Google překladač: English Deutsch
Inzerce
Inzerce
Inzerce

tiger_kotel.gifNový plynový závěsný kotel Tiger se od předchozí generacekotlů Tiger významně liší svou technickou úrovní, ale přitom zachovává pro zákazníky požadované rozměry. Je nabízen ve výkonech 12 a 24 kWa dodržuje filozofii „Plug & and Play“,nebo-li „Zapoj a top“. Unikátní SPIN systém - Nejnovějším trendem v přípravě teplé vody, který výrazně zvyšujekomfort a dynamiku její přípravy, je použití turbínky a teplotního čidla. SPIN systém nečeká na pokles teploty vody v zásobníku, ale již podle velikosti průtoku snímaného turbínkou s předstihem dynamicky nahřívá zásobník. Tímto způsobem se výrazně zvyšuje využití zásobníku v běžném provozu. Menší zásobník je tak plně srovnatelný se zásobníkem o třídu větším.

Celý článek...

mince_1.jpgDne 1. srpna 2005 nabývá účinnosti zákon č. 180/2005 Sb., o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie a o změně některých zákonů (zákon o podpoře využívání obnovitelných zdrojů). Tento zákon vytváří základní podmínky pro investory, kteří zvažují výstavbu výroben elektřiny na bázi obnovitelných zdrojů energie v České republice. Energetický regulační úřad je zákonem zmocněn ke stanovení výkupních cen, cen zelených bonusů a vydání dvou prováděcích vyhlášek.

Celý článek...

slunce_1.jpgŠpanělská telefonní společnost Telefónica bude investovat 21,8 milionů EUR do výstavby solárního parku umístěného na střeše nového sídla této společnosti v Madridu. Tento solární park bude produkovat 3,6 GWh, a bude ho tvořit celkem 16600 solárních fotovoltaických panelů (značka Sharp) umístěných na 21000 m2. Instalovaný výkon tohoto parku bude 3MW a získaná elektrická energie umožní snížit emise oxidu uhličitého o 1600 t ročně. Získáná elektrická energie bude prodána energetické firmě Iberdrola, technologickému společníkovi tohoto projektu. Instalace bude realizována v 5 etapách, první bude zahájena ve třetím čtvrtletí roku 2005 a celý projekt by měl být dokončen na koci roku 2006.

Inzerce

solarkollektor_1.jpgPod pojmem solární chlazení se rozumí využití tepelné energie zachycené solárními kolektory pro výrobu chladu, využitelného v klimatizačních jednotkách. Tento proces je realizován za pomoci absorpčních oběhů, které pro svůj chod vyžadují dodávku tepelné energie nad teplotou 90°C. Vhodným zdrojem tepelná energie jsou v letních měsících solární kolektory. Využití solární tepelné energie pro výrobu chladu vhodně reaguje na požadavek vyrábět nejvíce chladu v letním období, které se vyznačuje nejintenzivnějším dopadem solární tepelné energie na zemský povrch.

Celý článek...

robur_1.jpgČeská firma ROBUR byla založena v roce 1993 a jako obchodní partner italské značky ROBUR zajišťuje především dodávky, prodej a servis výrobků ROBUR na českém trhu. Poskytuje také obchodní a technické podklady, konkrétní studie i poradenskou službu v oblasti průmyslového vytápění a chlazení. Při této činnosti spolupracuje s obchodními partnery z odvětví montáží a projekce technických zařízení budov.
Průmyslové vytápění Robur nabízí široké možnosti použití.

Celý článek...

sunce_kolektor_1.jpgTéměř 60 procent energie ze zasklených solárních kolektorů využívají v tuzemsku domácnosti, ve školském sektoru je instalováno 22 procent plochy. Vyplývá to ze studie ministerstva průmyslu a obchodu. "Velmi nízká je plocha instalovaných kolektorů v komerční sféře. Na tyto instalace prakticky nejsou poskytovány dotace, což velmi omezuje jejich rozšíření," uvádí MPO.

Celý článek...

dukovany_1.jpgOdborníci ze společnosti ŠKODA POWER, která patří do plzeňské skupiny ŠKODA HOLDING, využili možností propojení vlastního výzkumu a vývoje s nejmodernějšími výrobními technologiemi. Při modernizaci 3. bloku jaderné elektrárny Dukovany dokázali nově navrhnout, vyrobit a vyměnit původní části parních turbín a zvýšit přitom jejich výkon na jednom bloku ze 440 na 460 MW. Samotné elektrárně to přinese výrazné finanční efekty.

Celý článek...

jadro.jpgPodle Světové rady pro energii (WEC) se globální potřeba zdrojů elektřiny během příštích 25 let zdvojnásobí ze současných 3,5 na 7,1 terawatt, což představuje růst 2,4 % ročně. Světové energetické zdroje sice poptávku mohou uspokojit, nikoliv ovšem na současné cenové výši surovin. Emise CO2 mohou v důsledku stoupnout až o 100 %.

Celý článek...

vitr_1.jpgU Opatova na Třebíčsku má v nejbližších letech vzniknout sedm větrných elektráren. Smlouvu o spolupráci s investorskou společnosti Project International (PI) již schválilo obecní zastupitelstvo. Z každé elektrárny by obec měla mít roční příjem 95.000 korun, uvádí dnešní regionální příloha Mladé fronty Dnes. Opatov patří mezi několik málo obcí v kraji, které ve větrných elektrárnách vidí možnost posílení rozpočtu. U většiny samospráv převažuje obava z hluku a dopadu na krajinu. Každá z elektráren u Opatova by měla mít výkon dva megawatty. Stometrové stožáry mají stát více než 900 metrů od obytných stavení. Obec schválila smlouvu na pět let. "Pak by se měla prodlužovat už s tím, že budou elektrárny stát," řekl listu místostarosta Opatova Josef Vaněk. Pražská firma PI chtěla elektrárny budovat u patnáct kilometrů vzdálené Domamile a Martínkova. Tamní obyvatelé ale záměr zamítli v anketě letos v březnu. Obec Opatov investora oslovila sama.

Celý článek...

Inzerce

Kalendář akcí

<<  Únor 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242529 

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce