Google překladač: English Deutsch

ver1Verbatim uvádí na trh řadu vysoce výkonných stropních LED panelů, které neoslňují a neblikají. Jsou dostupné v provedení se dvěma různými difuzory: prizmatická verze produkující jemné, rozptýlené světlo, které zabraňuje nepříjemným odleskům na pracovištích, a provedení s vysokým světelným tokem pro použití v chodbách a halách.

LED panely Verbatim jsou dostupné ve standardní velikosti 600 x 600 mm s ultra tenkým bílým krytem pro nenápadnou vestavbu do zavěšených stropních mřížkových podhledů. Tento 45 W LED panel využívá polykarbonátové difuzory, které vyhovují zkoušce žhavou smyčkou 850° C, což je podle evropských norem (EN 60598-1) požadavek na svítidla ve veřejně přístupných budovách v mnoha zemích EU.

Panely Verbatim zároveň eliminují blikání (míhání) díky využití pokročilého LED předřadníku (napáječe). Blikání (míhání) je kolísání vyzařovaného světla v čase, které může způsobit nepříjemné vizuální pocity, a mnohé studie ukázaly, že blikání (míhání) s vrcholem při určitých vlnových délkách může způsobit únavu očí, ztrátu koncentrace a bolesti hlavy. Potenciálně existuje ještě více závažných zdravotních problémů pro koncové uživatele, kteří trpí epilepsií, migrénou nebo chronickým únavovým syndromem.

Pokud jde o bezpečnost a ochranu zdraví při práci, LED panely Verbatim mají další neméně důležitou vlastnost. Poskytují rozptýlené světlo s indexem oslnění UGR nižším než 19. UGR je základním měřítkem pro kontrolu oslnění podle evropské normy EN 12464-1. Ukazuje přibližné oslnění svítidly pro daného pozorovatele na určitém místě a dané uspořádání svítidel v pravoúhlé místnosti. Maximální povolené hodnoty UGR v kancelářích jsou: méně než 19 na pracovišti, 22 na recepci a 25 v chodbách.

„Spojením vynikající energetické účinnosti a dlouhé životnosti až 50 000 hodin poskytují „neblikající" a neoslňující LED panely Verbatim lépe osvětlené prostředí, které je bezpečné, pohodlné a produktivní pro ty, kdo pracují v kancelářích, školách, univerzitách a dalších pracovištích. Panely navíc nabízejí mnohem větší účinnost, spolehlivost a delší životnost než zářivky," říká Dick C. Hoogerdijk, generální manažer Verbatimu pro segment LED v regionu EUMEA.

Díky inovativní konstrukci svícení z orámování panelu poskytující dokonale rovnoměrné osvětlení plochy je kryt LED panelu Verbatim extrémně tenký. LED panel také díky profesionální optice a pokročilému ovládání jasu poskytuje možnost jeho řízení.

Standardní stropní LED panel Verbatim s vysokým světelným tokem (produkt č. 52440) produkuje světelný tok 4 000 lm a měrný výkon 89 lm/W. Prismatický LED panel (52441) s omezením oslnění poskytuje světelný tok 3 800 lm a měrný výkon 84 lm/W.

ver2

ver3


Inzerce
Inzerce
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..