Google překladač: English Deutsch

Obr1PAPAGO („papoušek" v jazyku Esperanto, [papa:go]) je nová řada produktů společnosti Papouch s.r.o. Moduly PAPAGO jsou určené k měření nejrůznějších veličin, monitorování i ovládání přes Ethernet (síť LAN). Základní vlastnosti všech typů modulů jsou společné.

Základní vlastnosti
– Ethernetové rozhraní s interními webovými stránkami a mnoha standardními komunikačními protokoly (viz dále).
– Napájení PoE. Tím je odstraněna nutnost používat externí napájení, i když možnost připojení síťového adaptéru zůstává.
– Interní paměť a zálohované hodiny reálného času. Do paměti jsou automaticky ukládána naměřená data i s časem měření v případě, že dojde ke ztrátě komunikace. Po obnovení spojení jsou data automaticky doposlána.
– Kovová robustní krabička s pěkným vzhledem, která může být montována i na lištu DIN. Na krabičce jsou popisy, které umožní zapojení bez nahlížení do manuálu. Zprovoznění pomohou i indikační LED pro všechny důležité stavy.
– Skvělá cena
– Možnost zobrazení, uložení a vyhodnocení dat v programu Wix (wix.papouch.com), který je pro menší počty měřených veličin zdarma.

Komunikace
Řada PAPAGO ETH komunikuje několika standardními protokoly. To umožňuje moduly snadno začlenit do větších systémů a data zpracovávat.

Komunikační možnosti jsou:
– MODBUS TCP – široce rozšířený komunikační protokol (varianta protkolu MODBUS RTU pro Ethernet)
– SNMP, včetně posílání zpráv TRAP při nastavených událostech – protokol užívaný zejména pro monitorování serverů a budov.
– HTTP GET s otevřenými nebo šifrovanými daty – šikovná a jednoduchá možnost, jak předávat data bez pevné IP adresy a vyhodnocovat je například na serveru u poskytovatele internetu.
– EMAIL – zaslání zprávy při nastavených událostech.
– Spinel – firemní protokol Papouch s.r.o.

Dostupné a připravované moduly
Řadu PAPAGO zahajují moduly s rozhraním Ethernet pro měření teploty a vlhkosti. K dispozici je vlhkoměr s teploměrem, který používá polovodičová čidla, dále pak teploměr pro platinová čidla Pt100 a teploměr pro termočlánky typu K. Do výroby jsou dále připraveny moduly s digitálními vstupy, moduly pro RFID karty a mnoho dalších.

Protože moduly PAPAGO využívají napájení Power Over Ethernet (PoE, IEEE 802.3af), je jako doplněk možné objednat i vhodný switch.

Obr2Kalendář akcí

<<  Září 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14
21222324252627
282930    
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..