Google překladač: English Deutsch

ISS 10326 10989Kromě majitelů kanceláří by na to nejvíce doplatily restaurace, výrobci papíru či dodavatelé formálního oblečení. Počet hodin strávených prací z domova se letos kvůli koronavirové pandemii celosvětově rapidně zvýšil. Většina zaměstnanců si home office pochvaluje a průzkumy Leibnizova Centra pro Evropský Ekonomický Výzkum (ZEW) a IFO institutu ukazují, že mnoho firem plánuje v častějším využívání práce z domova pokračovat i po skončení koronavirové krize. To, co pro miliony lidí, kteří najednou denně nepotřebují dojíždět do práce, znamená vítanou změnu, ale může být pro řadu dodavatelů a poskytovatelů služeb likvidační. Mezinárodní úvěrová pojišťovna Atradius identifikovala odvětví, jež jsou z tohoto pohledu nejohroženější. Z analýzy vyplývá, že riziko nedobytných pohledávek v důsledku širokého využívání home office vzrostlo nejen u majitelů kanceláří, ale i v dalších oblastech podnikání navázaných na kancelářskou práci.

Celý článek...

SP lg 1 thumbSněmu Svazu průmyslu a dopravy ČR. Ten se letos kvůli špatné epidemiologické situaci uskuteční online.

KDY: 5. 10. od 13:00 hodin
SLEDUJTE SNĚM ŽIVĚ: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/1939665?h=9105fb4f8c8c4de13a08949dd382bf4f

Mrzí nás, že kvůli přísným hygienickým opatřením, která vláda vyhlásila s platností právě od pondělí, nemůžeme letos upořádat po Sněmu tradiční tiskovou konferenci.
Přesto vám chceme odpovědět na vaše dotazy, které mohou vyvolat jak proslovy prezidenta Svazu průmyslu Jaroslava Hanáka a premiéra Andreje Babiše, tak následná diskuze firem s vládou.
Pan prezident Hanák a další zástupci Svazu budou připravení vám na ně telefonicky odpovědět po skončení Sněmu.

K dispozici vám budeme cca 15 minut od skončení přenosu až do 17:00 hodin, a to hned na třech telefonních číslech. Volat můžete:

724 012 626, Lenka Dudková
724 012 630, Eva Veličková
723 427 082, Tereza Řezníčková

Pokud budete mít dotazy na to, co zazní z úst zástupců vlády, můžete je kontaktovat, jak jste běžně zvyklí.

Vitek OKJe to soubor znalostí, dovedností a hodnotových vah každého z nás, jenž jsou nezbytné k finančnímu zabezpečení sebe, blízkých a např. firmy. Finančně gramotný člověk se umí orientovat v toku peněz a cen a je schopen řídit osobní/rodinné či firemní rozpočty, zejména s ohledem na měnící se situace. Ne každému je toto dané. Zejména nyní vylézají na světlo světa různé nabídky financování, překlenování či půjček, využívající aktuální tíživé situace jednotlivců, rodin i firem. Každý by však měl pečlivě zvážit, zda je pro něj tato alternativa zdroje financí žádoucí.

Vitek OKDovolil jsem se informovat na několika nezávislých rovinách, diskutovat s odborníky, jak se zastánci elektromobility, tak s výrobci a hlavně servismeny tradičních dopravních prostředků. A velmi zjednodušeně, můj závěr je remíza (tedy pokud porovnáváme dopravní prostředky srovnatelného stáří a třídy). Kdesi jsem zaslech, že elektromobily mají větší ekologické zatížení díky opotřebení větších pneumatik. Je to trošku omyl, protože přece nemůžeme poměřovat Teslu X s pneumatikami 295/35 R22 s pneu Škody Rapid 195/65 R15... Co však má smysl porovnávat ekologická zátěž vozu od začátku výroby, před používání až po vyřazení z provozu = sešrotování. Tady si troufám říct, že pro elektro auta zatím nemáme moc pádných důkazů. No sám jsem zvědavý na vývoj roků budoucích? Je vodík dalším řešením?

