Google překladač: English Deutsch

S více než osmi sty prodanými obráběcími stroji za rok si společnost XYZ Machine Tools zajistila vedoucí postavení na trhu v Anglii. Firma byla založena již v roce 1984 a původně se zabývala repasemi a přestavbou obráběcích strojů. V současné době je XYZ Machine Tools tradičním dodavatelem kvalitních soustruhů a frézek a prostřednictvím svých distributorů je aktivní také v mnoha zemích střední Evropy, stejně jako v severní a jižní Africe.

rex1

V České a Slovenské republice je XYZ Machine Tools zastoupená společností REXIM spol. s r.o., která se zabývá dodávkami vysoce kvalitních nástrojů, nářadí, mikromazacích systémů a provozních kapalin. Stroje XYZ Machine Tools jsou určené především pro menší a střední podniky; pro ty, kteří neobrábí obrovské série, ale naopak potřebují stroje s jednoduchým a rychlým programováním při dodržení vysoké kvality a přesnosti obrábění.

Portfolio nabízených strojů lze rozdělit na dvě skupiny

1. Stroje s řídicím systémem ProtoTRAK· konzolové a stolové frézky
· hrotové soustruhy
2. Stroje s řídicím systémem SIEMENS
· vertikální frézovací a soustružnická centra
· portálové frézky
· XL soustruhy s točným průměrem do 2,2 m a délkou až 12 m


rex2ProtoTRAK CNC
výkonná technologie pro malé výrobní dávky
Již 25 let je CNC řídicí systém ProtoTRAK zaměřen výhradně na potřeby zákazníků, kteří zpracovávají malé výrobní dávky. Je produktem americké společnosti SWI a celosvětově ho používá více než 45 000 uživatelů. Používá se pro řízení CNC/manuálních (mechatronických) soustruhů a frézek.


Lidé si oblíbili ProtoTRAK kvůli snadné obsluze:
· přehledný a jednoduchý ovládací panel
· dílenské jazykové rozhraní – netřeba se učit zpaměti žádné kódy
· tři základní režimy: MANUAL, CNC, NASTAVENÍ
· zobrazení aktuálních poloh – digitální odměřování
· korekce nástrojů
· grafika v reálném čase
· správa programů
· přednastavené cykly
· automatické zálohování
· DXF konvertor
· G-Code Editor
· CAM konverze souborů

ProtoTRAK umožňuje používat stroj v ručním režimu, ovládaný kolečky nebo jako plnohodnotné CNC se souvislým 2 nebo 3 osým obráběním.
Programování probíhá tak, že kóty z výkresu zapisuje obsluha do řádků zvoleného cyklu. Poté, co obsluha zvolí způsob obrábění (sousledně, nesousledně, korekce na střed nástroje apod.) a zadá řezné podmínky, přechází na další operaci volbou dalšího cyklu. Každý krok programu je možné kontrolovat v grafickém náhledu.
Nechybí podprogramy pro opakování operace nebo skupiny operací, stejně jako rotace nebo zrcadlení . Pro kontrolu před startem programu je možno použít grafickou simulaci a unikátní funkce Traking, umožňující odjetí programu pomocí ručního kolečka zvolenou rychlostí posuvu.
Výroba součásti v porovnání s manuálním strojem je několikanásobně rychlejší, nehledě na to, že vytvořený program lze ukládat pro budoucí použití do interní paměti nebo na flash disk.


TRAK stroje pomáhají vašim pracovníkům a procesu
ProtoTRAK je skvělý pro ty, kteří pracují v malých výrobních dávkách, protože se dokáže přizpůsobit způsobu jejich práce... způsobu, jakým chtějí pracovat.
Malé výrobní dávky kladou v případě obrábění na konvenčních strojích vyšší nároky na obsluhu stroje. ProtoTRAK má vlastnosti, které činí obrábění jednodušším, rychlejším a produktivnějším.
Mnoho majitelů firem ví, jak je obtížné najít kvalifikovaného operátora CNC stroje. ProtoTRAK částečně řeší tento problém.
Díky jednoduchému způsobu programování a díky možnosti ovládat stroj ručními kolečky, se snadno naučí obsluhovat stroje s ŘS ProtoTRAK většina operátorů, kteří dosud pracovali pouze na konvenčním stroji.

Produktivita – kde jsou peníze
Není to pouze sentiment, který by vás měl přinutit myslet na vaše zaměstnance. Jsou to vaše peníze. Vaše největší příležitost ke zlepšení stávající situace, je snížit náklady práce na jednotku produkce. U velkosériové produkce je investice do moderní technologie, která nahradí lidskou práci rozumná. U malosériové nebo kusové výroby lidi nahradit nelze – jsou to oni, kdo tvoří váš zisk. Můžete minimalizovat své náklady tím, že zvýšíte jejich efektivitu – zvýšíte jejich hodinový výkon. Pokud vyrábíte součásti v malých sériích je nastavování a seřizování stroje právě tím místem, kde ztrácíte spoustu času.
ProtoTRAK drasticky redukuje nastavovací čas. V kombinaci s jednoduchostí a flexibilitou manuálního obrábění a se schopností dělat oblouky, úhly a kružnice, stejně jako na CNC strojích, šetří váš čas a námahu. Šetřit na strojích se nevyplácí. Měli byste investovat do správných strojů a vytěžit maxim z vaší práce.
Neváhejte nás kontaktovat, jsme připraveni vám stroje předvést v našem showroomu nebo u některého z našich zákazníků. Můžeme vás rovněž navštívit a na přenosném ovládacím panelu demonstrovat přednosti systému ProtoTRAK přímo u Vás.

www.rexim.cz

rex3Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..