Google překladač: English Deutsch

Společnost Safina, která drží více než 15 procent celosvětového trhu termočlánků, zvýšila v letošním prvním čtvrtletí jejich prodej o čtvrtinu. Rozšířila své působení v Evropské unii i ve Spojených státech amerických a v Asii nově působí v Jižní Koreji. ČTK to řekl generální ředitel Safiny Tomáš Plachý. České termočlánky z platiny a rhodia jsou určené k měření teplot v průmyslu.

safina3

Termočlánek není drát, je to velmi sofistikovaný výrobek, bez něhož by řada procesů na zeměkouli nebyla možná, uvedl Plachý. O termočlánky Safiny je podle něj ve světě zájem a společnost svůj podíl na trhu navyšuje.

"Nadále investujeme a nadále se potvrzuje perspektiva. Zvyšují se také technické nároky na náš výrobek s ohledem na to, v jakých aplikacích je využíván," dodal Plachý. Očekává, že na konci roku bude tempo růstu prodeje termočlánků ještě vyšší. Firma má totiž rozjednáno mnoho nových zakázek.

Na českém trhu Safina pokrývá přes 90 procent spotřeby termočlánků.

Většina výrobků ale míří do zahraničí, především do Německa a Spojených států, kde je využívá například i americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Letos Safina získala významného zákazníka, navázala spolupráci s italskou divizí chemického koncernu BASF. Jde o zakázky za desítky milionů korun, které se týkají termočlánků a také rafinace, což je technologický postup, jímž se čistí vstupní surovina, dodal Plachý.

Safina v letošním roce pokračovala v investicích, jež vedou ke zkvalitnění výroby i personálu. Jen do výroby termočlánků Safina ve čtvrtletí investovala zhruba deset milionů korun. "Vyrábíme i termočlánky, které jsou tenčí než lidský vlas a mohou být i několik kilometrů dlouhé. Na obou koncích termočlánku musíme dosahovat stejných výstupních hodnot," řekl šéf Safiny.

Plachý uvedl, že firmě, která je proexportně orientovaná, pomohly devizové intervence České národní banky i nynější stabilizace kurzu koruny k euru. Ukrajinská krize společnost nepostihla, firma na tomto trhu nepůsobí.

Obchody s Ruskem, jež se týkají především sklářského průmyslu, krize zatím neovlivnila.

Termočlánky se užívají jako měřicí zařízení v leteckém, chemickém, jaderném, sklářském, automobilovém či ocelářském průmyslu. Jejich výroba má ve společnosti Safina dlouholetou tradici, vzhledem k jejich vývoji jsou ale ty současné nesrovnatelně kvalitnější.Kalendář akcí

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..