Google překladač: English Deutsch

ABFAG_1.jpgFirma Rexroth představuje novinku ve svém sortimentu hydraulických jednotek, nízkohlučný agregát ABFAG. Jeho velkou předností je významná redukce hluku. Údržbu agregátu zjednodušuje snadný přístup. Dalším zlepšením u agregátu ABFAG je umístění potřebných ukazatelů na víko skříně, což uživatelům usnadňuje obsluhu, stejně jako možnost seřizování za provozu. Problémem není ani rozšíření přídavnými moduly podle přání zákazníka .
www.boschrexroth.com

Synchronní torzní motory MBT od firmy Bosch Rexroth

motory_1_1.jpgNasazením prvních lineárních motorů v sériové výrobě obráběcích strojů a prvních torzních motorů u otočných stolů, započala v roce 1993 nová éra v elektrických přímých pohonech. V návaznosti na pokračující vývoj těchto technologií u firmy Bosch Rexroth je nová řada torzních motorů MBT, která nabízí úplně nové perspektivy pro moderní obráběcí stroje. Torzní motory jsou nasazovány nejen jako přímé motory otočných stolů, otočných hlav a ostatních natáčecích os u obráběcích center.

Celý článek...

linde_technoplyn.jpgSpolečnost Linde Pohony investuje téměř 700 milionů korun do rozšíření svého výrobního závodu v Českém Krumlově. Do dvou let tak bude moci navýšit počet svých zaměstnanců z dnešních 180 až na 250. Se spuštěním nového výrobního programu se počítá v lednu příštího roku.

Celý článek...

sim_1_1.jpgVýrobní závod Siemens Busbar Trunking Systems (SBTS), který v červenci letošního roku v Mohelnici zahájil produkci přípojnicových systémů, odstartoval stavbu nové výrobní haly. Se stavbou haly bylo započato v červenci, její dokončení je plánováno na listopad letošního roku. V závodě SBTS v současnosti pracuje 50 zaměstnanců, výroba je realizována v hale pronajaté od společnosti Siemens Elektromotory. V lednu příštího roku, kdy bude zahájena výroba v nové hale, bude závod SBTS zaměstnávat přibližně 150 lidí. Celková investice na výstavbu haly činí 200 milionů Kč.

Celý článek...

motor22.jpgSpolečnost Scania představila v červnu na Mezinárodní výstavě dopravy v Římě, nové autobusové motory Euro 4 a Euro 5. Tuto novinku uvítají především provozovatelé hromadné dopravy, kteří musí plnit stále přísnější ekologické normy. Nové 9litrové autobusové motory s technologií EGR mají nižší emise oxidů dusíku i pevných částic. EGR, nebo-li recirkulace výfukových plynů, snižuje emise přímo v místě jejich vzniku, tedy ve spalovacím prostoru, proto není již třeba přidávat žádná aditiva. Vozidla vybavená tímto řešením zajišťují úsporný a ekologický provoz.

Celý článek...

motor_1.jpgSpolečnost GE Aircraft Engines si zvolila pro vývoj motorů příští generace GEnx systém pro plně digitální řízení motorů od společnosti FADEC International. Palivově úsporný motor GEnx je určen pro letouny Boeing 787 Dreamliner a Airbus A350. Společnost s ručením omezeným FADEC International, kterou založily společnosti BAE Systems a Hispano-Suiza, založí svůj nový řídící systém na stávajícím systému FADEC, který je v současné době používán pro motory společností GE a CFM International, a jehož nasazení je plánováno pro použití u motoru GP7200 společnosti Engine Alliance.

Celý článek...

uher_1.jpgNěmecký výrobce krokových motorů, firma Berger Lahr, vyvinula a v současné době uvádí na trh nové typy pohonů s krokovými motory, které jsou zajímavé tím, že jejich řídicí elektronika je integrována přímo do pláště motoru. Základem jsou osvědčené třífázové krokové motory řady VRDM s hranou příruby 57 nebo 85 mm. K dispozici jsou dvě typové řady IDS a IFS, které se liší způsobem řízení.

Celý článek...

