Google překladač: English Deutsch

Nomex1Společnost DuPont dosáhla mimosoudního vyrovnání v případu zneužití značky DuPont™ Nomex® společnostmi DeLUX-SM, s.r.o. a Lubomír Mlček – ASTONA. Slovenský výrobce dodával na trh ochranné oblečení pro pracovníky energetiky a plynárenského průmyslu pod značkou NOME. Dále uváděl, že se skládají z 93 % z vláken NOMEX®. Provedené testy ale prokázaly, že výrobky vlákna NOMEX® vůbec neobsahovaly.


Výrobce se v souladu s vyrovnáním musí zdržet matoucího pojmenování svých výrobků, přestat zneužívat obchodní značku DuPont™ Nomex® a odstranit a zničit všechna zavádějící označení.
„Tento případ by měl sloužit jako odstrašující příklad dalším společnostem, které by chtěly porušovat právo a uvádět své zákazníky v nebezpečný omyl," řekl Jaroslav Bürger, obchodní a marketingový zástupce divize DPT společnosti DuPont pro Českou republiku a Slovensko. „Ve všech případech neoprávněného použití našich obchodních značek budeme postupovat agresivně tak, aby nikdo nedošel k újmě v důsledku použití falsifikátů, které nesplňují naše bezpečnostní standardy."
Finanční podmínky mimosoudního vyrovnání nebyly zveřejněny. Společnost DuPont vyzývá všechny zákazníky, aby si neváhali ověřit použití pravých vláken DuPont™ Nomex® tím, že se ujistí, že jejich dodavatel je oficiálním zákazníkem, či držitelem licence společnosti DuPont. Předejdou tak nebezpečí použití ochranných materiálů, které nebudou pracovníkům poskytovat očekávanou míru ochrany.
Vlákna DuPont™ Nomex® nabízí tepelnou ochranu již desítky let. Pracovníci v oblasti výroby, chemického průmyslu, zpracování ropy a zemního plynu, energetiky a těžebního průmyslu, stejně jako zdravotníci, hasiči či příslušníci ozbrojených sil, spoléhají na kvalitní tepelnou ochranu. Díky vláknům Nomex® může mít ochranný oděv zároveň nejnižší možnou hmotnost při co nejvyšší úrovni ochrany, prodyšnost pro snížení tepelného stresu a schopnost efektivně odvádět vlhkost. Kromě osobní ochrany je Nomex® hojně využíván v systémech hromadné dopravy, větrné energie, při výrobě transformátorů, filtračních technologií, hadic nebo letadel.

Nomex2Kalendář akcí

<<  Srpen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..