Google překladač: English Deutsch

kuka obr3Švýcarský výrobce automobilů Rinspeed prezentuje svoji automobilovou studii Budii. Podílí se na ní: robot KUKA LBR iiwa, na němž je připevněn volant. Není nic nového na tom, že roboty KUKA vyrábí auta. Novinkou však je, že jsou do auta zamontovány. A sice ve formě robotu lehké konstrukce na místě sloupku řízení. Tuto myšlenku realizoval švýcarský výrobce automobilů Rinspeed ve své jedinečné studii osobního vozu.

V automobilu Rinspeed Budii – studii na bázi BMW i3 – sázejí švýcarští pokrokoví konstruktéři na robot KUKA.

Nekonečné možnosti použití
Volant je umístěn na citlivém a pružném robotu lehké konstrukce KUKA LBR iiwa. Díky tomu se může přesouvat po celé šířce vozidla a umožňuje řízení buď řidiči nebo spolujezdci. A to není vše: Když je robot LBR iiwa s volantem umístěn uprostřed, jede Budii dokonce samostatně. Robot lehké konstrukce umožňuje teoreticky ještě nekonečné možnosti nastavení. Může tak sloužit jako odkládací stůl nebo být také ochotným pomocníkem.

Pro důmyslné konstruktéry firmy Rinspeed je rameno robotu ve studii „Budii" symbolem a podnětem k zamyšlení Současně, jak vysvětluje šéf firmy Rinspeed Frank M. Rinderknecht v tiskové zprávě: „V případě samostatně jezdícího auta jde v nastávajících dvou dekádách o více než o řešení technických problémů a právních otázek. Musíme znovu definovat vztah mezi člověkem a strojem, ale také nastolit otázky spojené s odpovědností, tolerancí a mírou očekávání."

kuka obr2

kuka obr1


Inzerce

Kalendář akcí

<<  Srpen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..