Google překladač: English Deutsch

Trhy a regiony. Kam se bude elektronický průmysl vyvíjet, to již bylo částečně zmíněno. Jestliže firmy stahují svoji výrobu z nízkonákladových zemí s nízkými platy zpět, potřebují vysoce automatizované výroby, aby mohly držet krok s rozvíjejícími se trhy. Nárůst mzdových nákladů dělá automatizaci zajímavou také pro podniky v nízkonákladových zemích s nízkými platy. Srovnatelně nízká hustota robotů jak v rozvíjejících se trzích tak i v celém odvětví dovoluje také zde předpovídat silný nárůst robotů a automatizační techniky.

kuka1

Mini a Mega. Dále pokračující miniaturizace, stále se zkracující životní cykly, rychle se měnící výrobní portfolio plus enormní růst složitosti výrobků vyžadují automatizační systémy a roboty s jinou výkonností než je dosud běžné v jiných odvětvích.

Flexibilní a mobilní. Automatizační koncepty jsou zárukou úspěchu pouze tehdy, když je lze rychle přizpůsobovat změnám. Nejvyšší míra flexibility je dosahována roboty, které mohou přebírat a kombinovat různé úlohy, a které lze současně snadno programovat, když nastupují nové úkoly. Také zde se jako optimální řešení osvědčují roboty s kloubovým ramenem. Jak navíc stoupá stupeň flexibility ukazuje firma KUKA v koncepční studii moiros – průmyslový robot na mobilní platformě s navigačním softwarem z vlastního vývoje firmy KUKA zaručuje bezdrátovou a autonomní volnost pohybu. A díky tomu zcela nové možnosti použití automatizace v elektronickém průmyslu.

Člověk a robot. V budoucnosti budou vedle plné automatizace hrát roli také částečně automatizované výrobní procesy, při kterých člověk a robot stále více spolupracují. Zejména v oblasti montáže je mimořádný potenciál. Výrobci robotů pracují na příslušných řešeních; firma KUKA již zákazníkům definovala a dodala zákaznické specifikace v pozoruhodném rozsahu. A žádný podnik neměl aktuálně tolik robotů lehké konstrukce v pilotním provozu u zákazníků jako firma KUKA.

S progresivní technikou se rozšiřují možnosti nasazení robotů. Stávají se:

­ Více flexibilními
­ Snáze programovatelnými
­ Integrovatelnými (do stávajících strojů)
­ Více bezpečnými
­ Ještě rychlejšími
­ Ještě přesnějšími
­ Více energeticky účinnými
­ Ještě kompaktnějšími
­ Ještě lehčími
­ Mobilními

kuka2

Obrázek: koncept KUKA „moiros" představuje možnosti mobilní robotikyKalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news