Google překladač: English Deutsch

papouch Obr1PAPAGO („papoušek" v jazyku Esperanto, [papa:go]) je řada produktů společnosti Papouch s.r.o., která byla představena na Amperu 2015. Moduly PAPAGO jsou určené k měření nejrůznějších veličin, monitorování i ovládání. Moduly jsou k dispozici s rozhraním Ethernet (síť LAN) a nově také WiFi. Základní vlastnosti všech typů modulů jsou společné:

– Komunikační rozhraní Ethernet nebo WiFi
– Interní webové stránky a mnoho komunikačních protokolů (viz dále)
– Jednoduché nastavení na interních webových stránkách nebo přes rozhraní USB
– Napájení PoE pro verzi s rozhraním Ethernet. Možnost připojení síťového adaptéru zůstává.
– Interní paměť a zálohované hodiny reálného času. Do paměti jsou automaticky ukládána naměřená data i s časem měření v případě, že dojde ke ztrátě komunikace. Po obnovení spojení jsou data automaticky doposlána.
– Kovová robustní krabička s pěkným vzhledem, která může být montována i na lištu DIN. Na krabičce jsou popisy, které umožní zapojení bez nahlížení do manuálu. Zprovoznění pomohou i indikační LED pro všechny důležité stavy.
– Skvělá cena
– Možnost zobrazení, uložení a vyhodnocení dat v programu Wix (wix.papouch.com), který je pro menší počty měřených veličin zdarma.

Komunikace
Moduly PAPAGO ETH a PAPAGO WiFi komunikují několika standardními protokoly. To umožňuje moduly snadno začlenit do větších systémů a data zpracovávat.
Klasickým protokolem pro využití v automatizaci je MODBUS TCP. Další komunikační možností je protokol SNMP, včetně posílání zpráv typu TRAP při nastavených událostech. Možné je také využít protokol HTTP GET s otevřenými nebo šifrovanými daty, který se těší velké oblibě a nepotřebuje pevnou IP adresu. Moduly PAPAGO umí také poslat email při nastavených událostech. Z důvodů zpětné kompatibility je možné využít i protokol SPINEL (firemní otevřený a dobře popsaný protokol Papouch s.r.o). Všechny měřené veličiny jsou samozřejmě vidět na interních webových stránkách.

Dostupné a připravované moduly PAPAGO
– 2TH – Měření teploty a vlhkosti ve dvou místech. Využívají se polovodičová čidla.
– 2PT – Měření teploty ve dvou místech, používají se čidla Pt100.
– 2TC – Jako 2PT, ale s termočlánky typu K.
– RFID – Modul pro čtení bezkontaktních karet a práci s nimi
– 5DI – Snímání stavu 5 digitálních vstupů určeno zejména pro měřiče energií s impulsním výstupem.
– PTS – Měření teploty s čidlem Pt100, které je již zapojeno do vstupu stávajícího regulátoru apod. Hlavní použití je při logování teploty v dříve autonomních systémech. Všechny uvedené moduly PAPAGO je možné objednat s rozhraním Ethernet nebo WiFi. Moduly PAPAGO je možné zapůjčit k vyzkoušení a technici výrobce poradí s jejich aplikací.

www.papouch.com

papouch Obr2Kalendář akcí

<<  Září 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14
21222324252627
282930    
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..