Google překladač: English Deutsch

Pro získání většího pracovního prostoru, větší oběžné kružnice revolveru pro integraci 16polohového revolveru a většího zdvihu osy Y o +/-40 mm byla u stroje Hyperturn 45 zcela inovována konstrukce lože a saní. Stroj zůstává i nadále kompaktní, 72° šikmé lože však dokonale podporuje ergonomii práce a optimální odvod třísek.

emco obr1

Se dvěma vřeteny a dvěma revolvery lze úsporně obrábět komplexní díly
HALLEIN – coby základní model řady Hyperturn přesvědčuje nový HYPERTURN 45|G3 větší vzdáleností vřeten 760 mm pro bezkolizní obrábění se dvěma revolvery. Rozšířený pracovní prostor nabízí dostatek místa pro začlenění BMT revolverů v provedení se 12 nebo 16 polohami. Díky přesnému rozhraní pro rychlé přeseřízení stroje a přímému pohonu pro vysoce výkonné frézování komplexních obrobků je tento model první volbou. Vodou chlazený přímý pohon podává výkon 8 kW, vrtá a frézuje při 12 000 ot/min a nabízí točivý moment 20 Nm. Stabilní rozhraní BMT zaručuje dlouhou trvanlivost nástrojů a více možností při obrábění dílů či pro zvyšování produktivity.

Konstrukce stroje
Kostru stroje tvoří 72° šikmé lože provedené z extrémně pevné a kompaktní ocelové svařované konstrukce, která je základem tohoto robustního a přesného stroje. Pro dodatečné vyztužení slouží výztuže umístěné v nadměrně zatěžovaných zónách. Použití oceli místo běžné litiny je výhodné z hlediska pevnosti a tepelné stability soustruhu během fáze zahřívání. Všechna vedení jsou provedena jako předepjatá valivá vedení, která jsou přišroubovaná na přesně opracované opěrné plochy a uzavřená pružinovými ocelovými kryty pro ochranu proti znečištění. Pevné kryty z nerezové oceli v pracovním prostoru zvyšují bezpečnost práce a životnost stroje.

Hlavní vřeteno / protivřeteno
Vysoký výkon pohonu vřeten ve spojení s optimálními točivými momenty zaručuje úspornost při obrábění oceli i při vysokorychlostním obrábění hliníku. Integrované motory vřeten (ISM) uložené ve velkoryse dimenzovaných přesných ložiskách umožňují zvláště velký rozsah otáček bez radiálního házení. Symetricky umístěné vřeteníky spolu s teplotními čidly na ložiskách a s chlazením kapalinou přinášejí vysokou tepelnou stabilitu.

U stroje HYPERTURN 45 je protivřeteno umístěno na vlastním valivém vedení a může se pyšnit automatickým posuvem v délce až 510 mm. Vyhazovač dílů s kontrolou zdvihu s průtokem chladicí kapaliny zajišťuje bezpečný odvod hotových dílů. Na přání může být místo plného upínacího válce dodán dutý upínací válec s průchodem ø45mm pro vykládku dlouhých hřídelí protivřetenem.

Díky novému řídicímu a hnacímu systému Siemens Sinumerik 840D sl s emcoNNECT nebo Fanuc 31 iB lze stroj snadno a efektivně programovat. Vyklápěcí PC klávesnice odpovídá nejvyšším nárokům na ergonomii, což je velkou výhodou zvláště v případě, kdy je nutné provádět dlouhé či časté programování stroje.

Digitální asistent pro řízení strojů a výrobních procesů
emcoNNECT znamená konektivitu a propojení v prostředí strojírenské výroby. Je to digitální provozní asistent pro kompletní integraci zakázkových a systémově specifických aplikací ve světě řízení obráběcích strojů a výrobních procesů. Ústředním bodem každého kroku výrobního procesu je uživatel s jeho potřebami: to umožňuje
efektivněji strukturovat provozní postupy při zachování spolehlivé funkce strojů ve všech provozních režimech.

Hardwarovou platformou operátorského panelu emcoNNECT je 22" průmyslový dotykový panel v kombinaci s průmyslovým počítačem (IPC). Operátorský panel emcoNNECT může být snadno aktualizován a konfigurován, a proto je dobře připraven na všechny budoucí požadavky.

www.emco-world.com

 Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news