Google překladač: English Deutsch

S Power Mapka-referencni-stDomácí fotovoltaické elektrárny u nás zažívají boom. Pokud o ní uvažujete i vy, teď je ten nejlepší čas ji pořídit. Firmy, které je u nás instalují, mají omezené kapacity a poptávka stále stoupá.

Jaká elektrárna se pro vás hodí?
Rozhodujte se podle návratnosti. Chcete spíš hodně ušetřit, nebo snížit náklady a být navíc i částečně energeticky nezávislí? Pokud je pro vás klíčová návratnost, pořiďte si elektrárnu bez baterie, která přebytky elektřiny používá na ohřev teplé užitkové vody. Jestli chcete využívat sluneční energii i v noci, nebo při výpadku proudu, k fotovoltaice kupte i akumulátory.

Baterkáři vs. vodaři
„Dříve trhu vévodili tzv. vodaři. Chtěli mít vlastní zdroj, ale případné přebytky využívali pouze k ohřevu vody. Po západu slunce nebo při špatném počasí tak byli odkázaní na energii ze sítě. Nyní se poměr zcela otočil a navzdory vyšším investicím vedou tzv. baterkáři. Ti mohou z vlastní elektřiny profitovat i po setmění nebo během výpadků, když ostatní svítí svíčkami," uvádí jednatel společnosti S-Power Energies Jaroslav Šuvarský.
Lidé si přínosy baterií více uvědomují díky všeobecné osvětě. Zároveň jsou tyto technologie čím dál dostupnější díky dlouhodobému poklesu cen. Zájem umocňuje i dotační podpora, která pokrývá až polovinu investice. Zisk dotace S-Power svým klientům garantuje.

Fotovoltaika v kombinaci s tepelným čerpadlem sníží energetickou náročnost domácnosti až o 75 %
S power 1 bigJeště zajímavější je z pohledu úspor kombinace dvou obnovitelných zdrojů – tepelného čerpadla iDM a fotovoltaiky. Rakouská tepelná čerpadla iDM v porovnání s klasickými elektrokotli zlevňují topení a ohřev teplé vody až čtyřnásobně. V kombinaci se sluneční elektrárnou lze dosáhnout snížení nákladů na topení, chlazení a ohřev vody až o tři čtvrtiny.
„Sestava S-Power KOMBIX, kterou nabízíme, je výsledkem náročných rešerší. Šlo nám o to dostat ze všech použitých technologií maximum. Docílili jsme kombinace, kdy čerpadlo perfektně komunikuje s fotovoltaikou a bere si z ní vždy jen tolik energie, aby jeho provoz byl prakticky bezplatný. To jiné značky neumí," přibližuje Jaroslav Šuvarský.
Kombinované řešení je nákladově náročnější, ale přidané hodnoty jsou ohromné. Vzhledem k tomu, o kolik sníží provozní náklady domu na další desítky let, investice se jednoznačně vyplatí. Na kombinaci fotovoltaika-čerpadlo můžete čerpat dotace ve výši až 155 tisíc korun, a tak se dostat na velmi příznivou cenu 323 tisíc korun.

S-Power Energies s.r.o.
tel.: +420 222 701 258, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , www.s-power.cz


Conrad

Kalendář akcí

<<  Leden 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
chinaplast 2021