Google překladač: English Deutsch

Společnost ENBRA uvádí na trh nové nepřímoohřevné zásobníky na teplou vodu. Zásobníky s označením ENBRA NOH jsou díky svému hranatému tvaru určené k instalaci do stísněných podmínek například pod závěsné kotle. Zásobníky řady ENBRA NOK a NOX tradičního válcového tvaru je pak možné použít v rodinných domech i v objektech s větší spotřebou teplé vody. Řadu NOX pak rozšiřují zásobníky ENBRA MAX určené pro budovy s nadměrnými požadavky na ohřev teplé vody. Výhodou zásobníků ENBRA je dlouhá životnost a jednoduchá instalace.

ENBRA-NOH NOK NOX MAX


Společnost ENBRA výrazně rozšířila svou nabídku zásobníků na teplou vodu. Nové zásobníky řady NOH jsou určené primárně k instalaci pod závěsné kotle. Tomu odpovídá jejich tvar i rozmístění montážních a přípojných bodů. Zákazníci si v této řadě mohou zvolit ze dvou variant o objemu 120 a 160 litrů, přičemž menší z nich má výšku pouhých 845 mm. „Zásobníky řady NOH jsou vyrobené z kvalitního smaltu vypalovaného při teplotě 850 °C, jejich odolnost proti korozi navíc zvyšuje vestavěná magnéziová anoda. Hlavní výhodou této řady zásobníků jsou ale mimořádně nízké nároky na velikost instalačního prostoru," popisuje hlavní výhody zásobníků NOH Ivo Winkler, vedoucí technického oddělení společnosti ENBRA, která se zabývá prodejem, instalací a servisem otopné techniky. Zásobníky je možné po skončení jejich životnosti rozebrat na snadno recyklovatelné části.
Zásobníky řady NOK jsou určené pro použití jak v běžných rodinných, tak i v bytových domech či průmyslových aplikacích. Součástí řady jsou zařízení s objemem od 120 do 2000 litrů. Povrch zásobníků je kvalitně smaltován při teplotě 850 °C, k úspornému provozu zásobníku přispívá účinná polyuretanová izolace. Zásobníky je možné doplnit o modul přímého elektrického ohřevu vody. „Výhodou velkých zásobníků o objemu 800 a 1000 litrů je rozebíratelná tepelná izolace. Díky tomu je možné s nimi manipulovat i stavebními otvory o šířce pouhých 800 mm," doplnil Ivo Winkler.
Zásobníky na teplou vodu řady NOX jsou vyrobené z nerezové oceli a jsou určené hlavně do náročných podmínek v průmyslu a do míst s vyššími nároky na produkci teplé vody. Nerezová ocel zaručuje dlouhou životnost zásobníku a společnost ENBRA na tato zařízení proto poskytuje prodlouženou sedmiletou záruku. Součástí řady jsou zásobníky s objemem od 120 do 500 litrů. Všechny modely v řadě NOX obsahují magnéziovou anodu pro potlačení koroze a je možné je doplnit o přímý elektrický ohřev vody. Zásobníky mají připojovací body na zadní straně, v přední části se pak nachází čisticí a kontrolní otvor o velikost 100 × 150 mm. Řadu NOX pak rozšiřují zásobníky ENBRA MAX o objemu 800 a 1000 l, které jsou určeny například pro bytové domy či nemocnice, kde jsou požadavky na ohřev teplé vody obzvláště vysoké. Zásobníky ENBRA MAX jsou opatřeny odnímatelnou izolací, která usnadňuje manipulaci při instalaci, a dvěma kontrolními a čisticími otvory, díky nimž je snadná i samotná údržba. Povrch zásobníků je nerezový a odolnost proti vnitřní korozi zvyšuje vestavěná titanová anoda.