Google překladač: English Deutsch

Raymond Kurzweil (*1948) předpovídá technologickou singularitu na rok 2045. Pod tímto pojmem rozumí racionální vizionář Kurzweil takovou úroveň vědy a techniky, která se vyrovná úrovni a výkonu lidského mozku.
Volně přeloženo: „Naskenujeme naše vědomí do počítačů a budeme žít uvnitř v podobě softwaru prakticky navždy. Možná se počítače jednou obrátí proti lidem a pokusí se je ovládnout.

iscar obr1

Jednu věc mají všechny tyto teorie společnou. Je to transformace našeho druhu v něco, co už dále nebude lidmi dnešního typu rozpoznatelné. Tato transformace má jméno Technologická Singularita případně jen Singularita s velkým „S". Nevíme, zda to bude právě v daném roce, ale je jisté, že to jednou nastane!

Pamatujete si ještě, jak jsme v nedávné minulosti, před 10–20 lety, komunikovali? A podívejme se jak komunikujeme dnes. Nevídaný technický a informační boom postihuje každého z nás a zasahuje tak do všech oblastí našeho života. Pryč jsou už „papírové" návody, pravítka, nomogramy, tabulky a knihy, které nám před časem, jako jediné, pomáhali orientovat se ve spleti technických informací. Dnes je to pro mnohé z nás už nenávratná historie. Nastal čas progresivní komunikace. Pro naše potomky to bude běžný způsob orientace v technokratickém prostředí.

ISCAR s potěšením představuje balík programů, který prostřednictvím výpočetní techniky posouvá optimální výběr nástroje na jinou, vyšší úroveň.

ITA, (ISCAR Tool Advisor), parametrický vyhledávač „myslí" jako strojní inženýr, pracuje stejně snadno jako nejpopulárnější „SmartPhone", PC nebo Mac vyhledávače a poskytuje reálné řešení na požadované úrovni.
Prostřednictvím těchto komunikačních prostředků na bázi Windows, iOS, Android je vybrán optimální nástroj pro konkrétní aplikaci a to na základě centrální databáze (všech poboček Iscar) osvědčených postupů ve světě obrábění kovů. Pokud jste vlastníkem SmartPhone nebo tabletu, máte všechny potřebné informace tak řečeno v kapse.

iscar 2

ITA poskytuje tři klíčové možnosti vyhledávání nástrojů:
– Rychlé pokročilé vyhledávání – poskytuje nejlepší procesní strategie s prioritou na produktivitu. Poskytuje komplexní vstupní informace, pomáhá uživateli zpřesnit jeho vstupní požadavky a poskytuje plnohodnotné optimální řešení.
– Přizpůsobení se požadavkům a možnostem – uživatel může stanovit svoje preference, jako např. preferování nástrojů s vyměnitelnými řeznými destičkami oproti monolitním nástrojům, preferované značky nástrojů, stejně tak stanovit produktivitu – náklady na nástroj v součinnosti s instalovaným výkonem stroje. Proměnné zahrnují výkon stroje, způsob obrábění, parametry stroje – otáčky vřetena, způsob upnutí, tvar a tuhost obrobku, stabilitu upnutí, vyložení obrobku a nástroje, sekundární operace a mnoho dalších.
– Procesní řešení (neobsahuje jen nabídku nástrojů) – s pokročilým vyhledáváním může uživatel dostat doporučené parametry obrábění pro dané podmínky konkrétní aplikace, jako i krátký seznam alternativní potřeby nástrojů.

ITA dá do souladu vaše technicko-ekonomické požadavky a optimalizuje parametry obrábění pro konkrétní aplikace
Software vybere nejlepší dostupné řešení pro vaši aplikaci – nabídne nástrojové vybavení, navrhne řezné podmínky, optimalizuje požadavky na výkon stroje a poskytne tak výsledky pro produktivní obrábění pro každou navrhovanou variantu. Taktéž ISCAR e-katalog v kombinaci se sofwarem ITA může být aktivovaný přímo z uživatelského rozhraní ITA.

Můžeme říci, že ITA je podmnožinou rozsáhlého ISCAR informačního balíku IBAQUS a obsahuje 5 užitečných aplikací pro obrábění kovů a odkaz na ISCAR technické a technologické komentáře na Youtube:
1) ITA – „ISCAR Tool Advisor",
2) CMS – „Elektronický katalog" představuje všechny nástroje ISCAR s pokročilými vyhledávacími políčky programu,
3) „Konvertor Karbidů" zobrazuje aktuálně na trhu dostupné alternativy k ISCAR karbidům,
4) „ID výrobku" poskytuje základní popisné a technické údaje pro konkrétní položku zadáním ID produktu nebo oskenováním položky přes QR kód nebo 2/5 kód,
5) „Kalkulátor Řezných Parametrů" nabízí širokou škálu možností výpočtů, jako je spotřeba energie, objem odebraného materiálu, cyklový čas, které jsou běžně používané technology a programátory CNC strojů.

www.iscar.cz

 Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..