Google překladač: English Deutsch

Společnost Toyoda Machinery Europe nabízí kompletní sortiment produktů, např. horizontální a vertikální obráběcí centra, brusky nebo automatizační systémy splňující vysoké technické standardy. Firma se specializuje na sestavování efektivních řešení na klíč z moderních obráběcích strojů a automatizačních komponentů. Prodej, technický servis a náhradní díly v České republice a na Slovensku zajišťuje firma Newtech s.r.o.

newtech obr4

Obráběcí centra z Toyody
Obráběcí centra na nerotační součásti mají nosnou strukturu vyrobenou ze šedé litiny. V jednotlivých posuvových osách jsou použity zdvojené náhony kuličkovými šrouby, což s sebou přináší výhodné dynamické vlastnosti pohybových os při možnosti dosáhnout velkých posuvových sil. Pro vedení jsou použita buď profilová valivá vedení pro lehčí modely nebo klasická kluzná uložení s obložením kluznými hmotami a nadlehčováním pohyblivých částí aerostaticky. Stroje mají tříbodové uložení na základě, což usnadňuje jeho instalaci. To je umožněno díky tuhé a stabilní konstrukci celého rámu.
Vysoké přesnosti při opracování obrobku může být dosaženo pouze přesnou výrobou a precizní montáží. To má však svou hranici, kterou nelze překročit díky stavu techniky, znalostí a nákladů na daný produkt. Posléze je nutné přikročit k vyrovnání nepřesností pomocí elektronických kompenzací. Jednou z mnoha možností je kompenzace úchylek stoupání kuličkového šroubu a jeho teplotní roztažnosti. Stroje Toyoda mají toto ve standardní výbavě.
Ke své stavbě využívají obráběcí stroje Toyoda spolehlivé prvky (ložiska, motory, převodovky, ...) umožňující nasazení v náročných podmínkách obrábění, zejména v pružných výrobních soustavách, které mnohdy pracují na tři směny 24 hodin denně. Dále díky promyšlené morfologii konstrukce patří tyto stroje mezi jedny z nejspolehlivějších na světě.

Brusky Toyoda 
vyráběné v závodě Houko
Firma Houko je specialistou na kruhové broušení (brusky na kulato), byla založena v roce 1971. Pracují zde pouze aplikační inženýři, vývojáři jsou v Toyodě.
Nosná soustava brusek Toyoda je tvořena mohutnou litinovou konstrukcí. Na od- litku lože jsou situovány tři referenční body, vůči nimž se při veškerých servisních a záručních opravách ustavují všechny pohybové skupiny stroje.
Na bruskách jsou též hydrostatická lineární vedení. Dosahují rovinnosti 3μm na 4000 mm délky a to mimo jiné i díky kvalitní ruční práci, zejména zaškrabávání. Všechny možné tepelné zdroje, které by mohly mít vliv na přesnost, jsou důsledně izolovány. Pokud by z různých důvodů přece jenom došlo k teplotním dilatacím, je stroj pro tento případ vybaven tepelným senzorem, který hlídá nárůst teploty. Samozřejmostí jsou brousicí cykly, které usnadňují obsluze programování při broušení.

www.newtech.cz

newtech obr3Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news