Google překladač: English Deutsch

Společnost Universal Robots, dánský výrobce kolaborativních robotů (kobotů), oznámila, že do svého sortimentu přidá nový 20 kg kobot. Tento kobot je pojmenován UR20, má zcela novou konstrukci založenou na zkušenostech společnosti Universal Robots s vysoce sofistikovaným inženýrstvím a je nejnovějším přírůstkem do výkonějšího portfolia kobotů této společnosti.

UR 1 webimage-E3444901-4BE8

Model UR20 je zatím nejlepší ukázkou bezkonkurenčních inovací společnosti Universal Robots v oblasti kobotů, protože je vybaven zcela novou konstrukcí kloubů, která umožní ještě rychlejší časy cyklů a také schopnost zvládnout těžší břemena. Jeho dosah 1 750 mm byl navržen tak, aby mohl pracovat v plné výšce standardní europalety, což změní způsob balení a paletizace v podnicích, zatímco jeho malé rozměry umožní firmám dosáhnout více ve stávajících výrobních prostorách.
Společnost Universal Robots očekává, že kromě paletizace bude UR20 využíván pro svařování, manipulaci s materiálem, nakládání strojů a obsluhu strojů, jakož i pro inovativní řešení vytvořená rozsáhlým partnerským ekosystémem.
Prezident společnosti Kim Povlsen říká: "Není to jen zvětšená verze našich stávajících kobotů, je to kobot v novém pojetí."
"UR20 je nejinovativnější kobot, který jsme vyrobili, a odráží nejnovější vývoj za 17 let technických zkušeností v robotickém průmyslu. Naši odborní inženýři kompletně přepracovali rameno, přičemž zachovali stejné intuitivní uživatelské rozhraní, kterým jsme již dlouho proslulí.
"Výhody kobota UR20 jsou značné, od rychlejších časů cyklů a schopnosti manipulovat s těžšími břemeny až po větší dosah při malých rozměrech. Zapracovali jsme také pokročilá softwarová vylepšení, která uživatelům poskytují bezprecedentní možnosti ovládání pohybu."
UR 2 webimage-082BEFC3-39A7
Společnost Universal Robots uvedla na trh první komerčně využitelný kobot na světě v roce 2008 a od té doby vybudovala ekosystém více než 1 100 integrátorů, distributorů a nezávislých partnerů, kteří pro její koboty vytvářejí komponenty, sady a aplikace. Společnost prodala více než 50 000 kobotů a při návrhu tohoto nejnovějšího produktu využila poznatky získané díky své zavedené zákaznické základně.
UR20 představuje začátek nové řady inovativních kobotů nové generace, které doplní velmi úspěšnou řadu e-Series naší společnosti.
Kim Povlsen pokračuje: "Náš závazek k úspěchu každého zákazníka se odráží v úsilí, které vynakládáme na tvorbu našich produktů, a vývoj modelu UR20 je toho dokonalým příkladem. Věnujeme se inženýrství kvality, úžasnému severskému designu a vynikajícímu uživatelskému zážitku od softwaru až po koncovky.
"UR20 je teprve začátek. Naši novou generaci s tímto modelem s vysokým zatížením uvádíme na trh jako první, protože díky ní se pro naše zákazníky stane automatizace "end-to-end" realitou a umožní jim využívat
automatizaci pomocí kobotů k pokrytí nových úkolů. Dalším krokem k novému vymezení automatizace bude zavedení stejných inovativních funkcí do nové rodiny kobotů. Sledujte tedy tento prostor - nemůžeme se dočkat, až vám ukážeme, co nás čeká v budoucnosti.

• Na veletrhu Automatica v německém Mnichově budou při jeho uvedení na trh předvedeny paletizační schopnosti UR20 ve spolupráci s partnerem UR+, společností Robotiq.
• Očekává se, že UR20 bude možno předobjednat koncem 4. čtvrtletí 2022 a začne se dodávat ve 2. čtvrtletí 2023.
• Úplné technické informace jsou k dispozici

O společnosti Universal Robots
Cílem společnosti Universal Robots je umožnit změnu způsobu práce pomocí špičkové robotické platformy.
Od uvedení prvního komerčně využitelného kolaborativního robotu na světě (kobotu) v roce 2008 vyvinula společnost UR portfolio produktů zahrnující modely UR3e, UR5e, UR10e a UR16e, které odrážejí řadu dosahů a užitečných zatížení. Každý model je podporován širokým výběrem koncových efektorů, softwaru, příslušenství a aplikačních sad v ekosystému UR+. Díky tomu lze koboty používat v široké škále průmyslových odvětví a lze je přenášet na různé úkoly.
Společnost je součástí firmy Teradyne Inc., sídlí v Odense v Dánsku a má regionální pobočky v USA, Německu, Francii, Španělsku, Itálii, České republice, Polsku, Turecku, Číně, Indii, Singapuru, Japonsku, Jižní Koreji, na Tchaj-wanu a v Mexiku.
Společnost Universal Robots instalovala po celém světě více než 50 000 kobotů.
Další informace naleznete na adrese www.universal-robots.com nebo si přečtěte náš blog na adrese blog.universal-robots.com.Kalendář akcí

<<  Červen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     3  4
  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..