Google překladač: English Deutsch

Taiwan byl v minulosti brán jako přidružená země k velké Číně. Tato spojitost vedla k vytvoření obrazu o zaostalosti za západní kulturou nebo negramotnosti a chudobě na vesnicích. Dnešní obraz Taiwanu z pohledu nás Evropanů je už poněkud jiný. Sportovním fanouškům, zejména pak cyklistům, se vybaví hodně kvalitní sportovní vybavení. Cestovatelům neskutečně krásné hory, nádherné chrámy, legendární taipeiská 101, výborné jídlo nebo romantické pláže na jihu ostrova.

czmoos obr7

Technicky pak dokonale vybudovaná infrastruktura nebo souprava rychlovlaku, která přijíždí na sekundu a na milimetry přesně. Ať máte na Taiwan jakýkoliv pohled nebo vzpomínky, tak věřte, že životní úroveň je naprosto srovnatelná s tou naší v ČR. Ostrov má rozlohu 35 980 km2, což je zhruba polovina naši republiky. Na tomto malém území však žije cca 23 mil. obyvatel, takže Taiwan je jedna z nejhustěji obydlených oblastí světa vůbec. Samotní obyvatelé jsou přátelští a milí, o čemž se přesvědčíte hned po příletu, kdy kolemjdoucí ochotně poradí, pokud vidí bloudící cizince. Dalším typickým rysem je jejich pracovní houževnost a nasazení. Taiwanci jsou opravdoví dříči, možná i proto patří jejich ekonomika mezi nejdynamičtější na světě. A stejně se daří i jejich strojírenství, které se za několik let dostalo na vysokou úroveň a Taiwan se zařadil mezi přední výrobce obráběcích strojů.

Od roku 2007 Taiwan pravidelně končí 4. místě v počtu exportovaných obráběcích strojů, s objemem 3 586 milionů USD (jen pro srovnání, ČR vykazuje 379,9 milionů) se pak řadí na 3. místo hned za velmoci jako Japonsko a Německo. Asociace výrobců obráběcích strojů sdružuje několik set členů, převážná většina je koncentrována v Taichungu, kde jich najdete okolo 500. Pochopitelně všichni nejsou schopni zvládat vysoké nároky japonského nebo evropského trhu a konkurovat tradičním značkám. Většina z nich se však už dávno pevně usadila mezi top výrobce moderních obráběcích strojů. Někteří, jako např. firma TOP-TURN, vlastní i ve světě jedinečné licence na výrobu sofistikovaných strojů. Taiwanci preferují spojení se spolehlivým zástupcem v dané zemi a jen málo z nich jde cestou vytváření jakýkoliv spolků v cizích zemích. Firma CZ MOOS TRADING patří už k poměrně zavedeným dodavatelům obráběcích strojů a páteří jejího sortimentu jsou právě stroje z Taiwanu.

czmoos obr2Precizní brusky PROTH – síla jednoduchosti a neustálého vývoje
Vlajkovou lodí tohoto taiwanského výrobce jsou brusky na plocho s rozměry stolu od 150 × 350 mm do 750 × 3 000 mm. Roční produkce těchto 3 výrobních řad se pohybuje okolo 750 strojů. Tuto skupinu pak doplňují dvoustojanové brusky se stoly od 1 000 × 1 500 mm do 1 500 × 6 000 mm. Samostatnou kapitolou jsou pak high-endové brousicí stroje: vertikální bruska V30 pro broušení vnitřních a vnějších povrchů, rovinné brusky s rotačním stolem PSRC a nová automatická rovinná bruska na plocho PSGS 3060 NEW umožňující efektivní broušení drážek a rovinných ploch. Brusky PROTH nejsou v ČR ničím novým, jedna z nejstarších zde běží už přes 15 let a uživateli jsou i takové firmy jako gigant v oboru nástrojové oceli Bohler-Udenholm nebo automobilka Wolksvagen.

JAINNHER – moderní centerlessy, brusky na vnitřní a vnější broušení
Jainnher je jeden z nejstarších výrobců bezhrotých brusek na Taiwanu, s ohledem na potřeby trhu svoje aktivity postupně rozšiřoval až k dnešní podobě 4 produktových řad: centerlessů, hrotových brusek, brusek na vnitřní broušení a dvouvřetenových brusek pro vnitřní a vnější broušení vhodné zejména pro výrobce ložisek.

czmoos obr3 novy

czmoos obr4Soustružnické technologie TOP - TURN, jedinečnost v průchodnosti vřetena
TOP TURN - Jashico CO ltd. patří mezi přední světové výrobce soustruhů a soustružnických center s velkým průchodem vřetene. Produktová řada začíná menšími soustruhy s oběžným průměrem nad ložem 400–780 mm. Na tu navazují 4 modelové řady těžkých CNC soustruhů s oběžným průměr do 1 275 mm. Produktová řada pak pokračuje modely XCF nabízejícími průměr vrtání až 535 mm, oběžný průměr do 1 400 mm. Sérii extra těžkých soustruhů uzavírají modelové řady, které do puntíku naplňují očekávání o „extra těžkých soustruzích". Standardní série 4dráhových soustruhů S60–100 s oběžným průměr 1 050–1 920 mm nebo HD sérii, která je vyráběna dle potřeb zákazníka, je dostupná s oběžnými průměry 5 000–8 000 mm nad ložem a délkou obrábění do 40 metrů. Zmiňované soustruhy jsou navíc i v těchto velikostech dostupné s C a Y osou.

www.moostrading.cz
www.m-moos.cz

 Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news