Google překladač: English Deutsch

Britský výrobce XYZ Machine Tools, zastoupený na českém a slovenském trhu společností REXIM představuje novinku: XYZ 2-OP – CNC frézku pro „druhé operace". XYZ 2-OP je konstruované jako portálové frézovací centrum, které osvobodí vaše mnohem dražší obráběcí stroje od každodenní dřiny s „druhými operacemi".

rexim obr01

Díky malým zástavbovým rozměrů (půdorys 760 × 1 220mm) se vejde téměř všude. Jednoduše ji převezete na paletovém vozíku tam, kde ji právě potřebujete. Můžete vytvářet kompaktní výrobní jednotky, a tak zlepšit produktivitu, bez nutnosti zaměstnávat další kvalifikované pracovníky, nebo převážet obrobky k jinému obráběcímu stroji.

rexim obr novy1Základní charakteristika
– 3osé CNC
– 8poziční zásobník nástrojů
– rychlovýměnná upínací deska se 4 T-drážkami (JergensTM)
– pojezdy v osách X, Y a Z: 355, 305 a 455 mm
– kluzné vedení
– otáčky 6 000 /min
– kužel ISO 30
– dialogové programování (ProtoTRAK) s přednastavenými cykly – kapsy, ostrůvky, otvory na kružnici...
– pevné závitování
– 2 × USB port
– 5" barevný monitor
– chlazení emulzí
– a další

ProtoTRAK – ideální řešení pro malé série
Tento jednoduchý systém řízení byl poprvé představen výrobcem SWI (USA) již v roce 1991 a od té doby se neustále vyvíjí a zdokonaluje. Umožňuje ovládat stroj v ruční nebo poloautomatickém režimu pomocí koleček nebo jako CNC se souvislým řízením tří os u frézek a dvou os u soustruhů.
Obsluha programuje tak, že pomocí přednastavených cyklů zadává kóty a tvary součásti do jednotlivých operací, vybírá nástroj z tabulky nástrojů a volí řezné podmínky pro danou operaci. Z praxe víme, že tento jednoduchý způsob programování zvládá během krátkého školení i operátor, který dosud obsluhoval pouze konvenčním stroj.

Výroba součásti v porovnání s manuálním strojem je několikanásobně rychlejší. Vytvořený program lze uložit pro budoucí použití. Díky vysoké tuhosti a přesnosti strojů je opakovaná výroba, v porovnání s konvenčními stroji, mnohem vyšší.

Unikátní funkce, kterou nabízejí pouze mechatronické stroje s řízením ProtoTRAK, se nazývá TRAKing. Po spuštění programu si může obsluha pouhým zmáčknutím jednoho tlačítka na panelu převzít kontrolu nad strojním posuvem – celý program nebo jeho části si může odjet pomocí otáčení ručního kolečka vpřed nebo vzad. Tato funkce se dá spustit kdykoliv během obrábění. Obsluhou strojů je TRAKing funkce velmi oblíbená, snižuje zmetkovitost a zvyšuje důvěru operátora k řídicímu systému a stroji.

Konvertory ProtoTRAK
Standardní výbavou strojů se systémem ProtoTRAK je editor G-kódů. Jako opci nabízíme DXF (DWG) konvertor pro převod 2D výkresů na program ProtoTRAK, který usnadňuje programování složitějších tvarů. Frézovací Parasolid konvertor generuje program ze souborů Parasolid 3D CAD, což výrazně snižuje programovací čas. Chcete-li programovat mimo stroj, je k dispozici ProtoTRAK offline programování. Program vytvořený na PC lze přenést do stroje na flash kartě nebo poslat po síti.

XYZ Machine Tools má v sortimentu ucelenou řadu konzolových a ložových frézek, stejně tak jako horizontálních soustruhů, které jsou osazeny řídicím systémem ProtoTRAK. Stroje s řízením ProtoTRAK jsou vhodné pro kusovou a malosériovou výrobu. Je to ideální řešení pro ty, kteří dosud obrábějí pouze na konvenčních strojích a chtějí být v tržním prostředí rychlejší a přesnější. Toto řešení ocení i provozy vybavené výkonnými obráběcími centry, na kterých je obrábění malých sérií neefektivní.

Neváhejte nás kontaktovat, jsme připraveni vám stroje předvést v našem showroomu.

www.rexim.cz
www.cnc-xyz.cz

rexim obr novy3

rexim obr08Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news