Google překladač: English Deutsch

Modulární konstrukce pro zvýšení výkonu a více možností: se vzdáleností mezi vřeteny až 3 300 mm, výkonným hlavním vřetenem a protivřetenem, novou koncepcí pohonu, osou B s přímým pohonem pro složité simultánní a pětiosé obrábění a doplňkovou sníženou revolverovou hlavou je nové centrum Hyperturn 100 Powermill dalším vývojovým krokem osvědčené řady HYPERTURN POWERMILL. Přináší přesnost, flexibilitu a produktivitu při obrábění velkých a složitých obrobků na jedno upnutí.

emco obr3

Hyperturn 100 Powermill je vysoce výkonné soustružnické a frézovací centrum s modulární konstrukcí Svými vlastnostmi je ideální pro kompletní obrábění velkých obrobků na jedno upnutí. Výkonné multifunkční centrum pro obrábění složitých obrobků Hyperturn 100 dokáže obrábět obrobky s maximálním točným průměrem 720 mm a maximální točnou délkou 3 100 mm mezi hroty. Zásobník s 40 nebo 100 stanicemi pro nástroje umožňuje dosáhnout velké flexibility obrábění.

Konstrukce stroje
Lože stroje jako jeho základ je konstruováno jako monoblok. Stabilní a kompaktní konstrukce absorbuje vibrace, které mohou při obrábění vznikat, a tím zvyšuje přesnost obrábění.
Stroj se vyznačuje modulární konstrukcí a vychází z koncepce posuvného sloupu. Zákazníci si mohou vybrat z tří délek lože: 1 700, 2 400 nebo 3 300 mm s maximální točnou délkou 1 500, 2 200 nebo 3 100 mm mezi hroty. To jsou výborné předpoklady pro cenově výhodné obrábění široké škály komponent typu příruba nebo hřídel.

Hlavní vřeteno a protivřeteno identické konstrukce
Obráběcí centrum Hyperturn 100 Powermill bylo na základě požadavků zákazníků navrženo jako dvouvřetenové. Vřeteno A2-08" je vybaveno dvěma vodou chlazenými motory s výkonem 33 kW a maximální rychlostí 3 500 otáček za minutu. Vysoká dynamika a optimální momentová křivka umožňují dosahovat velké efektivity obrábění hřídelí a kompaktních přírub. Je-li centrum HYPERTURN 100 vybaveno alternativním pohonem s dvoustupňovou převodovkou a s ukončením vřetene A2-11", má optimální podmínky pro hrubování velkých přírub a hřídelí. Maximální moment 3 520 Nm umožňuje bez omezení dosahovat velkých hloubek řezu a posuvů. Hlavní vřeteno a protivřeteno jsou s ohledem na svou konstrukci identické, to znamená, že obě vřetena mají stejné parametry a maximální výkon 53 kW.

Systém vedení a pohonů: pro větší stabilitu a přesnost
Všechna vedení jsou realizována jako velká předepjatá lineární vedení. Stabilitu a tlumení zvětšuje to, že místo kuliček jsou použity válečky. Kromě toho je válečkové vedení robustnější. Vzhledem k unikátnímu těsnění vozíku je systém vedení vhodný i do prostředí, kde je vystaven značnému znečištění. Na dráhy vedení jsou instalovány krycí lišty z pružinové oceli, které uzavírají plochu těsnění.

Osa C: pro přesné frézování kontur a operace mill-turn
Konstrukce osy C závisí na variantě vřetene. V případě, že je použito vřeteno s motorem A2-8", zajišťuje vestavěný synchronní motor polohování osy C s vysokou přesností a tuhostí. Proto je možné dosáhnout velkého přídržného momentu, 800 Nm, popř. 1 600 Nm.
Je-li použito vřeteno A2-11, je osa C polohována prostřednictvím přídavného naklápěcího pohonu. Vřeteno a obrobek jsou drženy nebo polohovány s přídržným momentem až 200 Nm a 2 800 Nm. Úhlové rozlišení osy C je 0,001°.
To usnadňuje frézování i složitých kontur obrobku. Součástí dodávky je také software pro programování cyklů těchto operací.

Osa Y s velkým zdvihem
Pro zajištění optimální stability byla osa Y začleněna do sestavy posuvného sloupu. Zdvih ±210 mm je ideální pro obrábění kontur na velkých obrobcích.

Provozní asistent pro řízení a výrobní sekvence
AURIGA je digitální provozní asistent pro kompletní integraci zakázkových a systémově specifických aplikací při řízení obráběcích strojů a výrobních procesů. Řídicí sekvence jsou přizpůsobeny uživateli a jeho požadavkům s ohledem na efektivní tvorbu pracovních postupů bez negativního vlivu na vysokou spolehlivost stroje ve všech provozních režimech. Auriga, která je součástí standardní verze HYPERTURN 100 Powermill, bude v budoucnu tvořit součást i dalších vybraných modelů strojů Hyperturn.

Ergonomie
K výborné ergonomii přispívá velká pracovní plocha – tím, že poskytuje velmi dobrý přístup k individuálním komponentám. K dispozici je volný prostor, který umožňuje ideální odvod třísek dokonce i při obrábění materiálů, jež jsou z hlediska tvorby třísky kritické.
Ergonomický ovládací panel je možné svisle posunout až do středu dveří stroje. Ovládací panel je naklápěcí a lze jej otočit svisle o 90° a vodorovně o 10°.

Řídicí systém
Hyperturn 100 je vybaven řídicím systémem Sinumerik 840D sl, který je jedním z nejpokročilejších řídicích systémů. Balíček plně digitálního řízení pohonů a ovládání si snadno poradí s až 10 kanály a 31 osami. Operace soustružení a frézování výrazně usnadňuje software ShopTurn / ShopMill včetně technologických cyklů. Transformace souřadnic (TRANS, ROT, SCALE, MIRROR) umožňují implementovat libovolné strojní operace. Díky tomu mohou být velmi rychle splněny i složité požadavky na obrábění. Na výsledném obrobku se odráží vysoká přesnost nabízená systémem Sinumerik 840D sl. Alfanumerická klávesnice usnadňuje programování.

Použití
Centrum Hyperturn 100 Powermill může být použito v oblastech všeobecného strojírenství, výroby strojů a zařízení, leteckém průmyslu, energetice a při výrobě vozidel. Je vhodné jak pro kusovou, tak i hromadnou výrobu. Ideální je pro kompletní obrábění velkých obroků na jedno upnutí.

www.emco-world.com

emco obr1

emco obr2Kalendář akcí

<<  Srpen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..