Google překladač: English Deutsch

Společnost HKR Werkzeugtechnik GmbH ve Spraitbachu v německé spolkové zemi Bádensko-Württembersko, jež má v současné době 60 zaměstnanců, vyrábí zejména velké formy pro vstřikovací lisy, určené především pro automobilový průmysl. Kromě toho firma také obrábí díly na zakázku. Proto potřebovala obráběcí centrum s velkým pracovním prostorem, které dokáže spolehlivě a levně obrábět těžké a rozměrné polotovary.

emco-16433 rsz umill1800

Jak vysvětluje Rolf Schürle, jeden ze dvou výkonných ředitelů, cílem investice bylo dosáhnout kratších dob cyklu, větší flexibility a možnosti obrábět po delší dobu bez dohledu operátora. Je to jediný způsob, jak si zachovat konkurenceschopnost, zvláště při pracích na zakázku v místě s velkými náklady, dodává Schürle.

Protože firma měla při výrobě nástrojů a forem velmi dobré zkušenosti s frézkami a obráběcími centry EMCO Mecof, rozhodla pro frézovací a soustružnické centrum Umill 1800. Rozhodujícími hledisky při výběru, jak konstatovali dva výkonní ředitelé firmy, Rolf Schürle a Wilhelm Hölldampf, byly především technické parametry a velmi přitažlivý poměr ceny a výkonu.

Sortiment obráběcích center Umill zahrnuje varianty s pracovním prostorem 1 800 x 2 150 x 1 250 mm nebo 1 500 x 1 500 x 1 100 mm. Otočný číslicově řízený stůl s nosností až 10 t a frézovací vřeteník s velkým rozsahem naklápění umožňují na jednom stroji realizovat vysoce přesné soustružení, frézování, vrtání a řezání závitů.

Modulární konstrukce umožňuje uživatelům vybrat si vhodnou variantu podle svých požadavků: buď stroj pro výkonné hrubování, nebo pro převážně jen dokončovací operace. Je možné si vybrat přímou pohonnou jednotku s výkonem až 45 kW při momentu až 300 Nm a s rychlostí až 12 000 otáček za minutu. Jako velká výhoda se osvědčila kinematika frézovací hlavy s náklonem osy do 45°. Umožňuje podříznutí negativní kontury do 15°. Společně s otočným stolem poháněným momentovým motorem to znamená, že lze frézovat, soustružit a vrtat polotovary do výšky 1 250 mm a o průměru do 2 500 mm v režimu polohování současně z pěti stran nebo v režimu řízení dráhy současně v pěti osách.

Pětiosá frézovací a soustružnická centra Umill, aby umožnila obrábění s minimálními zásahy operátora, jsou vybavena různými modulárními vnějšími zásobníky nástrojů, v nichž mohou být uloženy až 203 nástroje. Pro prodloužení provozu s minimálním zásahem operátora je možné frézovací a soustružnická centra Umill doplnit o modulární systém pro výměnu palet.

To umožňuje výrobcům nástrojů a forem, stejně jako výrobcům dílů pro stroje a linky, automatizovat výrobu a ekonomicky výhodně obrábět široké spektrum složitých a velkých obrobků.

Současně se mohou spoléhat na nejvyšší přesnost obrábění, protože lože stroje, které je zhotoveno jako kompaktní litinový odlitek, je extrémně tuhé a díky tomu, že při konstrukci byla použita pevnostní analýza metodou FEM, je také vysoce stabilní. K optimální přesnosti dráhy nástroje přispívají přímý měřicí systém ve všech osách a kompenzace teploty v ose Z. Integrovaný měřicí a diagnostický systém kontinuálně monitoruje všechny kinematické prvky, měří vibrace a kontroluje možnost kolize. To zaručuje minimální doby odstávky a maximální dostupnost.

Pětiosé frézovací a soustružnické centrum je vybaveno řídicím systémem Heidenhain iTNC 640 HSCI CNC určeným speciálně pro výrobu nástrojů a forem. Ve spojení se systémem 3D-CAD/CAM od firmy tebis je možné prostřednictvím grafického rozhraní rychle a spolehlivě obrábět simultánně ve třech, třech plus dvou a pěti osách. Pro testování kolizí a optimalizaci dráhy nástroje obsahuje software virtuální stroj. To zaručuje maximální flexibilitu a spolehlivost obrábění při výrobě jednotlivých dílů. Volitelně je dostupný také řídicí systém Sinumerik 840 d CNC, který ve spojení se softwarovými moduly Shopmill a Shopturn nabízí srovnatelné možnosti.

Pro výrobce nástrojů a forem HKR bylo kromě technických charakteristik rozhodující také to, že firma má v Německu své zastoupení, a proto je k dispozici rychlý a spolehlivý servis strojů.

Vzhledem k pokračujícímu rozšiřování nabídky produktů v uplynulých letech mohou výrobní společnosti nyní využít široký sortiment soustružnických a frézovacích center rakouské společnosti EMCO. Například pro frézování je rozsah nabídky od tříosých CNC strojů s malým pracovním prostorem ke špičkovým pětiosým frézkám pro kompletní obrábění velkých a těžkých polotovarů, primárně válcovitého i hranolovitého tvaru.

emco 16433 rsz bearbeitungKalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news