Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Celý článek...
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Celý článek...
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Celý článek...
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Celý článek...
Česko se zapojilo do celosvětové platformy pro digitalizaci stavebnictví Hlavní cestou k digitalizaci stavebnictví se stává metoda BIM. Zavádí ji proto do praxe veřejného sektoru velké množství států Evropy, Ameriky i Asie. Standardy jejího využívání v jednotlivých zemích se tak postupně rodí z mezinárodní spolupráce. Díky iniciativnímu přístupu Ministerstva průmyslu a obchodu je Česko v této oblasti velmi aktivní. Celý článek...
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Celý článek...

Obsahem webináře je představení programu SolidWorks Composer, s jehož pomocí probíhá tvorba technické dokumentace snadno a rychle.
Vaše pracovní činnost zahrnuje tvorbu technické dokumentace, jako jsou:
- Uživatelské příručky
- Návody a pracovní postupy
- Servisní manuály
- Školení zaměstnanců a externích pracovníků
- Technologické postupy výroby či montáže

Celý článek...

amper10ČESTNÉ UZNÁNÍ AMPER 2013

IQRF Smart House je technologie určená výrobcům elektrických zařízení a systémovým integrátorům. Technologie umožňuje rozšíření stávajících produktů o bezdrátovou komunikaci a jejich propojení do větších systémů inteligentních domů. Hlavní výhodou je rychlá a snadná implementace bezdrátové komunikace do jakéhokoliv zařízení, bez nutnosti programování a bez znalosti RF. Díky tomu se mohou výrobci soustředit na své know-how, bez náročného vývoje bezdrátového řešení. Pro inspiraci zákazníků byly vytvořeny aplikační příklady základních prvků domácí automatizace včetně kompletní výrobní dokumentace. Navíc je připraveno také několik zajímavých prvků pro automatizaci budov.

Celý článek...

amper9ČESTNÉ UZNÁNÍ AMPER 2013

Jedná se o webovou službu, do které jsou připojeny IP sensory (teplota, vlhkost, stav baterií, atd.). SensDesk.com je ideální řešení pro zákazníky, kteří se kvůli dohledu několika senzorů nechtějí učit používat složitý software. Vytvořit si účet a připojit do něj senzor teploty, který hlídá stav klimatizace nebo teplotu v lednicích dokáže běžný uživatel. HW group jako výrobce IP senzorů i služby vytvořil ucelený systém. Do SensDesk.com lze připojit Web teploměr HWg-STE Push, Monitoring jednotku Poseidon, M-Bus gateway pro dohled energie HWg-PWR, ale také GSM monitoring HWg-Ares. Pomocí služby SensDesk lze odkudkoliv (Web, chytrý telefon) sledovat IP senzory umístěné kdekoliv (serverovna, automobil, stroj, telekomunikační bod, kotelna).

Celý článek...

3G KAMERA FLAJZAR

21. Březen 2013

amper8ČESTNÉ UZNÁNÍ AMPER 2013

3G kamera FLAJZAR byla vyvinuta v České republice, kde je i nadále plně vyráběna. Jedná se o nejmenší, designově vyvedenou kameru svého druhu na světě, určenou pro střežení a monitorování libovolných prostorů. Přenos obrazu prostřednictvím GSM sítě, umožňuje bleskové odeslání snímků střeženého objektu na mobil a email uživatele. Při špatné viditelnosti se kamera automaticky přepíná z barevného do nočního černobílého režimu a prostor je osvícen vestavěnými IR LED. Mezi další přednosti 3G kamery patří snadná montáž, nastavení a ovládání zpřístupňující obrazové zabezpečení majetku a monitorování prostor běžnému uživateli. Ideální řešení pro zabezpečení domů, bytů, garáží a prodejen.

Celý článek...

amper7ČESTNÉ UZNÁNÍ AMPER 2013

DEHNvenCI – světová novinka - první kombinovaný svodič bleskového proudu SPD typu 1+2+3, včetně pojistek. Funkce: vlnolam bleskového proudu, integrované předjištění, ochrana před bleskem a přepětím elektronických přístrojů, zvýšení provozní disponibility zařízení. Výhody: úspora místa v rozváděči (75 %) a montážního času, zkrácení přívodních délek vodičů svodiče. Použití: v průmyslových rozváděčích s hlavním jištěním nad 315 A, v přípojkových skříních distribučních společností nad 315 A. Parametry: Vrcholová hodnota bleskového proudu 25 kA (10/350), následný zkratový proud 50 kA, nejvyšší trvalé napětí 255 V. ochranná úroveň 1,5 kV.

Celý článek...

