Google překladač: English Deutsch

dupont1Nomex XF je nový materiál, který pomáhá chránit hliníkový trup letadla tím, že poskytuje robustní, odolnou a přitom lehkou žáruvzdornou bariéru, která může pomoci zabránit pronikání vnějšího požáru do kabiny letadla. Cestující tak mají více času dostat se do bezpečí. Izolace dokáže omezit vzplanutí, čímž se zabrání dalšímu rozšiřování požáru.

„DuPont má dlouhou historii vývoje inovací pro letecký průmysl," řekl Marc Doyle, prezident společnosti DuPont Protection Technologies. „Vlákna DuPont™ Kevlar® a Nomex® se úspěšně používají v leteckém a kosmickém průmyslu více než 40 let a Nomex® XF je nejnovějším pokrokem v našem úsilí chránit komerční letouny a jejich pasažéry. Tento inovativní materiál reaguje na významnou tržní potřebu a ukazuje, jak může společné úsilí pomoci přinést na trh inovativní řešení."

dupont2Nomex® XF byl vyvinuty v reakci na potřeby zákazníků, je určen pro použití v komerčních letadlech a může být snadno začleněn do návrhů kompatibilních s regulacemi Federálního úřadu pro letectví (FAR) 25.853 a 25.856. Je určen pro použití v aplikacích, které vyžadují odolnost vůči žáru až 1100 stupňů Celsia. Žáruvzdorná bariéra Nomex® XF nabízí flexibilní a tenkou ochranu s nízkou hmotností a může být začleněna do tepelně akustické izolace. Ani po 10 minutách působení jí nepronikne plamen, což je více než dvojnásobek požadavku regulace FAR 25,856 (b).

Vlákno Nomex® je využíváno pro tepelnou ochranu po celém světě již více než 40 let a DuPont je předním poskytovatelem lehkých a odolných žáruvzdorných řešení pro světový letecký průmysl. Kompozity ve tvaru pláství (tzv. honeycomb kompozity) vyrobené z vláken Nomex® a Kevlar® najdeme v mnoha konstrukčních částech letadel, jako jsou podlahové desky, interiérové stěny, úložné prostory, náběžné a odtokové hrany křídel, řídící plochy, aerodynamické součásti motorů a mnoho dalších dílů. Jejich vynikající poměr pevnosti a hmotnostní přináší výrobcům úspory energie, zvýšení užitečného zatížení a materiál se díky němu představuje přední řešení váhových úspor pro letecký průmysl.

Společnost DuPont dodává na globální trh již od roku 1802 špičkové vědecké postupy a technologie v podobě inovativních produktů a materiálů. Věříme, že díky spolupráci se zákazníky, veřejnou správou, nevládními organizacemi a předními vědci můžeme pomoci najít řešení globálních otázek, jako je zabezpečení dostatku zdravých a výživných potravin pro všechny, snížení závislosti na fosilních palivech a ochrana života a životního prostředí.
Pro další informace o společnosti DuPont a jejích závazcích nejen v oblasti inovací navštivte

www.DuPont.com

dupont3Kalendář akcí

<<  Srpen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..