Google překladač: English Deutsch

festo 1Optimalizace postupů ve výrobě kampervanů a karavanů

S novým řešením společnosti Festo firma Technicon zvyšuje svůj inovační náskok s velkoplošnými adhezivními systémy. Výrobci výrobních zařízení pro lehké kompozitní materiály jsou pod tlakem. Čím rychleji dostanou stroje k zákazníkům a uvedou je do provozu, tím větší je jejich konkurenceschopnost.

To vyžaduje přesné postupy pro efektivní a ekologicky příznivé využití surovin. Tohoto cíle lze dosáhnout pomocí inovativních systémových komponent a kvalitního poradenství jak pro výrobce, tak pro zákazníky.

Odvětví výroby kampervanů je na vzestupu a to kladně ovlivňuje výrobce strojů pro zpracování kompozitních materiálů. Náklady lze snižovat nejen přesností výroby, ale také rychlostí výroby a montáže výrobního zařízení. Technicon – Technik mit System GmbH, jedna z vedoucích společností v oblasti automatizace postupů při výrobě sendvičových panelů s velkoplošnými adhezivními systémy, nyní ve spojení s firmou Festo vyvinula nový systém nanášení lepidel 1C. Kombinace potahovacího stolu a portálového systému tvoří efektivní jednotku, která přináší nové standardy z hlediska dopravy, sestavení a uvedení do provozu a rovněž snadné integrace do stávajících výrobních linek. Jednou ze společností, které sklízejí úspěchy, je výrobce karavanů a provozovatel zařízení Swift Group Limited v anglickém Cottinghamu.

festo 2

Robert Vedder „Integrace potahovacího stolu a portálu pomocí pohonů EGC 8,5 m od firmy Festo pro nás znamená větší efektivitu logistiky a uvedení do provozu," říká Robert Vedder, generální ředitel Technicon (Foto: Festo AG & Co. KG)

Dlouhodobé těsnění a izolace
Ve výrobě kampervanů a karavanů hrají zásadní roli vysoce kvalitní lepidla. Tato lepidla jsou lehká, účinná a po mnoho let utěsňují kompozitní rám tvořený vnějším pláštěm, izolací a vnitřní stěnou. Pro dosažení tohoto cíle systém Technicon spojuje boční stěny, přední a zadní stěny i střechy a podlahy karavanů. Systém je tvořen potahovacím dopravníkem, na kterém jsou položeny různé vrstvy kompozitního materiálu, a tryskovým portálem, který se nad ním pohybuje a rovnoměrně nanáší lepidlo a vodu. Trysky jsou aktivovány 26 jednotkami s kulovými kohouty a pohony VZBA a ventilovým terminálem CPX-MPA společnosti Festo. Technicon používá laserově řízenou techniku nanášení s využitím modelů CAD, která s milimetrovou přesností nanáší lepidlo pomocí trysek, vytištěných individuálně pomocí 3D tisku, jež zaručují hospodárný výsledek se skvělými vlastnostmi lepeného spoje. To vylučuje nástřik mimo požadovanou oblast, který škodí zdraví a působí kontaminaci. Systém může nanést až jednu tunu lepidla za den.

Integrace urychluje uvedení do provozu
Předchozí model systému nanášení lepidla 1C PUR měl pevný ocelový rám instalovaný kolem potahovacího dopravníku nanášecího systému. Při montáži u zákazníka bylo nutné těžkopádným a časově náročným postupem přesunout tryskový portál pro nanášení lepidla nad potahovací stůl pomocí motorizovaného vozíku. Jen měření ocelových nosníků a jejich přizpůsobení stávajícím strojům trvalo až dva dny podle toho, kolik prostoru bylo v dílně výrobce karavanů k dispozici. S novou generací systémů nanášení lepidla 1C PUR je tento postup mnohem jednodušší a rychlejší. V těchto systémech jsou potahovací stůl a portál integrovány pomocí dvou pohonů EGC dlouhých 8 500 mm. Systém může být nyní dodáván a instalován jako kompaktní jednotka. To znamená, že odpadá časově náročná montáž a měření. Nový systém je proto nejen mimořádně účinný a spolehlivý díky automatizačnímu know-how a výrobkům Festo, ale také z dlouhodobého hlediska snižuje dopravní a montážní náklady.

festo 3

Zjednodušuje dopravu a usnadňuje montáž systému nanášení lepidla 1C PUR firmy Technicon: nová jednotka tvořená potahovacím stolem a stříkacím tryskovým portálem (Foto: Festo AG & Co. KG)

 

festo 4

26 kulových kohoutů s pohony řízených ventilovým terminálem CPX-MPA zajišťuje mimořádně rovnoměrné nanášení lepidla (Foto: Festo AG & Co. KG)

 

festo 5

Servomotory EMMS-AS na dvou pohonech EGC dlouhých 8 500 mm (Foto: Festo AG & Co. KG)Kalendář akcí

<<  Leden 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..