Měnič frekvence ACS 880

21. Březen 2013

amper6ČESTNÉ UZNÁNÍ AMPER 2013

ACS 880 je zcela nová generační řada nn měničů frekvence, která byla vyvinuta s důrazem na zjednodušení procesů, optimalizaci účinnosti, maximalizaci výkonu a integraci bezpečnostních funkcí. Výkonová řada začíná na 0,55 kW a končí na 6 MW na napěových hladinách 230, 400, 500 a 690 V. Měniče mohou s velkou přesností díky DTC regulovat otáčky asynchronních motorů i motorů s permanentními magnety. Samozřejmostí je možnost připojit je na všechny běžně používané sběrnice. Intuitivní grafický ovládací panel zjednodušuje pomocí podrobné nápovědi instalaci, uvedení do provozu a údržbu. Soubor parametr umožňuje sledování úspor elektrické energie při použití měniče frekvence. Další významné úspory lze dosáhnout díky integrovaným bezpečnostním funkcím přímo v měniči.

Celý článek...

SIMATIC S7 CPU 1516-3 PN/DP

21. Březen 2013

amper5ZLATÝ AMPER 2013

Nominovaná jednotka CPU 1516-3 PN/DP s komunikací Profinet je základním prvkem zcela nové generace řídicích systémů Simatic S7-1500 pro další desetiletí. Jako jediná na trhu je vybavena za provozu odnímatelným barevným displejem pro snadnou údržbu a servis i bez potřeby dříve obvyklého servisního PC. Vyniká výkonnostními parametry a zcela novými komplexními možnostmi integrace více funkcí do jednoho zařízení. Např. Motion Control funkce (až 20 os). Řízení otáček os, polohy os, vyhodnocení signálu ze snímače polohy. Dále funkce zabezpečení.

Celý článek...

amper4ZLATÝ AMPER 2013

Modulární řídící systém REMCS je určený pro řízení real-time aplikací v oblasti energetiky a dopravní techniky se zvýšenými požadavky na bezpečnost. Systém vyvíjelo Regionální Inovační Centrum Elektrotechniky (RICE) jako univerzální platformu řídícího systému pro široké spektrum aplikací. Při vývoji systému byly využity nejmodernější technologie: interní LVDS komunikace 2x 1.3Gb, Hercules™ ARM® Safety mikroprocesor, zvýšená HW bezpečnost, Altera® Avalon® Interfaces, FPGA design založen na Avalon® Qsys System. REMCS je určen pro 19" rack, ale jednotlivé moduly lze použít rovněž samostatně jako nezávislé jednotky.

Celý článek...

amper3ZLATÝ AMPER 2013

Panasonic Electric Works (PEW) uvádí na český trh detekční termoelektrický senzor Grid-EYE, který svými parametry výrazně převyšuje standardní senzory detekce přítomnosti. PEW ve světovém měřítku jako první vyvinul SMT (Surface Mount Technology), termoelektrický senzor maticového typu. V každém ze 64 detekčních elementů, uspořádaných do matice 8x8, dochází k měření naprosto nezávisle na ostatních buňkách. Následné rychlé zpracování údajů umožňuje okamžité zobrazení teplotní mapy a přináší tak velmi široké možnosti uplatnění. Na rozdíl od konvenčních, na teplotu citlivých senzorů, které pouze měří teplotu určitého bodu, je Grid-EYE, založený na vlastní MEMS technologii, schopný měřit teplotu individuálně ve všech elementech matice. Díky křemíkovým čočkám je možno aktivně sledovat úhel 60° a v něm přesně detekovat nejen přítomnost, ale zároveň pohyb, rychlost a směr pohybujících se objektů.

Celý článek...

amper2ZLATÝ AMPER 2013

Kompaktní monitor fáze MEg70 sdružuje v jedné mechanické konstrukci ohebný snímač střídavého proudu, kontaktní mechanismus pro měření napětí, měřicí přístroj s nedestruktivní datovou pamětí pro dlouhodobý záznam měřených elektrických veličin, registraci událostí na napětí dle standardu kvality napětí a čtyřkvadrantový elektroměr. Dále obsahuje rozhraní RS485 pro i dálkovou parametrizaci měření a vyčítání změřených dat. SW produktem Merci se a on-line zobrazují změřená data i více monitorů MEg70 a nastavují jejich měřicí režimy. Předností monitoru MEg70 je rychlá a levná instalace do provozovaných nn skříní, s předpokladem možné instalace i bez přerušení dodávky elektřiny. Přístroj MEg70 má kategorii přepětí CAT IV a třídu bezpečnosti II.

Celý článek...

Kalendář akcí

<<  Červen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..