Při průmyslové výrobě rozměrných zařízení a konstrukcí lze nacházet úspory času a financí v efektivnější logistice posunu a přesunu těžkých dílů. Zejména pak ve výrobních halách, které v době stavby nepočítaly s moderní manipulační technikou. A právě nabídka zdvihacích zařízení do prostor, které k tomu nebyly původně určeny, je konkurenční a konstrukční zákaznickou výhodou rodinné firmy Tefos Slaný. Pro dosažení vysoké kvality nabízených služeb a projektů nabízí společnost ve Slaném konstrukční prvky evropských lídrů v oboru.
Speciálně navržená konstrukce jeřábů z profilů KBK pro Elektromotory Frenštát
Ve firemní marketingové vizi firmy Tefos Slaný „S našimi produkty stoupáte vzhůru" je vyjádřen předmět podnikání: komplexní služby od projektů až po realizaci v oblasti zdvihací a manipulační techniky, a to nejen pro průmyslové podniky. Podnikatelskou korektností a spolehlivostí, vysokou kvalitou dodávaných konstrukcí a komponentů, časově neomezenou péčí o zákazníky a servisem 365 dní v roce si společnost Tefos Slaný vybudovala na průmyslovém trhu 30. letou tradici. Sami zákazníci v referencích oceňují tuto rodinnou firmu proto, že doslova nenechá nikoho „na holičkách" a že každý zákazník je pro ni klíčový. Kovidová pandemie a nyní válečný konflikt na Ukrajině prodloužily dodací termíny od subdodavatelů, ale dlouhodobou strategií, založenou na spolupráci s více zastupitelnými dodavateli a skladovými zásobami se daří v Tefosu Slaný zatím tuto složitou ekonomickou krizi překonávat.
TECHNICKÉ A TECHNOLOGICKÉ NOVINKY
Výrobním záměrům instalací zdvihacích zařízení do již postavených prostor nejlépe vyhovují jeřábové stavebnice KBK. Umožňují kombinovat podvěsné jeřáby, podvěsné dráhy, sloupové a konzolové jeřáby. Vysoká variabilita systému a důmyslné konstrukce je umožňují snadno nainstalovat do každé výrobní infrastruktury, kdykoliv upravit či doplnit. Novinkou produktových řad KBK jsou nové zesílené závěsy a vylepšené pojezdy. Zajišťují širší využití jednonosníkových KBK jeřábů s nosností až 2 000 kg v aplikacích, které bylo doposud možné obsluhovat pouze dvounosníkovými jeřáby. Jednonosníková konfigurace je lehčí, levnější a lépe využitelná v zastavěném prostoru. Tam, kde byly dříve nutné dva dvojité pojezdy propojené nosnou tyčí, postačuje nyní pouze jeden dvojitý pojezd. Tím se významně zkracuje dojezdová vzdálenost jeřábu a lépe se využívá dostupný prostor. Výhody stejných rozměrů platí i pro řadu jeřábů KBK Aluline, což je odlehčený hliníkový systém. Ten je navíc kombinovatelný se standartní stavebnicí KBK. Novinkou v hliníkové řadě je zavěšení s vyšší nosností až 2 400 kg pro největší profil kolejnice jeřábové dráhy A22. Tím je možné systém využít s jeřáby, které mají nosnost až 2 000 kg a které lze snadněji použít ve spojitosti s novými pojezdy. Pevnější závěsy nyní nově umožňují zvětšit vzdálenost mezi jednotlivými závěsy u některých aplikací téměř o dvojnásobek.
ROZŠÍŘENÍ NABÍDKOVÉHO PORTFOLIA – ZAJÍMAVÉ MOŽNOSTI ŘEŠENÍ
Zákazníci čím dál více požadují manipulace s jednoduchým ovládáním, vysokou bezpečností, minimálními servisními zásahy a s co nejlepší využitím daného prostoru. Příkladem je montáž 3 ks poloportálových jeřábů ve společnosti Siemens, odštěpný závod Elektromotory Frenštát (obr. 1). Jedná se o výrobek na míru a vlastní řešení firmy Tefos Slaný se speciální konstrukcí z profilů KBK (obr.2).
Na pracovišti montáže elektromotorů byl z důvodu omezení výšky haly navržen dvouúrovňový manipulační systém se třemi podvěsnými mostovými jeřáby o nosnosti 3,5t, 2,5t a 2t se zkrácenou stavební výškou, které slouží k manipulaci s motory při jejich montáži. Od pracovníků jsem se dozvěděl, že tato koncepce zefektivnila montáž elektromotorů, prováděnou na válečkové trati dopravníku. Proto byly navrženy speciální poloportálové jeřáby z profilů KBK. Dvounosníkové řešení při této realizaci umožnilo umístit kladkostroj mezi profily a tím minimalizovat stavební výšku jeřábu, respektive maximalizovat výšku zdvihu. Systém valivého vedení v patentovaném profilu KBK kolejnice umožňuje obsluze pojíždět kladkostrojem ručně, přičemž k minimalizaci odporu není potřeba elektrických pojezdů. Tyto 3 poloportálové jeřáby o nosnosti 250 kg obsluhují pracoviště montáže svorkovnicových skříní, montáže přírubových štítů elektromotoru a montáže cizích chlazení elektromotorů. Dále mi pracovníci potvrdili, že užitím těchto jeřábů došlo k významnému snížení vedlejších časů při montáži a k osazování komponent do 250 kg není nutno používat mostové jeřáby s nosností 2 t a více. Ruční manipulace pouze postrkem odstranila také rizika šikmého tahu při zvedání komponent (dojde k samovolnému srovnání těžiště pojezdovým ústrojím kladkostroje při manipulaci komponent z horizontální do svislé pozice s excentrickým bodem závěsu), ale také především zkrátila vedlejší manipulační časy při montáži a zlepšila ergonomii práce na tomto pracovišti. Pro maximální využití půdorysné plochy na straně portálu nebylo jako bezpečnostního prvku použito zábradlí, ale byly použity již prvky INDUSTRY 4, tzn. bezpečnost a zabránění kolize s naváženým materiálem, ale i s pracovníky zajišťují 3D SCANNERY. Každý z jeřábů je osazen třemi scannery, které zajišťují maximální bezpečnost provozu ve všech rovinách.
RSS Sitemap Trends Zásady ochrany osobních údajů Tvorba webových stránek Brno - Webservis © 2023. Všechna práva vyhrazena.