Google překladač: English Deutsch
Inzerce
Inzerce
Inzerce

m-moos obr2Společnost M-MOOS spol. s r.o. z Lipníku nad Bečvou reaguje na změny ve strojírenském odvětví a vstupuje do očekávané éry průmyslu 4.0. Základním projevem nadcházejícího období bude bezesporu robotizace. I když s ohledem na strukturu výroby u nás v ČR, kdy převažuje malosériová, někde až náročná kusová výroba, neočekáváme, že přechod na chytré továrny a robotizaci bude tak rychlý, jako v jiných odvětvích. Naše rozšíření produktové řady reflektuje snahu o lepší dostupnost moderních technologií a zajištění podpory evropským zákazníkům.

Na evropském trhu jsou desítky dodavatelů, bohužel z toho je jen zlomek evropských
Z našeho pohledu je základním předpokladem správně fungující technologická a servisní podpora, která je postavena na kvalifikovaných pracovních silách a krátké reakční době. Nezbytnou podmínkou je také jednotné provedení stejného typu stroje. Čas jasně ukázal, že servis a podpora výrobce z druhého konce světa nemůže fungovat pokud má zákazník stíhat tempo dnešní výroby. Navíc pořízení stroje z Asie už není tak cenově zajímavé jako dříve. Během několika let očekáváme úbytek asijských výrobců na našem trhu. Tady naše firma vidí velkou příležitost. Logicky vznikne nový prostor pro evropské výrobní podniky, který bude umocněn faktem, že stávající CNC obráběcí stroje typu „low cost" často nemají volné vstupy potřebné pro další upgrade nebo mají uzavřené systémy.

Stavíme na fungujícím a osvědčeném konceptu
V podstatě nejde o nic nového či průkopnického. Na podobné spolupráci takto fungují renomovanější výrobci. My to jen veřejně přiznáváme. Základen jsou kvalitní litinové skelety a vřetena taiwanských výrobců, které doplňujeme nezbytnými prvky od domácích evropských výrobců. Například u brusek je poměr evropských komponent 80 %. Nejvyšší přidanou hodnotou však zůstává finální montáž a konečné důsledné odladění stroje. Právě kvalita montáže a softwarové výbavy stroje je dlouhodobý problém asijských CNC obráběcích strojů. Nám se podařilo tyhle světy efektivně propojit a dodávat na evropský trh špičkové CNC stroje v dostupné cenové hladině.

Naše zkušenosti s modernizacemi nám umožňují zvládat zákaznicky orientované projekty
Naše budoucnost je v komplexních dodávkách strojů. Jsme střední firma, která se zaměřuje na poctivou malosériovou produkci. Modernizace strojů nás navíc naučila velké flexibilitě a často nás dovedla až k výrobě až jednoúčelových strojů.
To nám umožňuje odlišit se od konkurence preferující bezproblémovou standardní výrobu. Chceme se zaměřit na stroje, kde přidaná hodnota zákazníkovi uspoří práci a tím náklady. Takže toto je jednoznačně náš cíl – stroje se zákaznickou úpravou, se službami a servisem, technologií, speciálními zařízeními a manipulací.

Od roku 2018 představíme několik novinek
Na zavedenou řadu CNC rovinných brusek a soustruhů MoosTurn navážeme:
– CNC bruskami pro válcové součásti do průměru
– Vertikálními bruskami karuselového typu pro přesné broušení vnější a vnitřních povrchů
– Portálovými bruskami
– Produkčními CNC soustruhy a dvou-vřetenovými soustružnickými centry

Řídicí systém X-Sololution jako základ pro všechny brusky
Pro brousicí stroje se budeme držet ověřené linie založené na vlastním řídicím systému. Jde o vlastní řídicí systém, který navazuje na předešlé systémy vyvíjené pro účely modernizací brousicích strojů pro automatickou výrobu. Základem je přehledná dotyková obrazovka, intuitivní rozhraní a dialogové programováním s propracovanými cykly pro různé obrobky. Tím se brusky střední třídy stávají cenově dostupnější a integrují prvky high-endových brusek.

www.m-moos.cz

m-moos obr1


Inzerce
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Září 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..