Google překladač: English Deutsch

Průmyslové využití pokročilých skladovacích a výdejních systémů ve výrobním průmyslu se traduje již více než 20 roků. Zatímco tehdy si tento systém přisvojoval především průmysl v USA, dnes je seriozně využíván v počtech desítek tisíc kusů po celém světě a počty kusů díky benefitům nových systémů neustále rostou. Průmyslové automatické vydavače nářadí a nástrojů, jako je například systém MATRIX, přinášejí výhody jak poskytovatelům nástrojů, tak i jejich konečným uživatelům.

iscar obr4

Prodejci mají maximální zájem vybavit své zákazníky snadným a spolehlivým přístupem k jejich produktům a garantovat tak opakovaný nákup a získávat další nárůsty prodeje. Správně strategicky umístěné vydavače pomáhají stabilizovat odbyt a samotné obchodní vztahy mezi dodavatelem a odběratelem. Tím je více upevňována pozice proti konkurenci dodávající zboží tradiční méně komfortní metodou.

Pracovníci oddělení nákupů hledají garanci rychlé dostupnosti nástrojů a tím eliminaci nebezpečí zastavení výroby z důvodu nedostupnosti potřebného nástroje v provozu. Na druhou stranu vítají a oceňují průmyslové vydavače jako prostředek pro minimalizaci a optimalizaci skladových zásob a zároveň pravidelné automatické, jimi však kontrolované doplňování. V posledních letech počty vydavačů v průmyslu rostly exponenciální řadou. Investice do vybavení provozů vydavači se začíná vracet v krátkém období mezi osmým až osmnáctým měsícem, kdy ekonomická data vykazují rapidně vyšší produktivitu oproti provozům bez vydavačů.

Typy užívaných systémů výdejních automatů jsou od jednodušších šroubových zařízení konstruovaných pro jednoduché doplňování až po mnohem více sofistikované systémy poskytující uživatelům úplnou kontrolu nad stovkami skladovaných položek v jedné jediné výdejní jednotce. Takové systémy jsou samozřejmě vybaveny výkonným softwarem pro celkovou správu agendy. Jako například MATRIX firmy ISCAR. Ten je nejvíce využíván zkušenými středními a většími výrobci, kteří umějí ocenit a využívat inovativní funkce jak vlastní flexibility, tak i množství možností reportů, které jiné jednodušší systémy neumožňují. Nejnovější zdokonalení funkcí softwaru přináší ještě větší výhody uživatelům.

Nejnovější verze MATRIX 5 vyráběné firmou CTMS (Comodity & Tool Mangement Services) dodávané a servisované firmou ISCAR ČR, užívají chytré logistické algoritmy pro maximalizaci dostupnosti nástrojů a minimalizaci skladových zásob a morálního zastarávání položek. V prostředí moderní výroby ale nelze snižovat dostupnost nástrojů na riskantní mez. Proto je minimální zásoba průběžně dle aktuálních proměnných hodnot (dle nastavení týdně nebo měsíčně) rekalkulována a stav zásobenosti je v závislosti aktualizován. Právě tak aby nedošlo k výpadkům výroby. Nástroje, jež mají hodnoty desítek tisíc korun, jsou voleny z důvodů jejich výkonnosti a možností nasazení vysokých řezných rychlostí.
Další významnou výhodou je hlídání rozsahu obráběných materiálů pro dané nástroje. Je to důležitá podmínka životnosti nástroje. Pro každou materiálovou skupinu je běžně definován rozsah řezných parametrů, avšak je dobré vědět, zda opravdu daný nástroj je ten nejvhodnější. Proto systém vyspecifikuje skupinu nástrojů, které jsou přímo doporučeny na daný materiál.

Výše výrobních nákladů na jeden kus je významným a pečlivě sledovaným ekonomickým parametrem. I tato funkce sledování nákladů je samozřejmě běžnou součástí softwaru vydavačů MATRIX™. Lze nastavit sledování vývoje kusových nákladů, včetně odchylek od stanovené linie v závislosti na různých proměnlivých vlivech, jako je kolísání životnosti nástroje mezi jednotlivými výrobními dávkami, na způsobu chlazení nástroje a podobně.

Toolbox Matrix 5 dokáže také analyzovat průběh výroby a spočítat náklady na výrobu položky, čímž významně přispívá ke snížení výrobních nákladů. Jeho bezpečnostní systém dokáže v případě potřeby omezit vydání nástroje dle zadaných skupiny oprávnění.

Rozdělení dle provedení – Maxi Touch, Maxi a Mini
Toolbox Matrix 5 je dodáván ve dvou velikostech: Maxi, větší z obou provedení, disponující obrovskou kapacitou, a menší Mini, který je mimořádně kompaktní a lze jej umístit na stůl či na speciální vozík.

Příklady provedení buněk – Touch nebo POD?
Oba modely, Maxi i Mini, jsou dostupné buď v primárním provedení s řídicí jednotkou a dotykovým displejem nebo jako rozšiřující modul POD. Všechny skříně je možné navzájem datově propojit a libovolně tak zvyšovat skladovací kapacitu pod jediným řídicím systémem. Kompaktní verze Mini v porovnání s provedením Maxi – počet zásuvek a buněk (tzv. binů) lze libovolně měnit. Tím je možné získat vždy požadovanou kapacitu. V současnosti lze vybrat z 23 typů zásuvek pro Maxi a 16 typů pro verzi Mini nakonfigurovaných z 15 typů buněk. Kapacita zásuvky může být až 594 standardních krabiček pro řezné destičky! Každá buňka i celá zásuvka jsou dokonale zabezpečeny proti neoprávněnému užití díky zámku Auto-Lock, který automaticky uzavře každou buňku při každém zasunutí zásuvek.

Software Matrix™
Velkou předností systému je jeho snadná obsluha díky výkonnému ovládacímu softwaru. K tomu využívá dva moduly. Prvním je modul Touch s přehledným intuitivním dotykovým displejem pro snadné vydávání, vracení a administraci uložených položek s možností nastavení vlastního uživatelského prostředí a přístupem pouze k povoleným úkonům či položkám na základě volitelně přiřazeného oprávnění.
Bezpečnostní systém dokáže omezit vydání nástroje podle zadané skupiny oprávnění. Modul Manage je rozsáhlou aplikací pro řízení všech skladů nástrojů, a to nejen ve skříních Matrix, ale i v neautomatických skladech. Lze ji jednoduše nakonfigurovat tak, aby uživateli umožnila co nejrychleji najít a vybrat správný nástroj. Nástroje lze vybírat například i podle zakázky, pro kterou má být nástroj použit, a tím sledovat náklady ke každé zakázce. Umožňuje kompletní podporu položek včetně cen, skladového množství, technických informací a historie použití. Tento modul zároveň spravuje řadu standardních i uživatelských reportů, které lze ukládat ve formátu MS Excel nebo PDF, umožňuje je ukládat nebo zasílat e-mailem. Sofistikovaný plánovací modul zase zajistí, aby potřebné položky byly objednány včas a byly k dispozici vždy, kdykoliv jsou potřeba.

Více od regionálních zástupců ISCAR ČR s.r.o. nebo na webu:

www.iscar.cz

iscar obr2

iscar obr3

iscar obr1Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..