Google překladač: English Deutsch

Společnost Enbra, provozovatel sítě autorizovaných zkušeben pro ověřování průtokoměrů studené i teplé vody, spustila v dubnu novou zkušební trať pro přesnou kalibraci průtokoměrů. Trať se nachází ve zkušebním centru v Brně. Nové zařízení umožňuje přesně měřit a kalibrovat průtokoměry s průtoky do 800 m3/h.

enbra


V dubnu letošního roku prošla brněnská zkušebna průtokoměrů společnosti Enbra rozsáhlou modernizací. Pět stávajících zkušebních tratí doplnila šestá moderní linka pro kalibraci měřičů průtoku. Nová zkušební trať umožní s daleko větší přesností měřit průtokoměry s průtoky do 800 m3/h. Společnost Enbra se tím řadí ke špičkovým pracovištím s nejmodernější technologií pro ověřování a kalibrování průtokoměrů v České republice.
„V naší brněnské zkušebně jsme spustili do ostrého provozu úplně novou zkušební trať s nejmodernějšími a přesnými měřicími přístroji. Instalace a testovací provoz celého systému trvaly více než půl roku," sdělil Karel Vlach, obchodní ředitel společnosti Enbra, která již dodala na trh více než 250 tisíc měřičů tepla a více než 2 miliony vodoměrů. „Díky nové měřicí trati nyní můžeme měřit a přesně kalibrovat širokou škálu zařízení od běžných bytových vodoměrů až po velké průtokoměry. Našim zákazníkům tak nabídneme větší rozsah služeb" doplnil Vlach.
Brněnská autorizovaná zkušebna společnosti Enbra navazuje na zdejší dlouholetou tradici přesného měření a kalibrace průtokoměrů, měřidel tepla a jejich členů. Zkušebna vznikla v roce 1979 na místě bývalé výměníkové stanice jako pracoviště pro testování a opravy přístrojů Brněnských tepláren. Areál, jehož součástí je také 27 metrů vysoká věž s vyrovnávací nádrží, zakoupila společnost Enbra v roce 2008. Od té doby zde bylo zprovozněno několik nových měřicích tratí a kromě vodoměrů a průtokoměrů se zde ověřují také kalorimetrická počitadla a odporové teploměry. V současné době provozuje společnost Enbra autorizované metrologické středisko se čtyřmi pobočkami v České republice a jedno autorizované metrologické středisko na Slovensku.


www.enbra.czKalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news