Vitek OKMáme tu květen, zhruba měsíc po plánovaném termínu našeho 4. vydání, omlouvám se Vám, ale řada z přispěvovatelů měla zpoždění s dodáním podkladů, tak jsme se rozhodli jim vyhovět. S tím spojená je i další otázka: řada z nás se začíná zamýšlet nad plány pro nejbližší měsíce. Stres z několikatýdenního nouzového stavu, který nám všem způsobil starosti jak v pracovním procesu, tak i v domácnostech, je potřeba rozptýlit myšlenkami, např. na příjemné víkendy či prázdniny. Mnoho z nás se složité situaci dobře přizpůsobilo, Ti kdo mohli, pracovali z bezpečí domova, další zase jezdili do práce na kole. Všichni však očekáváme budoucnost dalších měsíců. Velice pravděpodobné je, že v letošním roce budeme letní odpočinek vyhledávat v krásných zákoutích Česka, někdo na zahrádce, jiný v chatě, hotelu či kempu. Samozřejmě rozhodnutí je na nás, je to pro nás trochu výzva, najít příjemné prostředí. Domnívám se však, že by nás mohl čekat příjemnější zítřky. Otevírají se zahrádky restaurací, firmy se vracejí ke standardní výrobě, asi největší radost mají děti, které mají „trošku“ nestandardní školní rok, ale co je rok v životě člověka. My všichni ostatní buďme dětem a starším oporou, zaslouží si to.

prumysl 4ISS 24519 21519Konzervatismus českých firem se zatím příliš nemění. Každá z nich sice chce být online a mít vlastní fungující e-shop, není ale zatím příliš ochotná postupovat jednotlivé digitalizační kroky. Komunikace musí být co nejjednodušší, potřebná data dostupná odkudkoli – zní často požadavek od českých firem. Jejich zástupci si ale neuvědomují, co je potřeba udělat, aby vše do sebe zapadalo. Že nestačí do podniku nakoupit robota nebo tablety, ale že je nutné se podívat na celý výrobní proces a zároveň motivovat zaměstnance, aby se moderní technologie nebáli používat.
„My jsme historicky jako první přinesli tablety do výroby v Česku a ze zkušenosti s našimi zákazníky víme, jak důležitá je uživatelská jednoduchost, přirozenost. Pokud je jakákoli aplikace naprogramována co nejpřirozeněji, naučí se ji používat každý. Od svářeče po leteckého inženýra," říká Petr Kubíček, CEO společnosti B2A.

Celý článek...

Vitek OKV nedávných měsících bylo doslova fascinující, jakým směrem se pohybovala výroba nejenom v průmyslovém odvětví. Na rozsáhlém, konkurencí hnaném trhu se dařilo především výrobcům, kteří dokázali svůj produkt udržovat zcela odlišný. Aby byl výrobce dlouhodobě ziskový, musí mít buď monopol, patent, nebo udržet výrobní náklady na rozumné hranici. Prostě je potřeba vydělat o minimálně korunu více, než je potřeba firmy. To je jeden ze základních principů a stavebních kamenů při fungování společnosti.

Bezp 1 Ilustracni foto2Nejlépe dopadl segment dopravy. Nedávný průzkum společnosti SSI Group, který se zabýval otázkou proškolení zaměstnanců v oblasti bezpečnosti práce napříč různými obory, ukázal, že BOZP je velmi často podceňované. Fakt, že 33 % dotázaných, kteří pracují v kancelářích, bylo proškolených pouze formálně nebo vůbec, nikoho až tak nepřekvapí. Zarážející je ovšem počet neproškolených respondentů zaměstnaných v oblasti výroby, tedy v továrnách či montážních halách. Zde celých 24 % respondentů přiznalo, že školením BOZP neprošlo vůbec nebo jenom „papírově".
Nejlepší výsledky zaznamenal segment dopravy. Zde absolvovalo řádná školení 89 % respondentů, v oblasti stavebnictví a zemědělství pak 70 %. Nejhorší výsledky zaznamenal retail, kde povinnými školeními prošlo necelých 65 % zaměstnanců.

Celý článek...

Vitek OKVětšina firem, které si to mohou dovolit, přešla kvůli pandemii koronaviru na verzi práce zaměstnanců z domova, tzv. home office. Práce mimo firmu má však své úskalí. Vidím, že ne každý zaměstnanec má své morálně volní vlastnosti na takové úrovni, aby byl schopen plnohodnotné práce, stejné jako v kanceláři, kde má kolem sebe spolupracovníky. Ano spolupracovníci jsou jedním z motivujících prvků, je to konkurence on-line, šéfové jsou po ruce, což v domácím prostředí chybí. Odborníci proto doporučují, aby zaměstnanci pracovali na úkolech častěji společně a dostávalo se jim pravidelné zpětné vazby. Manažeři mají v podstatě dvě možnosti, jak se s touto situací poprat – buď začít své podřízené přísně kontrolovat, nebo jim dát svou důvěru a v práci je spíše podporovat a motivovat = telefonujte, pište, skypujte. Přeji Vám hodně štěstí a příjemný sváteční víkend.

Kalendář akcí

<<  Květen 2025  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news