Google překladač: English Deutsch

Zkušební zařízení DuPont Thermo-Man® navštíví poprvé Českou republiku. Testování oděvů v tomto zařízení umožňuje sledovat v reálném čase rozdíly v odolnosti ochranných oděvů při jejich vystavení otevřenému ohni. Prezentace pro média a zákazníky proběhnou v Brně během veletrhu PYROS.
DuPont Thermo-Man® je systém figuríny s přístroji v životní velikosti, která je vybavená 122 tepelnými senzory, oblečená do zkušebního oděvu a vystavena ohni o teplotě dosahující až 1000 °C. Senzory zaznamenávají nárůst teploty na povrchu figuríny a počítač stanoví předpokládaný rozsah popálenin 2. a 3. stupně, které by člověk v podobných podmínkách utrpěl.

dup1


„Testování na zařízení Thermo-Man® se zúčastní stovky zákazníků, kteří navštíví veletrh PYROS. Účastníci ze společností působících v odvětví petrochemie, plynárenství a energetiky, kterým záleží na bezpečnosti svých zaměstnanců, si budou moci otestovat odolnost vlastních oděvů Nomex® proti teplu a ohni a ověřit si účinnost tkanin Nomex®, poskytujících nejvyšší možný stupeň ochrany," uvádí Jaroslav Bürger z DuPont Protection Technologies. „Testování na zařízení Thermo-Man® využijí i zákazníci z řad Hasičského záchranného sboru, armády a policie z České republiky a Slovenska, kteří si budou moci otestovat vlastní zásahové oděvy," dodává.
DuPont úzce spolupracuje se společností DEVA F-M, která je lídrem na českém trhu nehořlavých ochranných oděvů a členem programu DuPont™ Nomex® Partner. „DEVA F-M již 20 let využívá svůj úspěšný obchodní model, založený na specializované výrobě oděvů odolných proti teplu a plameni při využití špičkových řešení DuPont™ Nomex®, a stala se uznávaným výrobcem vysoce kvalitních ochranných oděvů v Evropě a ve světě," uvádí Leonard Varga, jednatel společnosti DEVA F-M. „DEVA úspěšně exportuje 60 % své produkce zákazníkům na Slovensku, v Polsku, Švýcarsku, Belgii, Švédsku, Estonsku, Spojených arabských emirátech a v Austrálii. Ročně zpracujeme 30 tun vlákna Nomex® a vyrobíme 6000 ks ochranných oděvů. V nedávné době jsme zahájili výrobu ochranného oděvu s využitím nové tkaniny Nomex® ProVis, kombinující tepelnou odolnost s vysokou viditelností EN 471," dodává.
Zařízení Thermo-Man® umožňuje vývoj nových výrobků z materiálu Nomex®. Díky tomuto typu testování může společnost DuPont vylepšovat ochranné oděvy v rámci spolupráce se zpracovateli příze, tkalci a výrobci oděvů. Neustálé inovace umožňují vyrábět kvalitnější a bezpečnější produkty pro vysokou ochranu, pohodlí a dlouhou životnost.
Zařízení DuPont™ Thermo-Man® je pro zákazníky k dispozici během brněnského veletrhu PYROS od 22. do 24. května.

dup2