Google překladač: English Deutsch

Skupina K2 uvolnila na trh novou verzi informačního systému K2 alba, která je prvním ryze webovým podnikovým systémem od českého výrobce. Je tak zcela nezávislá na operačním systému uživatele a je dostupná na jakémkoli zařízení, které dokáže zobrazit webovou stránku. Nejde přitom o zpřístupnění pouze některých částí systémů, ale o plnohodnotnou verzi celého systému, v níž je možné řešit kompletní firemní procesy.

k2 1 IMG 9719 kopie

Pokud jste podlehli dojmu, že všechny podnikové systémy už jsou dnes prakticky stejné, nová verze systému K2 alba vás rychle vyvede z omylu. Jde o systém, který vyniká jak technologicky, tak i rozsahem funkčnosti a mimořádně přehledným uživatelským rozhraním s chytrými funkcemi, díky nimž patří systém K2 mezi špičku z hlediska uživatelské zkušenosti.

Příkladem může být inteligentní systém vyhledávání, který využívá technologii Elasticsearch. Tato technologie je velmi dobře škálovatelná, a proto je vyhledávání v K2 rychlé a přirozené jako na Googlu nebo na Seznamu. Prostě jen napíšete, co hledáte, klidně i bez diakritiky nebo s malým překlepem, a K2 zobrazí odpovídající informace napříč celým systémem – v dokladech nebo číselnících, na jediný klik.

Jak už bylo zmíněno, nová verze K2 alba je webová, a proto si rozumí s různými zařízeními (PC, notebook, mobil, tablet, čtečka...) bez ohledu na jejich operační systém. S novou K2 lze pracovat na zařízeních Apple, na chromebooku, nebo na Linuxu. Celý systém je navíc díky webovému provedení snadno dostupný online, samozřejmě s důrazem na bezpečnost, a proto K2 podporuje šifrování a vícefaktorové přihlašování. Bezpečná práce se systémem na dálku se tak obejde bez VPN.

k2 3

„Na verzi K2 alba pracovalo více než 80 vývojářů, kteří v průběhu roku řešili více než 3 300 tiketů. Převedeno na čas, celkově jsme investovali do vylepšení systému 66 800 hodin. I díky tomu jsme dokázali přejít na cloudová řešení a zpřístupnit rozhodovatelům verzi, která je dostupná opravdu odkudkoli jen s pomocí telefonu nebo tabletu. Výrazně jsme také zjednodušili intuitivnost celého systému, vyhledávání nebo přihlašovací proces. Účetní potěší automatické zaúčtování dokladů, vývojáře ve firmách pro změnu pokročilé funkce API, díky kterým je možné vše otestovat dříve, než se nasadí do ostré verze," vysvětluje Tomáš Szkandera, který v K2 vede vývojový tým a je CEO společnosti K2 Software.

K2 svoji novou verzi každoročně představuje v rámci výroční konference K2 STATUS v brněnské Redutě, kam letos dorazilo více než 260 majitelů a klíčových manažerů společností, kteří systém K2 používají.

K2 dlouhodobě cílí zejména na segmenty velkoobchodů nebo výrobních podniků, v posledních třech letech se mezi pilířové oblasti přidala také e-commerce. I díky nedávné investici a koupi 50% podílu ve společnosti U&SLUNO se navíc celé řešení výrazně posunulo také v oblasti robotiky a automatizace.

„Nová verze informačního systému K2 obsahuje řadu novinek ve všech oblastech, které jsou pro nás klíčové – výrobě, logistice, obchodu, ekonomice a e-commerce. Z výroby například uvedu nový standard odvádění výroby s možností vazby na data z našeho docházkového systému. V oblasti logistiky jsme do standardu integrovali systém hlasového navádění skladníků WHISPER, vyvíjený společností U&SLUNO. Trendem v e-commerce se i v České republi­ce stává prodej přes internetová tržiště. Ten bude ještě více umoc­něn vstupem společností Kaufland a Allegro na český trh. Výměnu dat s oběma tržišti budou mít v nové verzi naši klienti také k dispo­zi­ci," říká Petr Schaffartzik, předseda představenstva skupina K2, která v loňském roce prožila nejúspěšnější rok ve své dosavadní historii. Její obrat přesáhl hranici 600 milionů korun, EBITDA pak 105 milionů korun. V současnosti zaměstnává na tři stovky zaměstnan­ců, z velké většiny IT specialistů, kteří systém K2 neustále rozvíjejí.

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..