Google překladač: English Deutsch

papouch Obr1Vstupů a výstupů pro automatizaci či sběr dat není nikdy dost. Pro malé systémy občas postačuje jen několik dvoustavových vstupů a výstupů, někdy jsou jich naopak třeba desítky či stovky. Podle použití se také liší ovládací rozhraní, nejčastěji jsou využívány linky RS232, RS485, USB a Ethernet.

Řada modulů Quido
Moduly Quido jsou samostatná I/O zařízení, nejedná se tedy o stavebnici. Z toho vyplývá jednoduchost použití, kompaktní rozměry a nízká cena. Přehled základních typů je v tabulce. Vodorovně je počet vstupů / počet výstupů, svisle pak rozhraní. Moduly mají mnoho shodných vlastností, ale i některé odlišnosti, které plynou z jejich velikosti a uplatnění.

Dvoustavové vstupy jsou opticky odděleny, na výstupech jsou použity relé s přepínacím kontaktem. U některých vstupů je možné zapnout čítač a připojit tak například čidla s impulsním výstupem. Na stavy vstupů je možné se dotazovat, či nastavit mód, kdy je zpráva automaticky odeslána při změně vstupu. Stavy vstupů i výstupů jsou signalizovány kontrolkami. Většina modulů Quido umožňuje i připojení teplotního čidla s rozsahem od –55 °C do +125 °C.

Použití
Ovládání výstupů: Výstupy jsou osazeny výkonovými relé s přepínacím kontaktem. Základní možností je kontakty relé okamžitě sepnout nebo rozepnout. Dále je možné kontakty nastavit do požadovaného stavu na zadanou dobu (např. sepni relé 2 na 5 sec).

Sledování stavu vstupů: Vstupy jsou připraveny pro připojení kontaktu nebo napětí. Jsou dvoustavové – umí tedy rozlišit stavy připojeno/nepřipojeno napětí, respektive sepnutý/rozepnutý kontakt.

Počítání impulzů: U vstupů je možné zapnout funkci čítač (u každého vstupu samostatně) a počítat impulzy (počítání výrobků, osob, apod.) nebo připojit externí čidla s impulzním výstupem.

Automatická informace o změně na vstupu: U vstupů lze jednotlivě aktivovat funkci, kdy se při změně stavu vstupu odešle automatická zpráva. Jde o datový paket nebo e-mail.

Měření teploty: Ke Quidu je možné připojit jeden teplotní senzor s měřícím rozsahem -55 °C až +125 °C. Senzor je na kabelu volitelné délky. Aktuální teplota se zobrazuje na WEBové stránce Quida nebo jí lze číst z nadřazeného systému.

Hlídání teploty: Pro každý z výstupů lze nastavit teplotní meze, při kterých vybrané relé vykoná nastavenou akci (sepne, rozepne nebo sepne či rozepne na zadanou dobu).

Ethernet má mnoho možností
I/O moduly Quido s rozhraním Ethernet jsou přímo připojitelné do sítě LAN. Patří mez ně možnost ovládání protokolem Spinel nebo MODBUS TCP, oblíbený SNMP protokol a také možnost odesílání dat při změně stavu vstupů protokolem http GET. Právě tato vlastnost umožňuje použití modulů Quido v sítích bez pevné IP adresy. Všechny stavy jsou také dostupné v XML formátu.

Napájení všech modulů Quido je 8-30V. Některé malé typy mohou být napájeny z rozhraní USB. Napájení a komunikace jsou indikovány kontrolkami. Všechny moduly mohou být dodány s držákem na lištu DIN.

Moduly Quido je možné zapůjčit k vyzkoušení a technici společnosti Papouch jsou připraveni poradit s jejich aplikací.

www.papouch.com

Rozhraní a počty I/O řady Quido (● dodávané typy):

QUIDO

Počet vstupů / počet výstupů

Rozhraní

3/0

10/1

4/4

8/8

30/3

60/3

100/3

0/2

2/2

2/16

3/32

RS232, RS485

 

USB

 

 

Ethernet

 Kalendář akcí

<<  Září 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14
21222324252627
282930    
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..