Google překladač: English Deutsch

U příležitosti návštěvy japonského premiéra Šinzóa Abeho ve Francii oznámily společnosti Areva a ATOX, průkopník v oblasti údržby jaderných zařízení na japonském trhu, založení společného joint venture podniku ANADEC, ve kterém obě firmy vlastní 50% podíl. ANADEC se zaměří na japonský trh a bude poskytovat služby a řešení pro vyřazování z provozu a následnou demontáž jaderných elektráren. Ještě v průběhu letošního roku se ANADEC zaměří na poškozenou elektrárnu ve Fukušimě.

areva

Obě společnosti využijí své odborné znalosti a zkušenosti s cílem přispět ke stabilizaci situace ve Fukušimě a k urychlení její sanace. Areva poskytne své know-how a technologie v oblasti vyřazování z provozu a ATOX díky svému lokálnímu zaměření a dokonalé znalosti místního strojírenství přizpůsobí navržená řešení specifickým potřebám japonského trhu.

ANADEC joint venture nabídne především:
- vývoj výzkumných a mapovacích technik s cílem lépe pochopit konkrétní pracovní prostředí v elektrárně Fukušima
- vývoj robotických řešení, která urychlí demontáž na těžko přístupných místech elektrárny

V závislosti na budoucích potřebách oblasti elektrárny bude ANADEC schopen rozšířit svou nabídku i o další technická řešení a navázat spolupráci s lokálními průmyslovými podniky.

O SPOLEČNOSTI AREVA:
AREVA dodává řešení pro výrobu energie s nízkou produkcí uhlíkatých plynů. Odbornost společnosti a její neúnavné prosazování zásad bezpečnosti, spolehlivosti, transparentnosti a etického chování určují standard v daném oboru. Její odpovědný přístup k rozvoji podnikání vychází z procesu trvalého zlepšování.
AREVA zaujímá v oblasti globální jaderné energetiky první místo a nabízí energetickým společnostem jedinečná integrovaná řešení, která pokrývají veškerá stádia palivového cyklu, projektu a výstavby jaderného reaktoru i související služby. Skupina současně rozšiřuje své činnosti do oblasti obnovitelných zdrojů energie – větrných a solárních elektráren, bioenergií, vodíkového cyklu a skladování energie – a to s cílem stát se jedním z celosvětových lídrů v tomto sektoru.

www.areva.cz

 Kalendář akcí

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  6  7  8
  91415
1617202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..