Google překladač: English Deutsch

spcha_1.jpgSprcha, která recykluje vodu a majitelům slibuje úsporu peněz za energii. Tak zní nápad Petera Brewina, studenta designu na Royal College of Art ve Velké Británii. Systém re-cirkulace a čištění použité vody, nabízí možnost úspory rodinných výdajů za energie dosahující až £170 každý rok. Pokud by Londýňané začali používat ekologické sprchy, snížila by se spotřeba vody v Londýně o 85 biliónů litrů každý rok, což představuje 85000 plaveckých bazénů olympijské velikosti.

Celý článek...

tedom.jpgV červenci 2005 proběhla v indickém městě Ankaleswar (asi 300 km severně od Bombaje) konference, na které TEDOM společně s místní partnerskou společností Anama Energies představil své produkty přibližně 60 zájemcům o kogenerační technologie. TEDOM zde uvedl kompletní řadu svých kogeneračních jednotek od nejmenší Micro až po jednotky typu Quanto o výkonu 1000kW.

Celý článek...

diamo33.jpgVzhledem k vývoji ceny uranu na světových trzích rozhodl ministr Urban předložit vládě materiál, kde doporučuje pokračovat v těžbě na ložisku Rožná, v lokalitě Dolní Rožínka státního podniku DIAMO. Cena uranového koncentrátu se zvedla z 10,2 USD za libru v roce 2003 na současných 29,5 USD, situace se tedy podstatně změnila oproti roku 2002, kdy vláda rozhodla o likvidaci dolu pro neefektivnost těžby. Nově zpracovaný podnikatelský záměr jasně prokázal, že 687 tun uranu, který se nachází v těžitelných zásobách ložiska, lze získat v běžném provozním režimu, bez dodatečných investic. Pro následující 3 roky tak bude provoz podniku ziskový.

Celý článek...

starter-magneton.jpgFirma MAGNETON a.s. s potěšením oznamuje, že se  po více jak dvou letech znovu zařadila mezi světově nejvýznamnější dodavatele startérů pro automobilový průmysl . Tato skutečnost je stvrzena kompletním uvolněním startéru AXIAL 1.0kW pro nasazení do sériové výroby v rámci celého koncernu Volkswagen Group . V naší firmě tak bylo úspěšně završeno období intenzivních vývojových a přípravných činností, jimiž jsme náš výrobek dokázali přivést nad úroveň konkurenčních produktů. .

Celý článek...

thermona_1.jpgThermona se již mnoho let realizuje v širokém zahraničí. Příkladem spojení zdařilé realizace a nejmodernější techniky je kaskádová kotelna v Kaunasu v Litvě , která plynule modulovaným výkonem 18 – 270 kW vytápí reprezentativní budovu našeho litevského partnera firmy VILPRA, která samozřejmě stojí za celou zdařilou realizací projektu.

Celý článek...

sch.jpgRůst celosvětových tržeb o osm procent na 2,873 miliardy euro za druhé čtvrtletí letošního roku ohlásili představitelé společnosti Schneider Electric. Firma tak opět potvrdila pozici jednoho z lídrů elektrotechnického oboru. Zlepšené výsledky ve druhém čtvrtletí znamenají zvýšení provozního zisku za první pololetí o 17,3 % vůči stejnému období roku 2004, a to na 676 milionů euro. Celkově lze říci, že hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí předčily očekávání. Téměř polovinu tržeb (1,415 miliardy €) získala společnost na evropských trzích. Následuje Severní Amerika se 718 miliony euro a asijsko-pacifická oblast (513 mil. €).

Celý článek...

tiger_kotel.gifNový plynový závěsný kotel Tiger se od předchozí generacekotlů Tiger významně liší svou technickou úrovní, ale přitom zachovává pro zákazníky požadované rozměry. Je nabízen ve výkonech 12 a 24 kWa dodržuje filozofii „Plug & and Play“,nebo-li „Zapoj a top“. Unikátní SPIN systém - Nejnovějším trendem v přípravě teplé vody, který výrazně zvyšujekomfort a dynamiku její přípravy, je použití turbínky a teplotního čidla. SPIN systém nečeká na pokles teploty vody v zásobníku, ale již podle velikosti průtoku snímaného turbínkou s předstihem dynamicky nahřívá zásobník. Tímto způsobem se výrazně zvyšuje využití zásobníku v běžném provozu. Menší zásobník je tak plně srovnatelný se zásobníkem o třídu větším.

Celý článek...

mince_1.jpgDne 1. srpna 2005 nabývá účinnosti zákon č. 180/2005 Sb., o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie a o změně některých zákonů (zákon o podpoře využívání obnovitelných zdrojů). Tento zákon vytváří základní podmínky pro investory, kteří zvažují výstavbu výroben elektřiny na bázi obnovitelných zdrojů energie v České republice. Energetický regulační úřad je zákonem zmocněn ke stanovení výkupních cen, cen zelených bonusů a vydání dvou prováděcích vyhlášek.

Celý článek...

slunce_1.jpgŠpanělská telefonní společnost Telefónica bude investovat 21,8 milionů EUR do výstavby solárního parku umístěného na střeše nového sídla této společnosti v Madridu. Tento solární park bude produkovat 3,6 GWh, a bude ho tvořit celkem 16600 solárních fotovoltaických panelů (značka Sharp) umístěných na 21000 m2. Instalovaný výkon tohoto parku bude 3MW a získaná elektrická energie umožní snížit emise oxidu uhličitého o 1600 t ročně. Získáná elektrická energie bude prodána energetické firmě Iberdrola, technologickému společníkovi tohoto projektu. Instalace bude realizována v 5 etapách, první bude zahájena ve třetím čtvrtletí roku 2005 a celý projekt by měl být dokončen na koci roku 2006.

Teximp

Kalendář akcí

<<  Červenec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..