Google překladač: English Deutsch

Linde Material Handling uvádí na trh novou generaci stohovacích vysokozdvižných vozíků L14 – L20 o nosnosti 1,4 až 2,0 tuny. Vozíky jsou navrženy jak pro pěší obsluhu (bez stupačky), tak pro spolujízdu (se stupačkou) a se zdvihem vyšším než 5,3 m. Nové stohovací vysokozdvižné vozíky jsou ve standardu vybaveny orientačním vážicím systémem, upraveným krytem baterie pro optimální výhled řidiče, mnoha variantami zdvihového sloupu a jsou také volitelně dostupné s až o 40 % vyšší rychlostí zdvihu.

linde 01

Jedinečným a světově unikátním způsobem je nově vyřešena sklopná stupačka, která je spolu s bočnicemi a řídicí rukojetí upevněna silentbloky k šasi. Tento systém eliminuje přenos vibrací ze stroje na obsluhu.

Obě verze, tedy L14 – L20 pro pěší obsluhu a L14 AP – L20 AP se sklopnou stupačkou, bočnicemi a pružným oddělením od šasi, jsou vybaveny vysoce výkonnými bezúdržbovými 2,3 kW motory na střídavý proud, které umožňují rychlost pojezdu do 10 km/h. Pro zvýšení bezpečnosti při zatáčení jsou tyto stroje vybaveny tzv. Linde Curve Assist, který snižuje rychlost pojezdu v závislosti na natočení řídicí ojky. Systém tak aktivně zvyšuje bezpečnost obsluhy i nákladu v rizikových situacích. Dalším prvkem bezpečnosti a komfortu je vestavěný vážicí systém, který zobrazuje orientační hmotnost nákladu s přesností ± 50 kg a je aktivní až do výšky 1,5 m.

Skvělý výhled, odolné materiály a množství variant
Lepší výhled na náklad dává obsluze podstatně větší jistotu při manipulaci, a to i v úzkých uličkách a těsných prostorech. Na přání zákazníků také Linde MH upravila profil krytu baterie tak, aby byl maximalizován výhled na vidlice stroje, i když jsou zcela spuštěny dolů. Toto uspořádání vyhovuje také mnohem lépe při jízdě okolo rohů a překážek. Měkký dosed vidlic je rovněž ve standardu a je součástí bezpečnostních prvků u této řady. Před dosednutím vidlic na podlahu je rychlost poklesu vidlic automaticky snížena a je tak zajištěno citlivé uložení nákladu.

Stohovací vysokozdvižné vozíky jsou standardní výbavou každého skladu. Zákazníci si mohou vybrat mezi 26 typy standardních, duplexových i triplexových stožárů pro rozličné požadavky na různé typy manipulací. Pro aplikace s nutností vyšší rychlosti zdvihu je ve volitelné výbavě „Lift Speed Booster", který umožňuje rychlost zdvihu 0,3 m/s bez nákladu zvýšit o dalších 40 procent. V případě potřeby lze stroje vybavit tzv. přízdvihem, který je vhodný pro manipulaci na rampách, pro přejezdy drobných nerovností či dilatací a podobně.

Ergonomie ovládání, bezpečné brzdění
Odpružené stanoviště operátora (stupačka, bočnice i ovládací rukojeť) je na trhu unikátním řešením a přináší obsluze komfort a skvělou ochranu proti vibracím. Přenosem vibrací s hodnotou 0,68 m/s2 jsou tyto stohovací vysokozdvižné vozíky hluboce pod přísným standardem. Díky tomu se může obsluha plně koncentrovat na svou práci i po delší dobu a riziko maskulo-skeletárního onemocnění je dlouhodobě eliminováno. Všechny ovládací prvky jsou zdvojeny a vozík je tak možné bezpečně ovládat pravou i levou rukou. Tvar a rozměry rukojeti ovládací ojky přispívají k maximální ochraně obsluhy po celou dobu manipulace se strojem.

