Google překladač: English Deutsch

robur_1.jpgČeská firma ROBUR byla založena v roce 1993 a jako obchodní partner italské značky ROBUR zajišťuje především dodávky, prodej a servis výrobků ROBUR na českém trhu. Poskytuje také obchodní a technické podklady, konkrétní studie i poradenskou službu v oblasti průmyslového vytápění a chlazení. Při této činnosti spolupracuje s obchodními partnery z odvětví montáží a projekce technických zařízení budov.
Průmyslové vytápění Robur nabízí široké možnosti použití.

Celý článek...

sunce_kolektor_1.jpgTéměř 60 procent energie ze zasklených solárních kolektorů využívají v tuzemsku domácnosti, ve školském sektoru je instalováno 22 procent plochy. Vyplývá to ze studie ministerstva průmyslu a obchodu. "Velmi nízká je plocha instalovaných kolektorů v komerční sféře. Na tyto instalace prakticky nejsou poskytovány dotace, což velmi omezuje jejich rozšíření," uvádí MPO.

Celý článek...

dukovany_1.jpgOdborníci ze společnosti ŠKODA POWER, která patří do plzeňské skupiny ŠKODA HOLDING, využili možností propojení vlastního výzkumu a vývoje s nejmodernějšími výrobními technologiemi. Při modernizaci 3. bloku jaderné elektrárny Dukovany dokázali nově navrhnout, vyrobit a vyměnit původní části parních turbín a zvýšit přitom jejich výkon na jednom bloku ze 440 na 460 MW. Samotné elektrárně to přinese výrazné finanční efekty.

Celý článek...

jadro.jpgPodle Světové rady pro energii (WEC) se globální potřeba zdrojů elektřiny během příštích 25 let zdvojnásobí ze současných 3,5 na 7,1 terawatt, což představuje růst 2,4 % ročně. Světové energetické zdroje sice poptávku mohou uspokojit, nikoliv ovšem na současné cenové výši surovin. Emise CO2 mohou v důsledku stoupnout až o 100 %.

Celý článek...

vitr_1.jpgU Opatova na Třebíčsku má v nejbližších letech vzniknout sedm větrných elektráren. Smlouvu o spolupráci s investorskou společnosti Project International (PI) již schválilo obecní zastupitelstvo. Z každé elektrárny by obec měla mít roční příjem 95.000 korun, uvádí dnešní regionální příloha Mladé fronty Dnes. Opatov patří mezi několik málo obcí v kraji, které ve větrných elektrárnách vidí možnost posílení rozpočtu. U většiny samospráv převažuje obava z hluku a dopadu na krajinu. Každá z elektráren u Opatova by měla mít výkon dva megawatty. Stometrové stožáry mají stát více než 900 metrů od obytných stavení. Obec schválila smlouvu na pět let. "Pak by se měla prodlužovat už s tím, že budou elektrárny stát," řekl listu místostarosta Opatova Josef Vaněk. Pražská firma PI chtěla elektrárny budovat u patnáct kilometrů vzdálené Domamile a Martínkova. Tamní obyvatelé ale záměr zamítli v anketě letos v březnu. Obec Opatov investora oslovila sama.

Celý článek...

temelin_1.jpgObsluha jaderné elektrárny Temelín odstaví v sobotu 30. července první blok. Plánovaná odstávka potrvá zhruba dva měsíce. Energetici při ní vymění čtvrtinu palivových souborů a přeskládají je v aktivní zóně reaktoru. Původně měli blok odpojit již začátkem července. Kvůli dubnové opravě turbíny však odstávku o měsíc odsunuli. Informoval o tom mluvčí elektrárny Milan Nebesář.

Celý článek...

relays.jpgSpolečnost Alcoa (NYSE:AA) včera oznámila, že její provozovna AFL Automotive ve Stříbře v České republice získala Cenu za kvalitní výrobek, prestižní ocenění skupiny VW Group. AFL Stříbro dodává skupině VW elektrické vodiče
pro její automobily. Toto ocenění potvrzuje vynikající činnost společnosti AFL Automotive, a to hlavně její včasné dodávky, bezvadné součástky pro VW, ale také její celkovou zákaznickou podporu a služby.

Celý článek...

lokomotiva1.jpgSkupina ŠKODA HOLDING zakončila rok 2004 provozním ziskem 529 milionů Kč a vykázala tržby ve výši 8,594 miliard Kč. Jedná se o nekonsolidované údaje podle mezinárodních účetních standardů (IFRS/IAS). Zisk po zdanění (čistý zisk) dosáhl 322 milionů Kč.
Na tržbách se export podílel 56 %. Nejvíce ŠKODA vyvezla do Asie (35%), dále do zemí Evropské unie (31%), do zemí bývalého SNS (14,9%) a do Ameriky (14,6%).

Celý článek...

tedom.jpgV ruské Pečoře, 150 km za polárním kruhem, byla začátkem tohoto roku spuštěna v pořadí již třetí jednotka typu Quanto C1000 v kontejnerovém provedení. Doplnila tak předchozí 2 jednotky stejného typu, které jsou v provozu od loňského roku. V nejbližší době skupinu doplní ještě jednotka čtvrtá. Všechny stroje jsou poháněny tzv. doprovodným plynem při těžbě ropy. Kromě uvedené série dodal TEDOM loni na toto místo i kogenerační jednotku Quanto C500 v dieselové verzi.
Společnost TEDOM s.r.o. se zabývá vývojem, výrobou a prodejem kogeneračních jednotek na bázi pístových, zejména plynových spalovacích motorů, a také provozem tepelně-energetických systémů.

Inzerce

Kalendář akcí

<<  Červen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
152021
22262728
2930     

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce