Google překladač: English Deutsch

Vážení zboží při přepravě je a bylo jednou z častých operací při manipulaci s materiálem. Vážicí systémy společnosti Intersoft Nexø zastupované na českém trhu Bohumínským Čematem přináší na český trh hned několik revolučních novinek. Pojďme si je v krátkosti představit.
Vážicí systémy Intersoft jsou na světovém trhu s manipulační technikou zavedené a známé díky celé řadě patentů, které firma zapsala. Modelové řady TC2000, TC3000 a TC5000 jsou založeny na třech technologiích - dynamické určení hmotnosti (DMD), vyvážené určení hmotnosti (BMD) a laserové určení velikosti (LVD). Všechny tyto vážící metody využívají principu hydraulického vážení a to včetně posledně zmiňovaného určení velikosti nákladu. Kombinace BMD + LVD je pak zcela novou a originální metodou vážení a dimenzování zboží na paletách.

cemat TC2000-460x258

Váha přímo na vozíku
Všechny vážicí systémy firmy Intersoft se instalují přímo do hydraulického okruhu vozidla a jsou ovládány pomocí LCD panelu přímo z místa řidiče. Takové zapojení přináší řadu výhod, z nichž nejdůležitější je především výrazná úspora času a přesnost celého vážícího procesu. Nainstalovaný systém navíc nemění nosnost vozíku, jeho rozměry a neomezuje nijak řidiče při manipulaci s nákladem. Systém Intersoft je také možné od začátku jeho používání nastavit tak, že sám hlídá případné přetížení vysokozdvižného vozíku a jeho přídavného zařízení. Odpadá tak možnost poškození mnohdy drahého vozíku díky jeho přetížení a s tím spojená nákladná oprava. Zajímavostí je, že díky této metodě instalace je možné vážící systém použít nejen v případě vysokozdvižných vozíků, ale také pro kolové nakladače, traktorbagry a jiné stroje, které manipulují s materiálem.

cemat maxresdefault  460

Provedení
Systém Intersoft nabízí Čemat ve třech modelech. Model TC2000 je založen na technologii DMD, která vykazuje odchylku vážení ± 0.25-0.5%, což odpovídá ±5-10 kg u vozíku s celkovou nominální nosností 2000 kg. Technologie DMD měří hydraulický tlak vozíku, který nepřímo odráží váhu zvednutého nákladu. Tlakový senzor, který je díky svému umístění v hydraulickém okruhu vozíku dobře chráněný, dělá tuto metodu vážení vhodnou i pro prostředí průmyslových montáží a to bez použití kabeláže a drahých vážících snímačů. Systém si také ukládá naměřená data a výsledky měření zobrazí během 5-10 sekund. Model TC3000 využívá patentovaného principu měření BMD, který přináší řadu výhod navíc. Tento model již zaznamenává hydraulický tlak, výšku, rychlost i akceleraci zdvihu a poklesu nosného zařízení vozíku. BMD téměř eliminuje vliv mechanického tření a vážící odchylku způsobenou umístěním nákladu na špici vidlic. Navíc duální kompenzace náklonu zajišťuje přesný výsledek bez ohledu na sklon podlahy, po které vozík jede. Nejvyšší řada vážícího systému – Model TC5000 – je pak schopná pomocí laserových senzorů vyhodnotit také rozměr převáženého nákladu a přidává tak k dalším údajům i tento. Samozřejmostí je pak rychlé vyhodnocení objemu a váhy nákladu. TC5000 je modelem, který je nejpřesnější, vykazuje odchylku měření pouhých ±1 cm pro výšku palety a ±0.1% pro vážení. To odpovídá ±1 kg na 1 000 kg hmotnosti. Samozřejmostí je i v tomto případě ukládání naměřených dat a to automaticky nebo manuálně pomocí tlačítka. Jejich vyhodnocení pak proběhne během 5 - 10 sekund v závislosti na požadovaných výsledcích.

www.cemat.czKalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..