Google překladač: English Deutsch

Odborníci z českého Huismanu vyrobili nejdelší hydraulický válec v historii celé skupiny Huisman. Válec je téměř 20 metrů dlouhý a bude umístěný na unikátní vrtné věži Huisman Innovation Tower v nizozemském Schiedamu. Letos již ve Sviadnově vyrobili přes 100 hydraulických válců a příští rok očekávají další nárůst výroby až na několik set kusů.

huisman1

Hydraulický válec měří v zasunutém stavu na délku 19, 2 metrů, váží 10 tun a jeho průměr je 42 cm. Je složený z 50 částí. Byl vyrobený přímo pro 90 metrů vysokou vrtnou věž Huisman Innovation Tower (HIT). Zařízení se nachází na nábřeží u výrobního závodu Huismanu v nizozemském Schiedamu. Vrtná věž HIT bude sloužit pro testování a vývoj zařízení pro provádění vrtů, k prezentaci zákazníkům Huismanu a k výcviku operátorů těchto zařízení. Délka hydraulického válce vychází z celkového konceptu vrtné věže.

Hydraulické válce se většinou používají pro manipulaci a pohyby v různých strojních zařízeních, stavební technice, jeřábech, lisech apod. V pasivním režimu lze hydraulické válce využít i pro tlumení a kompenzaci pohybů, což je právě případ vyrobeného hydraulického válce, který bude instalován v testovací vrtné věži. Válec v tomto případě funguje jako velká pružina, která kompenzuje pohyby lodi, vznikající vlivem vlnění mořské hladiny, a tím i celé vrtné věže. Při pohybu lodi s vrtnou věží směrem vzhůru dochází k nárůstu vnější síly a válec se tímto vysouvá. Průtokem hydraulického oleje přes soustavu ventilů se tato síla nastavuje a reguluje. Naopak při pohybu lodi směrem dolů síla klesá, takže se válec začne automaticky zasouvat.

Zvláštnost tohoto hydraulického válce spočívá hlavně v jeho extrémní délce, ve vysunutém stavu je to dokonce 34,5 metrů. Standardní hydraulické válce, které se ve Sviadnově vyrábějí, mají na délku přibližně 4 až 6 metrů a průměr 20 až 45 centimetrů, v některých případech až 65 cm. „Oproti běžným válcům má tento 19,2 metrový také tlumiče, které zamezují tvrdému dojezdu válce v koncových polohách. Speciální je rovněž nový typ metalického povlaku pístnice," říká Petr Herrmann, Inženýr hydrauliky společnosti Huisman.

Základní koncept výroby nejdelšího hydraulického válce vznikal u nizozemských kolegů v Schiedamu. Detailní design, pevnostní výpočty, výrobní dokumentace a výroba již byly v režii českého Huismanu ve Sviadnově. Pouze malá část některých velmi specifických operací byla přesunuta na specializované dodavatele. Produkce hydraulických válců je doplňkovou položkou ve výrobním portfoliu Huismanu ve Sviadnově, do kterého hlavně patří vrtné soupravy, pozemní a námořní jeřáby, pokládkové systémy a zařízení pro zábavní průmysl.

huisman2

huisman3

huisman4Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news