další výrobky, které by bylo možné svařovacím robotem svařovat,” dodává Mat Pustjens.
www.huismanequipment.com
www.valkwelding.com
www.robotizace.cz

 

 


Iscar_2020
Conrad

Kalendář akcí

<<  Říjen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
chinaplast 2021