Přizpůsobené požadavkům balicí a manipulační techniky a robotiky disponují servoregulátory řady ECS firmy Lenze vysokou přetížitelností a jsou přitom i velice kompaktní. Pro jednoduchou a efektivní konfiguraci jakož i uvádění do provozu jsou nyní osové moduly k dispozici s předdefinovanými funkcemi. Výhoda: po zadání jen několika málo parametrů jsou regulátory připraveny k provozu.
Posi and Shaft
Uživatelský software "Posi and Shaft" pojme až 15 profilů pro polohování, které může být absolutní, relativní, modulární (tedy relativní a nekonečné) nebo mohou být prováděny pohyby s pevně zadanými otáčkami případně podle vodicí frekvence. Jsou implementovány různé formy "Touch-Probe" polohování, redukce točivého momentu po dosažení cílové polohy jakož i rychlostní "Override". Varianta "Posi and Shaft" obsahuje sériově funkci "Bezpečný stop" a logiku řízení klidové brzdy motoru.
Další funkce
Varianta "Speed and Torque" je šita na míru pro regulaci otáček a točivého momentu. Žádané hodnoty mohou být zadávány prostřednictvím analogových vstupních signálů, přes integrovanou sběrnici CAN nebo jiné datové sběrnice. Lze předdefinovat až 15 pevných otáček, rozběhové rampy mohou být lineární nebo mít tvar S-křivky. Pro koordinované pohyby většího počtu os s centrálním řízením byla vytvořena varianta "Motion Control". I u těchto obou variant patří "Bezpečný stop" a logika řízení klidové brzdy motoru k sériové výbavě.
Servosystém ECS pracuje s centrálním napájecím modulem, který přebírá napájení všech osových regulátorů. Napájecí jednotka může být přetížena až pětinásobným špičkovým proudem. Vysoká přetížitelnost všech součástí systému a optimalizované dimenzování stejnosměrného meziobvodu umožňují efektivní využívání instalovaných přístrojů a zaručují také kompaktnost celé sestavy. Kromě toho mohou být osové moduly systému ECS v mnoha případech napájeny přímo ze stejnosměrného meziobvodu přístrojů řad 8200 vector (měniče frekvence) a 9300 (servoregulátory). Takovéto řešení může případně ušetřit napájecí modul - a tím zároveň i místo v rozvaděči, montážní čas a náklady.
www.lenze.cz

Požadavky techniků na snížení "strojních" časů a zároveň zrychlení a rychlosti pohybu pro systémy skladů, manipulace s materiálem a výrobky neustále rostou. Klasická pohonná technika se již dostává na hranice svých technických možností. Lineární motory jsou cestou řešení, která má před sebou budoucnost právě pro nasazení v dynamických systémech manipulace, distribuce a ve všech aplikacích s požadavkem na vysokou dynamiku pohybu. SEW nabízí samozřejmě kompletní řešení, tj. i servoměnič MOVIDRIVE® pro řízení lineárních motorů. Pro pohodlné zprovoznění a obsluhu těchto motorů je k dispozici osvědčený obslužný software MoviTools (k dispozici zdarma) se speciální funkcí "uvedení lineárního serva do provozu" a také s osvědčenými technologickými moduly, tak jak je známe u měniče MOVIDRIVE®. Měniče řady MOVIDRIVE B, volitelná čidla polohy LinCoder Hiperface (inkrementální, absolutní), předpřipravené kabely a další příslušenství tvoří kompletní řešení pro vysoce náročné aplikace horizontálního, ale i vertikálního lineárního pohonu. Právě dle stupně "předpřipravenosti" k uvedení do provozu a dle vybavení dodatečným příslušenstvím jsou lineární servomotory dodávány v pěti stavebních velikostech (P050, P100, P150, P200, P250), čtyřech délkách primární části (VS, S, M, ML) pro každou velikost a ve třech stupních výbavy: SL2 Basic ( obsahuje primární část motoru - lineární servomotor s vrstveným ocelovým jádrem, sekundární část s vysoce kvalitními permanentními magnety, toto provedení motoru je chlazeno jen konvekcí s okolím ). SL2 Advance system (navíc vybaveno robustním krytem motoru, který slouží zároveň jako chladič a zároveň jako základ (platforma) konstrukce pro montáž zákaznického zařízení, dále předpřipravené-obrobené plochy pro lineární vedení a montáž enkodéru, předpřipravené konektory). SL2 Power systém (nejvyšší stupeň výbavy je navíc vybaven cizím chlazením motoru, které zajistí zvýšení 1,5 násobné zvýšení výkonu). Nejdůležitější technická data lineárních motorů SL2: vyšší zrychlení díky absenci rotačních součásek a tedy i velkých momentů setrvačnosti; bezkontakní přenos energie (motor - "poháněné zařížení"); odstranění problémů se zubovou vůlí (u mechanických ozub. převodů nutno použít redukovaná ozubení); nízká hlučnost; vysoká životnost a nízké provozní a servisní náklady; tuhost konstrukce (vysoký poměr váha- výkon); nominální síla motorů 280-6000 N; maximální síla až 12 600 N; zrychlení bez zatížení 80 m/s2; nominální rychlosti 1, 3, 6 m/s; přesnost pozicování v mm (typicky ±10mm); teplotní třída F, krytí IP65; volitelné cizí chlazení (zvyšuje výkon 1,5x ); volitelné předpřipravené kabely; tepelná ochrana termistory ve vinutí bezpečné zastavení (elektromagnetická, pneumatická brzda).
www.sew-eurodrive.cz

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

26

Kalendář akcí

<<  Březen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..