Pro ochranu nohou a trupu řidiče před zraněním by měl být po celou dobu práce zajištěn dostatečný odstup mezi strojem a obsluhou. Proto jsou Linde stohovací vysokozdvižné vozíky vybaveny funkcí tzv. „Safety Speed". Tento bezpečnostní prvek sníží rychlost pojezdu při zmenšení úhlu ovládání oje, případně stroj zastaví v horní i dolní krajní pozici oje. To samé platí při sejmutí ruky z ovladače pojezdu nebo změně směru pojezdu. V tomto případě stroj automaticky přibrzdí nebo zastaví. Obdobné je to i při jízdě na nakloněné rovině, brzda vozíku funguje automaticky a nedovolí vozíku sjíždět zpět. V okamžiku, kdy obsluha potřebuje manipulovat s ojí ve svislé poloze, je možné použít tlačítko plíživého pojezdu.

Veškeré důležité informace potřebné pro bezpečnou manipulaci, jako je hmotnost nákladu, chybová hlášení, provozní hodiny či servisní intervaly zobrazuje nový velký barevný displej. Je-li stroj vybaven vestavěným nabíječem, ukazuje displej také průběh nabíjení v reálném čase. U stohovacích vysokozdvižných vozíků L14 – L20 nové generace jsou k dispozici dvě možnosti výměny baterie. Kromě standardní vertikální výměny lze použít i volitelnou boční výměnu baterie. Při volbě boční výměny baterie bude stroj vybaven rolnami a speciální pákou pro jednodušší a lehčí vysunutí baterie na rolnový stojan. V každém případě je přístup k baterii velmi jednoduchý, stačí pouze odklopit kryt.

Stále více vozíků na míru dle potřeb zákazníka

Za posledních 10 let zaznamenala Linde Material Handling (Linde MH) velký nárůst v oblasti prodeje vysokozdvižných vozíků vyrobených přímo na přání zákazníka, tedy u vozíků s označením CO (Customised Options). Zatímco v roce 2004 činil podíl vozíků v takových úpravách na celkové produkci přibližně 20 %, v loňském roce se jednalo již o celou třetinu produkce. Díky specializovaným oddělením ve výrobních závodech je Linde MH dobře připraveno vyhovět aktuálnímu trendu a ještě zvyšovat podíl na míru šitých řešení.

„V naší produkci byl vždy určitý podíl vozíků s úpravami na míru zákazníkům, a to i přesto, že má Linde MH bohaté portfolio produktů čítající 85 výrobních řad a okolo 6 000 volitelných položek. I přes tuto rozmanitost není možné splnit všechny individuální požadavky zákazníků v sériové výrobě," říká Dr. Ralf Dingeldein, viceprezident Linde MH pro New Trucks, a dodává: „novinkou je však stále častější řešení přímo na míru zákazníkům kvůli dalším požadovaným úsporám na nákladech, kterých pak dosahují zejména díky zlepšení materiálových toků."

Aby se Linde MH dokázala s velkým nárůstem specifických úprav vyrovnat, zařazuje, kdykoli je to jen trochu možné, konkrétní individuální řešení do sériové výroby. Specialisté Linde MH pro úpravy vozíků přímo na míru zákazníkům jsou po celou dobu zapojeni do výrobního procesu, od objednávky, návrhu, vývoje až po zadávání zakázek, sestavení dokumentace a servis. „Víceúčelovost, robustnost, výkonnost i uživatelský komfort jsou hlavní hodnoty naší značky," říká viceprezident Dr. Ralf Dingeldein a doplňuje: „to samozřejmě platí i pro konkrétní řešení při úpravách vozíků na přání zákazníka."

Mnoho řešení na míru si najde cestu i mezi další skupiny zákazníků, a tudíž do sériové výroby. Příkladem je stohovací vysokozdvižný vozík s protizávažím Linde L06 AC AP. Tento vysokozdvižný vozík vybavený stupačkou pro řidiče může zdvihat břemeno o hmotnosti až 600 kg a byl speciálně vyvinut pro jednoho z největších celosvětových výrobců nábytku. V rámci udržitelného rozvoje a snížení provozních nákladů přešel tento nábytkářský gigant ze standardních dřevěných palet na palety z vlnité lepenky, které jsou o 10 cm nižší, a díky této změně nebylo již možné používat standardní stohovací vysokozdvižný vozík. Ideálním řešením se tak stal právě stohovací vysokozdvižný vozík s protizávažím Linde L06 AC AP, který v sobě pojí výhody vozíku s protizávažím (používá ISO vidlice) a zároveň má velmi kompaktní rozměry.

www.linde-mh.cz

linde 03Kalendář akcí

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..